Golf MK3 1994г.ABU-проблем при палене.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dokoboy
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 20:12
Автомобил: фолксваген Пасат Б5
Двигател: АРТ 2000
Местоположение: Велико Търново

Golf MK3 1994г.ABU-проблем при палене.

Мнениеот dokoboy » Съб 30 авг 2014 20:56


Здравейте колеги!Почти всеки ден чета във форума и попивайки знания,се опитвам сам да си ремонтирам колата.Тук има доста свестни хора,от които можеш да научиш много неща.Та проблемът е следният.Колата е с обикновенна газова уредба Ловато монтирана преди 3 години,изминати 20 000км като не ми е създавала никакви проблеми досега.Карам я зиме лете повече на къси разстояния.Пролетта ми се прецака превключвателя газ/бензин-не обръщаше автоматично на газ.Не съм търсил проблема-колата си пали директно на газ.Преди няколко дена реших да покарам на бензин,защото не го е помирисвала от 3/4 месеца.И на вторият ден сутринта едвам запалих с много въртене и прекъсване колата работеше на 3 цилиндъра.Въртейки на стартер се чуваше едно металическо чаткане.Колата работи прекъсвайки около минута,след което се оправя и заработва стабилно.Постои ли няколко часа проблема отново е налице,особенно сутрин,непалена десетина часа.Проблема го прави и на газ и на бензин.Свещите са чисти,без следи от масло,нагар и вода в цилиндрите.Маслото е чисто.Не надува маркучите,не загрява.Няма мехурчета в разширителния съд.Пръсках с пулверизатор с вода лулите,кабелите на запалването,делкото и бобината-няма прекъсване,мотора не трепва.Преди две седмици на дълъг път мотора вървеще между 90/100 градуса-наистина беше горещо тогава и климатика беше включен.Очаквам вашите компетентни мнения .Благодаря предварително. :love.vwclub




rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Golf MK3 1994г.ABU-проблем при палене.

Мнениеот rudoni » Съб 30 авг 2014 22:18


Все искате компетентни мнения , а те са в сервизите! На първо време си смени бензина и ,ако продължава имаш сериозен проблем!


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1994г.ABU-проблем при палене.

Мнениеот Somi » Вто 02 сеп 2014 13:49


Първо откачи акумулатора за 1 цигара време и после пробвай , ако не е от грешки замери или направо смени датчика за температура с жълт пръстен преди маркуча за радиатора сменя се за 2 мин и не е скъп.


Потребителски аватар
dokoboy
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 20:12
Автомобил: фолксваген Пасат Б5
Двигател: АРТ 2000
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf MK3 1994г.ABU-проблем при палене.

Мнениеот dokoboy » Чет 04 сеп 2014 11:38


Колеги,проблема се оказа от бензина в резервоара-беше станал на боза.Източих го целия,налях нов и една добавка за почистване на инжекционна система.Колата се оправи,пали добре и върви без да прекъсва,но загуби ниските обороти и на газ и на бензин.Разглобих моното,почистих дроселовата клапа и и всичко вътре.Имаше наслоено нещо черно и лепкаво като смола.Откачал съм акумулатора,ефект няма.Какво още да направя за да се оправят оборотите,моля помагайте!


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Golf MK3 1994г.ABU-проблем при палене.

Мнениеот rudoni » Пет 05 сеп 2014 7:58


Продължавай с чистенето-стъпково моторче.Ако се затрудняваш - при майстор.


Потребителски аватар
dokoboy
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 20:12
Автомобил: фолксваген Пасат Б5
Двигател: АРТ 2000
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf MK3 1994г.ABU-проблем при палене.

Мнениеот dokoboy » Пет 05 сеп 2014 21:49


Днес ходих в много посещаван сервиз.Обясних на момчето проблема.И той разбра че са ми ясни някои неща.Посъветва ме да си намеря кола донор и да подменям частите,докато не си реша проблема.Защото нямало как живи данни да се смъкнат на диагностика.Аз пък случайно намерих цяла моноинжекция изгодно,в понеделник като я получа,ще я сложа и ще пиша за резултата.Изпитвам комплекси вече като отида на сервиз вече с със скромната ми тройка,мноооого им е тегаво на майсторите да се занимават със стари коли.Затова се радвам че го имаме този форум,за да си помагаме. :love.vwclub


Потребителски аватар
2000bg
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 23 фев 2005 13:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf MK3 1994г.ABU-проблем при палене.

Мнениеот 2000bg » Нед 07 сеп 2014 17:37


Провери за смесване на бензин с газ. Спираш газта от бутилката и ще проличи дали е от там.


Потребителски аватар
dokoboy
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 20:12
Автомобил: фолксваген Пасат Б5
Двигател: АРТ 2000
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf MK3 1994г.ABU-проблем при палене.

Мнениеот dokoboy » Чет 11 сеп 2014 18:07


Нов проблем преди два дни.Ниските обороти на празен ход станаха 3000 :scare3 .Не можах да върна стъпковия мотор в изходно положение.И направо го махнах.Нагласих механично дроселовата клапа,така че мотора да работи на около 900 оборота на газ.На бензин станаха малко по-ниски,но колата си вървеше добре и на двете горива.Не можах да разбера разхода как е защото я карах така два дни само,след което един маладеж я хареса и я купи.Благодаря на всички отзовали се колеги.Така че,темата е за :lock .



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 178 госта