Golf MK3 Проблем със задната чистачка

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 119
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Golf MK3 Проблем със задната чистачка

Мнениеот IcoMk3 » Пон 22 сеп 2014 20:08


Здравейте приятели.
От месец имам VW Golf Mk3,и освен това ми е първа кола,и все още я разучавам.Та вчера изникна проблем,не е кой знае какво но ме дразни.Пуснах чистачката на задното стъкло но после осъзнах че не знам как да я спра.Мислех си че всеки път когато искам да я ползвам трябва да натискам лоста за чистачките напред,но се оказа че натисна ли го веднъж,се включва и не знам как да я изключа.Пробвах натискайки лоста отново,но и това не я спира.Накрая я спрях изгасяйки двигателя.Моля който не му е проблем да сподели решение на проблема,защото е логично да има начин да се спре,а не всеки път когато искам да я спра,да трябва да гася двигателя.
Колата е VW Golf Mk3 1.8 бензин/газ 1994 год.




Karturu
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 3:12
Автомобил: VW Golf Mk.3
Двигател: AEA 1995
Местоположение: София

Re: Проблем със задната чистачка на VW Golf Mk3

Мнениеот Karturu » Пон 22 сеп 2014 21:33


При мен се спира като бутна лостчето напред без да го задържам. По този начин се и пуска. Докато работи и направя това се пуска още 1 път и след това не продължава. Казваш че при теб не е така?


Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със задната чистачка на VW Golf Mk3

Мнениеот striked » Пон 22 сеп 2014 21:49


Два пъти напред дърпаш лоста към теб.

Последна промяна от striked на Пон 22 сеп 2014 21:52, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със задната чистачка на VW Golf Mk3

Мнениеот striked » Пон 22 сеп 2014 21:50


Два пъти напред дърпаш лоста към теб .


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 119
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Проблем със задната чистачка на VW Golf Mk3

Мнениеот IcoMk3 » Пон 22 сеп 2014 21:52


Да.При мен като го бутна напред веднъж,и се пуска,и според мен е логично да спре сама,и като искам пак да я пусна пак да бутна лостчето но тя просто не спира.Пробвам да бутна лостчето отново напред защото е логично щом по първия начин не работи,да работи по втория,демек при повторно бутане напред да спира,но пак не спира.Пробвам да бутна лостчето докато чистачката прави ход,но и така не спира.Пробвам да бутна лостчето два пъти като предположих че така ще се пусне и след като направи хода ще спре но и така не е.Утре сутрин като тръгвам за работа ще пробвам да я пусна,след това ще пусна и предните чистачки на степен 1,и ще ги спра,да видя дали ще спре с тях.Ако спре,значи е предназначена да работи в комбинация с предните.


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Проблем със задната чистачка на VW Golf Mk3

Мнениеот Gencho87 » Пон 22 сеп 2014 22:51


С едно бутване напред и пускане на лостчето се пуска (активиран е режим на работа на интервали), след като я активираш тя работи докато не подадеш команда за спиране -> с още едно бутване напред и пускане на лостчето се спира, ако бутнеш напред и задържиш почва да пръска течност и да работи през това време, след като пуснеш лостчето чистачката прави 3 врътки и спира, но ако пуснеш измиване докато е активен режима на интервали ще продължи работата си. Задържането за измиване на задното стъкло НЕ активира работата на интервали на чистачката, а е само за измиването, докато е задържано лостчето. Това е алгоритъма на работа, ако при теб е нещо различно може и да има някакъв спекинг. :beer

ПС. Задната с предните не би следвало да има някаква връзка, единствено подадената от лоста команда в зависимост кои искаш да управляваш.
Грубата е логика е такава:
старт -> нечетен брой натискания напред и пускания активират интервалите - 1 натискане, 3 натискания, 5 натискания....;
стоп -> четен брой натискания напред и пускания деактивират интервалите - 2 натискания, 4 натискания, 6 натискания .... .


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със задната чистачка на VW Golf Mk3

Мнениеот myrshavija » Вто 23 сеп 2014 4:57


Как можа да напишеш толкова много и пак да е неточно?!? Няма никакъв "алгоритъм", нито "груба логика". Задната чистачка на Голф 3 се спира, като бутнеш лоста в момента, в който се движи рамото. Пише го във форума.


Karturu
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 3:12
Автомобил: VW Golf Mk.3
Двигател: AEA 1995
Местоположение: София

Re: Golf MK3 Проблем със задната чистачка

Мнениеот Karturu » Вто 23 сеп 2014 8:25


Не нужно да е в момент в който се движи рамото. При мен в момента в който бутна лостчето се пуска за последен път и не продължава. Без значение дали току що чистачката е направила оборот.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 119
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Проблем със задната чистачка на VW Golf Mk3

Мнениеот IcoMk3 » Вто 23 сеп 2014 13:40


myrshavija написа:Задната чистачка на Голф 3 се спира, като бутнеш лоста в момента, в който се движи рамото. Пише го във форума.

И аз току що стигнах до това заключение.Благодаря за отговора,даже направих кратко клипче с телефона :D
www.youtube.com/watch?v=oGLNWVQTXd4
Първия път натискам два пъти лоста напред за да тръгне чистачката и след това да спре,втория път натискам лоста един път за да тръгне,и при втория ход го натискам отново за да се уверя че натискайки го втори път я спирам :D


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Golf MK3 Проблем със задната чистачка

Мнениеот Gencho87 » Вто 23 сеп 2014 17:27


При мен е както при Karturu, явно има разлика в управлението на чистачката. Важното е, че колегата е установил как е при него. :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 265 госта