Golf MK4 1.6 AKL 2000г. - избива масло от ...

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
wargod
Мнения: 140
Регистриран на: Съб 12 яну 2013 16:29
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1600 AKL - 2000
Местоположение: Бургас <-> София

Golf MK4 1.6 AKL 2000г. - избива масло от ...

Мнениеот wargod » Чет 18 сеп 2014 10:53


Здравейте, колеги!

По принцип ми гори масло колата, но забелязвам, че от както съм сменял гумичките, малко намаля разхода на масло. При смяната им, в сервиза са омазали с лепило една тръба/маркуч/, на която преди бях видял, че има лека пукнатина. Може да я видите от снимката долу:

Изображение

Това нали е за картерните газове или греша? Прави ми впечатление, че от както бяха сложили това лепило, сега малко е намаляло ... Но нека минем към основното: Забелязах преди няколко дни, че под тази тръба/маркуч/ има малко масло (макар, че го изчистих като го видях, след 500км пак се появи). Не знам за какво количество масло става въпрос, но ме притеснява. Ето и снимки къде го има:

Изображение

Изображение

Ще се надявам да получа някакви предложения за решаване на този проблем.

Благодаря Ви предварително :)




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: VW Golf IV 1.6 AKL 2000г. - избива масло от ...

Мнениеот anonym0us » Чет 18 сеп 2014 14:59


Да колега, това лепеното е маркуч за маслените пари. Не се лъжи да го махаш и да запушваш отвора към филтърната кутия, защото дебитомера взима информация от маслените пари, и ако го затапиш разхода на гориво няма да ти хареса. Иди в някоя морга и си купи здраво маркучле, или го замени с обикновено. Поне аз съм направил така. Явно при тебе изпуска пак, макър да е лепено с лепило.
Също така си провери гарнитурата на капака горе, да не изпуска, че доста е омаслен капак-а (поне на снимки) и да не ти губи от там масло, че няма как от този маркуч да губиш толкова много.


Потребителски аватар
wargod
Мнения: 140
Регистриран на: Съб 12 яну 2013 16:29
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1600 AKL - 2000
Местоположение: Бургас <-> София

Re: VW Golf IV 1.6 AKL 2000г. - избива масло от ...

Мнениеот wargod » Чет 18 сеп 2014 15:28


Този вариант със затапването го четох на много места, но на мен лично не ми харесва и не смятам да го правя. За автоморги и аз си мислих, но предполагам, че и там ще са същите боклуци. Най-добре ще е близките дни да я закарам да я погледнат добре, защото искам да го оправя този проблем преди следващата смяна на маслото, която трябва да е скоро също ..


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Golf IV 1.6 AKL 2000г. - избива масло от ...

Мнениеот pedalchobaba » Чет 18 сеп 2014 22:05


Anonym0us, дебитомера няма как да взима информация от тук, по простата причина, че се намира по-напред по пътя на потока на въздуха.
Wargod, щом толкова държиш отиди в магазина и си купи ново. Мисля, че вече са по около 50 кинта, но следващия майстор, който не знае как да го свали пак ще го скъса. Ето ти каталожния номер 1J0 129 684 CD.
Лично аз от около четири години съм го игнорирал и предимствата са, че не го мисля и не чистя дросел.


Потребителски аватар
wargod
Мнения: 140
Регистриран на: Съб 12 яну 2013 16:29
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1600 AKL - 2000
Местоположение: Бургас <-> София

Re: VW Golf IV 1.6 AKL 2000г. - избива масло от ...

Мнениеот wargod » Чет 18 сеп 2014 23:01


@pedalchobaba, а това, че там има масло не е ли притеснително? Според теб кой е най-добрият вариант за този проблем?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта