Golf MK2 '87 - MFA не отчита някои показатели

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
milenski
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 14 юли 2005 9:39
Автомобил: Golf MK2 SYNCRO
Двигател: GX 1987
Местоположение: София
Контакти:

Golf MK2 '87 - MFA не отчита някои показатели

Мнениеот milenski » Сря 17 сеп 2014 10:50


Привет на всички,
Любимото ми SYNCRO му се появи един странен проблем. Първо беше спряло да пали когато навън е мокро, и преди да му сменя дистрибуторна капачка + палец + кабели забелязах нещо много странно. Карах го около 10 км., за което разстояние средния разход (в позиция 1 на MFA) постоянно леко се вдигаше като стигна дори 25,4. Въпреки че се движех с почти постоянна скорост, при която ситуация обикновено съм свикнал да върви надолу. Дори по инерция пусках и пак се качваше нагоре с по-леки темпове. Забелязах че и средната скорост също се държеше неадекватно.
След смяна на капачка+кабели и отстраняване на проблема за непалене при мокро време тези два показателя тотално спряха да показват каквото и да било. Карах я може би 30 мин и изминах сигуерно 13-15 км - нито имаше средна скорост, нито среден разход. Също и изминатите километри останаха на твърда 0.

Сега като се замисля най-вероятно това е проблема - просто не отчита изминатите километри на MFA което води до тези нереални стойности на останалите два показателя.

Въпроса ми е откъде взима информация MFA за изминатите километри?




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: stoian55 и 75 госта