Vw Jetta GL 1990 1.6 проблем със скоростната кутия

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
alex008
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 03 окт 2014 12:47
Автомобил: Seat Cordoba
Двигател:

Vw Jetta GL 1990 1.6 проблем със скоростната кутия

Мнениеот alex008 » Пет 03 окт 2014 13:01


Добър ден колеги да ви попитам нещо, Имам автомобил Vw Jetta GL 1990 1.6 газ/бензин карбуратор имам проблем със скоростната кутия според мен е повредена доста заяжда доста често в движение и на кръстовища. На първа много трудно превключва понякога, с втората е почти същото с чалъм, лоста влиза трудно в положение иначе ако не влезе се чува изхъртващия звук както от повечето кутии ако не отделя добре съединителя или не е напълно натиснат от водача едвали ще е проблема от съединителя щот на него сумати ремонт му се хвърли и жила и дискове всичко се сменя, за 5тата да не говорим и тя също влиза мн. трудно също и задната, с две думи да караш колата ти трябват здрави нервите и ръцете като на бик :D и така реших да го решим този проблем, като заменя скоростната кутия направих запитвания в доста фирми предлагащи кутий втора ръка за 1.6 модела на jetta само че цените малко ме одариха в кръста и намерих накрая 1 оферта която е по - поносима от другите, само че има една подробност че кутията е същата по размери и форма като моята само че е от модел 1.8 и се чудя дали ще е съвместима с моята която е 1.6 попитах човека от фирмата който се свърза с мен той каза че само предавателното число е по различно, но не бил сигурен така че правя тук запитване към вас колеги с цел да ми кажете дали става кутията, ако да направо да купувам.

Последна промяна от alex008 на Пон 25 ное 2019 15:13, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Vw Jetta GL 1990 1.6 проблем със скоростната кутия

Мнениеот radotom » Пет 03 окт 2014 20:44


Човек, да се изчете всичкото това, дето си го написал, без да сложиш ни един препинателен знак, изисква повече нерви, отколкото превключването на твоите предавки, повярвай! :no :insane

Относно кутията - ще стане, но вероятно ще е с по-малко предавателно чсло.
В резултат ще имаш малко по-ниски обороти на една и съща скорост, но ще ускоряваш изключително мудно.

Я се разтърси из подфорума 'Автомобили на части' за твоята кутия ;)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 206 госта