Jetta 2 1.8 Бензин 1987г. Не включва на задна и втора

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
krusizo
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 8:49
Автомобил: Jetta Mk2
Двигател:
Местоположение: София

Jetta 2 1.8 Бензин 1987г. Не включва на задна и втора

Мнениеот krusizo » Нед 28 сеп 2014 8:53


Така...преди около месец взех книжка и въпросната Джета (от която съм много доволен :D ). Вчера вечерта лоста се разхлопа и не влиза на втора и задна. Би трябвало да е от едно лостче с ябълки от двете страни (пластмасови). Виждам го, има много луфт, но не знам как да го откача. Та ако може някой да сподели как да го разкарам от там, за да мога да отида да купя ново и да си го поставя, ще съм много благодарен.




rado_ev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря 20 окт 2010 7:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Jetta 2 1.8 Бензин 1987г. Не включва на задна и втора

Мнениеот rado_ev » Нед 28 сеп 2014 21:32


Привет и добре дошъл във форума. Леглата на въпросното лостче, там където се поставят в ябълките са сцепени на две във външната си част като като пред цепнатината от едната страна има една щипка а от другата е жлеб в който се защипва и се стяга леглото около ябълката. Най-добре е да отидеш и да си купиш едно такова лостче. Преди една година го купих ново за два лева. Като го видиш какво представлява ще ти стане ясно как да го закрепиш. Пък като го имаш вече купено, старото просто го чупиш и слагаш на негово място новото. Успех с ремонта и дано съм бил полезен. Безаварийни километри с новата придобивка. :smile :beer


krusizo
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 8:49
Автомобил: Jetta Mk2
Двигател:
Местоположение: София

Re: Jetta 2 1.8 Бензин 1987г. Не включва на задна и втора

Мнениеот krusizo » Сря 01 окт 2014 10:28


Благодаря много. Смених въпросната щанга...щангичка. 2лв. ми излезе всичко. :D Много доволно.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта