Golf MK3 ABU Не се включва перката

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
jeko_2
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 11 юли 2012 7:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolqn

Golf MK3 ABU Не се включва перката

Мнениеот jeko_2 » Нед 21 сеп 2014 17:46


Здравейте,

Имам следния проблем:

Двигателя вдига над 90 градуса и перката не иска да се включва. Термостата отваря, Сменял съм датчика за показване на температурата, а така също и термошалтера и пак не се пуска перката. Перката си работи при директно свързване и двете скорости си работят. При работещ двигател без подаване на газ от горния маркуч си връща антифриз в казанчето, от където смятам, че не е от водната помпа.

Ще съм Ви много благодарен, ако ми помогнете!




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf 3 ABU Не се включва перката

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 21 сеп 2014 18:22


На самия радиатор (горе високо от към левия фар) има един датчик (с 4 кабела мисля че беше), него сменил ли си ?


jeko_2
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 11 юли 2012 7:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolqn

Re: Golf 3 ABU Не се включва перката

Мнениеот jeko_2 » Нед 21 сеп 2014 19:38


Сменях датчика над термостата с жълт пръстен и 4 кабела и термошалтера на радиатора, който отговаря за включване на перката


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Golf 3 ABU Не се включва перката

Мнениеот anonym0us » Нед 21 сеп 2014 19:40


Датчика с степените на перките сменя ли? Струва около 14 лева.
Също така провери, дали 2-рия кръг отваря, за да затопли датчика, и да пусне перката!
Ако всичко е наред, както казваш ти, остава да има въздух в системата, ама тогава ще ти хвърля антифриза/водата през казанчето :confused


jeko_2
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 11 юли 2012 7:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolqn

Re: Golf 3 ABU Не се включва перката

Мнениеот jeko_2 » Нед 21 сеп 2014 19:45


И двата датчика съм сменил и термостата си отваря. Просто и аз идея си нямам от къде идва цялата работа.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf 3 ABU Не се включва перката

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 21 сеп 2014 20:44


Според мен маи трябва да се замери дали има напрежение на кабелите преди шалтера :confused


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 3 ABU Не се включва перката

Мнениеот javor_bg » Чет 25 сеп 2014 14:18


dontaskdontsay написа:Според мен маи трябва да се замери дали има напрежение на кабелите преди шалтера :confused


По-скоро трябва да се даде мост между тях, но колегата вече го е направил.

Преди няколко дена Сеат с мотор АЕХ се оказа, че му се е счупил фланеца на термостата и термостата се беше заглавил в едно много малко отворено положение. Тоест термостата пропуска охладителна течност , но малко. Нямаше как да отвори. Пипаш маркуча след термостата - не беше горещ, както другите маркучи. Същото и за радиатора. Резултата беше включване на доста по-висока температура. Корпуса трудно се намираше и оригинален не беше евтин. Стария беше някакъв китайски боклук. Новия беше около 40 лв. Сега колата е наред.

Към автора на темата няколко въпроса. Колата губи ли антифриз ? Поддържа ли голямо налягане на маркучите ? Свещите как са им електродите ? Имат ли бял нагар или рано сутрин като ги развие да има и мокри ?Парното на колата как е ? Капачката държи ли нормално налягане, ако не са надути маркучите ? Радиатора топъл ли е навсякъде ? За малкото маркуче отстрани на разширителния съд няма да питам, понеже колегата каза, че оттам циркулира охладителна течност.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Ивайло Димов и 178 госта