Golf MK3 1.4 55hp ABD Трудно запалване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1.4 55hp ABD Трудно запалване

Мнениеот ogogin » Пет 26 сеп 2014 18:34


Ако става дума за оригинален термодатчик за ABD-то, онзи ден проверих в Порше, струва 85 левчета :)




Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 1.4 55hp ABD Трудно запалване

Мнениеот D1D00 » Съб 10 окт 2015 16:22


Здравейте, колеги! И при мен от скоро започна да има някакъв проблем с паленето. При първоначално палене няма проблем пали си от четвърт оборот, ноо като почна да я карам след няколко километра огасва в движение и когато е на скорост гасне. След като огасне после е много трудно да я запаля, стартера върти но не пали и това е, чаак след няколко опита запалва и то от раз все едно нищо е нямало, кофти работа. Закарах я 2-пъти на диагностика, спецалистът я свърза с лап-топ и при първия опит показа проблем в датчика на хол. Изтри грешките и ми каза ако още веднъж го направи тоя проблем да я закарм пак да я види, така и направих няколко дена и нямаше нищо но после придръпна и огасна отново, компютъра пак показа като грешка тоя датчик, обясни ми къде точно се намира а именно в делкото. Чисто нов ми казаха че струвал 150 лв. оригинален на бош. Щях да падна като ми казаха цената, за едно малко парче пластмаса толкова пара да струва, явно е много важен и мисля да го сменя макар че цената е много висока. Горивния филтър скоро го смених кабели свещи всичко е точно там, но продължава да гасне... Някой знае ли точно къде се намира в делкото и лесна ли е смяната му, и за какво точно служи на двигателя въпросния датчик, какво отчита и оказва ли влияние в разхода на бензин при повреден датчик ?!?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf MK3 1.4 55hp ABD Трудно запалване

Мнениеот Bai Sando » Съб 10 окт 2015 18:07


Сменяй го,че както е почнала,скоро ще угасне някъде и въобще няма да запали.
Аз бих потърсил цяло делко.Вървят към 30-40 лв. втора ръка и се сменя за 5 мин.
Иначе датчика си имаше някакъв чалъм за сваляне и помня че нов от лада самара ставал с малко преправяне и струвал към 10-20 лв :smile


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 1.4 55hp ABD Трудно запалване

Мнениеот D1D00 » Съб 14 ное 2015 20:09


Bai Sando написа:Сменяй го,че както е почнала,скоро ще угасне някъде и въобще няма да запали.
Аз бих потърсил цяло делко.Вървят към 30-40 лв. втора ръка и се сменя за 5 мин.
Иначе датчика си имаше някакъв чалъм за сваляне и помня че нов от лада самара ставал с малко преправяне и струвал към 10-20 лв :smile


Мерси колега за отговора, части втора употреба избягвам защото съм патил от такива изкарват точно 1-2 месеца и пак се прецакват, а и няма смисъл да сменям цялото делко като си работи перфектно. Между другото проблема с паленето се беше задълочил доста както и ти пречуства, и колата спря да пали изобщо, стартера въртеше но никакво палене и имаше мирис на суров бензин от ауспуха. Реших проблема като го смених този датчик на хол с такъв оригинален на Бош, + бендикса и втулките на стартера защото като я палех преди често задържаше това (и се чуваше нещо като трррт). Специалистът при който я закарах да го смени ми обясни селдното, този датчик играел голяма роля в запалването понеже компютъра му казвал кога в точния момент да подаде искра на свещите, прецака ли се това нещо двигателя почва да гори много (както и аз го усетих) и чести проблеми като придръпване и трудно палене. Сега двигателчето пали от четвърт оборот, и разхода на бензин спадна след смяната :mhihi

Ето и за какво става въпрос:

Изображение

Изображение

П.С. Искам да благодаря на колегите от VW магазина http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=45&t=359679&p=4385433#p4385433 , които ми го намериха на много сносна цена 108 лв. чисто нов, инъче вървят по 150-170 лв. на някои места на които съм питал :scare3: Голяма работа сте ей :love.vwclub :bowdown



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта