Golf MK3 1.6 моно 75к.с. 94г. - проблеми

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
netbios
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 09 яну 2014 20:22
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3 1.6 моно 75к.с. 94г. - проблеми

Мнениеот netbios » Чет 02 окт 2014 9:00


Здравейте колеги преди три седмици си купих голф 3 газ бензин двигател 1.6 75 коня моно инжекция 94 гд. Проблемите който забеляах са че на газ колата гасне като сменям скоростите този проблем го прави от време на време и оборотите и падат до петстотин после стват между седемстотин и осемстотин оборота а във бъйрите омалява и при набиране усещам като че ли леко предръпване другият проблем е че парното за студеният въздух духа топло въртя копчето което е за студен и топъл въздух чувам как клапата си отваря и затваря но продължава да си духа само топло другият е че от време на време в задна дясна страна където е амортисьора се чува тракане все едно има празни шишета в багажника и за капак вчера сирената на алармата спря да издава звук чува се само леко цъкане търсих алармата под волана зад кората но я няма там къде може да е и от какво са тия проблеми моля за помощ




Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: голф 3 1,6 моно 75 к.с. 94 г. - проблеми

Мнениеот petko5 » Чет 02 окт 2014 9:38


1-ви проблем:
Регулирай си газовата уредба, пусни малко "Фандък" на тая газ..!

2-проблем:
Щом чуваш отваряне и затваряне - уплътнението на клапите са заминали....
Ако ти се занимава ето тук пише подробно...:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=152266&hilit=%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%BE

3-проблем според мен и почти сигурен :
Заден амортесьор е заминал !

4-ти проблем:
Отиваш на майстор....
Има достатъчно добри майстори във форума !

Успех от мен и дано съм бил полезен :wink


netbios
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 09 яну 2014 20:22
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1,6 моно 75 к.с. 94 г. - проблеми

Мнениеот netbios » Чет 02 окт 2014 10:01


Благодаря за отговорите колега за газта съм пробвал да развия кранчето което е на маркуча за газ но пак нищо разходът във момента е 9 на 100 но дали ако развия кранчето на газта няма да се вдигне разходът на газ и като пусна колата по склон на долу и съм на трета или четвърта се чува понякога пукане във ауспуха


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голф 3 1,6 моно 75 к.с. 94 г. - проблеми

Мнениеот javor_bg » Чет 02 окт 2014 10:05


Колега, относно първия проблем въздушния филтър сменян ли е ? На всеки 5000 км щом си с обикновена газова уредба трябва да го сменяш !


netbios
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 09 яну 2014 20:22
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1,6 моно 75 к.с. 94 г. - проблеми

Мнениеот netbios » Чет 02 окт 2014 10:15


Не знам собственикът които беше преди това да ли го е сменял но аз не съм сега ще го погледна опитвал съм се също така да обогатя горивото на газ от кранчето което е на маркуча но като че ли нищо защото ме е шубе честно казано да не се вдигне разходът на газ и съм го врънал кранчето в старото си положение както си беше и забелязах също така че като пусна колата на долу по склон на трета или четвърта се чува пукане във ауспуха във момента разходът на газе 9л на 100км


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Golf MK3 1.6 моно 75к.с. 94г. - проблеми

Мнениеот vaiper 1 » Чет 30 окт 2014 15:59


Завии малко кранчето ако не се оправи го върни където беше тия пукания са от лоша центровка :wink


netbios
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 09 яну 2014 20:22
Автомобил:
Двигател:

голф 3 не върви проблеми

Мнениеот netbios » Чет 20 ное 2014 16:11


Здравейте колеги преди време бях писал за моя б...к 1.6 моно инжекция 75 коня код на двигателя абу проблемът беше че не иска да набира на газ и във байрите умалява смених въздъшен филтър същата работа нищо не се промени проверих кабелите за свещите на ред са няма искра няма дискотека във тъмното като вдигнах капака но колата си продължава да се спъва буквално усещам колата как ту набира ти се спира все едно натискам спирачките и днес за капак натискам газта до ламарината ще издъня пода но повече от 80 км не ще и да вдигне значи следното което направих опитах се да вдигна оборотите от изпарителя но нищо не се променя овиличих притока на газ и оборотите се вдигат бутам пак врътката на изпярителя но уборотите си остават високи това ме наведе на мисълта че смуче въздух от някъде или стъпковото моторче,не е добре откачих го и придръпването на колата драстично намаля и след това взех да бутам пак врътката на изпарителя за оборотите докарах ги на 900 оборота и си викам сега ще дам малко ряз на тая газ развих врътката за притока на газ четвърт уборот и оборотите пак се вдигнаха станаха 1500 и си викам пак ще я пробвам сега дали ще се набира но уви ниникакъв резултат натискам газта но пак душата история повече от 80 км не мърда и пак си придръпва но леко слязох разклатих моното със все сила вече тотално изнервен но нищо викам ще угасне но не цял ден бера ядове с този боклук и следното не що което забелязах вече че при натискане на спирачката няколко пъти оборотите падат със около 150 и после пак се връщат на 900 оборота и това на откачен стъпков мотор дайте ми някакво решение повече никога няма да си купя голф :( забравих да добавя че преди това със закачен стъпков мотор когато е загрял мотора по някога гаснеше но не винаги и оборотите от 900падаха до 500 и пак се нормализираха не знам какво да правя според мен този голф трябва на газ да върви поне със 120 км или се бъркам или съм вземал голям боклук......



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта