Vento 1.6 CL 1994 (моно) - неравномерна работа на мотора

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Getby
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 25 сеп 2014 10:19
Автомобил:
Двигател:

Vento 1.6 CL 1994 (моно) - неравномерна работа на мотора

Мнениеот Getby » Чет 25 сеп 2014 11:35


Здравейте,
взех си наскоро Vento 1994 внос от Австрия.Започна да ми тресе наскоро ( дори на оптимална температура), като че все едно работи на 3 цилиндъра направих веднъж експеримент и започнах да вадя кабелите един по един на 3ти цилиндър, като извадих кабела и почти нямаше разлика в звука на двигателя (за разлика от останалите цилиндри) всичко е сменено масла, филтри, тампон на двигателя, ремъци, свещи.Закарах я на диагностика там всеки път едно и също богата горивна смес и съответно нови свещи (NGK) 3 пъти вече.Колата е карана само на бензин. Струва ми се, че харчи малко повече от обикновено над 10/100 извън градско 100-120 средна скорост.Ако може да ми кажете на какви обороти трябва да работи? В момента, като е студена работи на 900-920 оборота и не знам дали смукача работи въобще. Благодаря предварително!




Getby
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 25 сеп 2014 10:19
Автомобил:
Двигател:

Vento 1,6 cl 1994 - Гасне в движение и на място

Мнениеот Getby » Вто 24 фев 2015 20:02


Здравейте,
опитах се да намеря решение на моя проблем из форума, но без успех, ако може да ми дадете съвет ще съм много благодарен.
Така ето какъв е проблем колата е 1994 Vento 1,6 нямаше проблем до скоро, но след основен ремонт на главата и паралелно на това смяна и на термостат, тъй като не достигаше оптимална температура започна да гасне(не знам дали има общо може би просто съвпадение), като стой на празен ход и трябва да изчакам 2-3 минути за да може да запали, колата е с газова, но проблема го прави както на бензин, така и на газ. Като е студена няма проблем пали си веднага на бензин и върви без проблем превключва и на газ без проблем. Ситуацията с гасненето се получава най-често при топло време и загрял двигател и гасне изведнъж без предупреждение няма колебание в оборотите просто гасне все едно съм я загасил.Проблема не е постоянен появява се от време на време, това не беше кой знае каква мъка вярно, малко изнервяше останалите участници в движението, но само толкова.Проблема обаче се задълбочи в момента започна да гасне и когато е в движение на скорост забива моцуна и колкото и газ да подавам нищо. Пробвах със смяна на бобина-комутатор, смяна на свещи, проверка на кабелаж, няма окисление на клемите на акумулатора или на някоя друга клема, филтрите са сменени преди по-малко от 1000 километра. Не съм много вещ в автомобилите, така че всякакви съвети са добре дошли. Благодаря !


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Vento 1,6 CL 1994 (моно) - неравномерна работа на мотора

Мнениеот 4i4o-dido » Сря 25 фев 2015 13:52


Датчик на Хол. И на мен ми гаснеше и палеше когато си искаше. Първия Хол умря от раз. Втория беше 2у-ба. След смяната му нямам проблем.


aleksandurg
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 18 апр 2013 19:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ruse

Re: Vento 1,6 CL 1994 (моно) - неравномерна работа на мотора

Мнениеот aleksandurg » Съб 28 фев 2015 13:40


Датчик на Хол, или прецакана аларма. Аз имах точно същите симптоми миналото лято, и направо се побърках, всичко що има по ел. система смених и проблема остана, накрая един колега от форума даде идея, че може да е от алармата, извадих буксата която влиза в нея и дадох накъсо 2та пина, които отговарят за прекъсването на 12-те волта на бобината и до ден днешен си върви през проблем. :a045



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта