Golf MK4 1.6 SR (101 hp) Пали и Гасне,дори и в движение.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Palazar
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 17 сеп 2014 9:44
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 1.6 SR (101 hp) Пали и Гасне,дори и в движение.

Мнениеот Palazar » Чет 18 сеп 2014 9:26


Колеги търсех тема със същия проблем ,но не намерих. Простете ако е имало, но не съм я видял (има с подобни ,но такъв точно не намерих).Проблема ми е следният, колата е 1998 г. 1.6 ,101 коня +газов инжекцион и когато я паля сутрин (и не само! ) стартира нормално и веднага губи обороти и гасне (дори и когато по-късно мине на газ).Когато уж е загряла гасне даже и в движение когато намалям за да мина на по-ниска предавка ,или да спра на светофар или дори и в завой колата пак е гаснела.Компютъра не показва грешки , предположи се ,че е от някакъв температурен датчик , сменихме го ,но проблема остана и със застудяването сега се усили. Колеги помогнете извинявам се пак ако е имало такава тема и съм я пропуснал . Благодаря предварително.




aleksandurg
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 18 апр 2013 19:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ruse

Re: Golf MK4 1.6 SR (101 hp) Пали и Гасне,дори и в движение.

Мнениеот aleksandurg » Вто 23 сеп 2014 18:27


Запалва ли веднага след като е угаснала?
Системно ли го прави, при някакви условия, или когато си поиска( топло/студено, сутрин/вечер).
Аз имах подобен проблем с гаснене в движение, след това ту палеше, ту не. Оказа се повредена аларма, която прекъсва 12-те волта към бобината когато си поиска. Реших проблема като извадих куплунга на алармата и дадох на късо двата извода, които прекъсват веригата на бобината.
Все пак като угасне можеш да провериш дали отиват 12 волта до куплунга преди бобината ако има проверяваш дали има искра на високоволтовия кабел, който излиза от бобината (задължително със свещ на него!), ако и там има вадиш един от другите кабели със свещ и там гледаш дали има. Това може би е по-добре да го направиш в обратната последователност :biggrin


dblagoevv
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 06 ное 2013 18:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR (101 hp) Пали и Гасне,дори и в движение.

Мнениеот dblagoevv » Сря 24 сеп 2014 7:09


И аз имам такъв проблем. Само дето не гасне толкова. 2 седмици след като ми монтираха газов инжекцион на палене при студен двигател оборотите играя и сякаш на колата не и достига мощност и гасне, ако не я форсирам. След като загрее не прави този проблем с изключение на 1-2 пъти. Дроселовата клапа е чиста като сълза, след това си се обучи и нямаше проблеми до този момент след като монтирах газ преди месец и нещо. Пръсках с контактен спрей, за да видя дали не смуче въздух от някъде, но нищо! След закачане на компа като грешка беше отчетена ламбда сондата. След чистене на грешките колата работи 10 дни супер и нямаше проблеми на студено палене и сега от 2-3 дни пак същата песен. Нещо помощ или съвет? Как мога да съм сигурен дали ламбда сондата си е заминала, защото нямам излишни пари за нея или какво друго може да е проблем? Не ми се вярва проблема да е в нея или поне не ми се иска :)


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Golf MK4 1.6 SR (101 hp) Пали и Гасне,дори и в движение.

Мнениеот niki1_j » Сря 24 сеп 2014 7:46


Може да са доста неща, намирисва на датчик положени колянов вал, но това е само преположение. Дай да видим първо някаква грешка дали записва. Инъче може да смениш половината кола и пак да няма резултати.


kras^
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 14 дек 2008 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: Golf MK4 1.6 SR (101 hp) Пали и Гасне,дори и в движение.

Мнениеот kras^ » Сря 24 сеп 2014 21:33


Явно това е проблем който се появява след монтиране на газ, прегледайте тази тема, аз моя проблем (същия, като вашият) го реших със смяна на уплътнения на входящите колектори и почистване на дросела http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=114692


dblagoevv
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 06 ное 2013 18:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR (101 hp) Пали и Гасне,дори и в движение.

Мнениеот dblagoevv » Чет 25 сеп 2014 18:12


Благодаря ти много колега, ще видя дали ще стане както казваш :th_up :love.vwclub


venci801025
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 28 юли 2014 19:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR (101 hp) Пали и Гасне,дори и в движение.

Мнениеот venci801025 » Нед 05 окт 2014 12:51


И аз имам ,същият проблем при студено палене.Ниски обороти,неравномерен ход,прекъсва,без добро изгаряне-мирише на бензин.Загрее ли на газ нямам никакви проблеми.Случва се да гасне в движение ,лятото ,когато съм на климатик и освободя от скорост.Закачал съм я на компютър,дава грешка в бензиновата помпа.Проблема все още не съм го решил.Моля колеги ,ако някой има нова информация да сподели.Благодаря!


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 1.6 SR (101 hp) Пали и Гасне,дори и в движение.

Мнениеот javor_bg » Пон 06 окт 2014 9:51


kras^ написа:смяна на уплътнения на входящите колектори и почистване на дросела http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=114692


+1 :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта