Bora AHF 1999 - проблем с дясна врата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
V.Petrow
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 13 апр 2014 14:24
Автомобил: VW Bora
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Vratsa/Sofia

Bora AHF 1999 - проблем с дясна врата

Мнениеот V.Petrow » Съб 04 окт 2014 9:38


Здравейте. При заключване от ключалката на дясната врата трябва да се заключат и другите врати,
нали така ? При мен при заключване се заключва само дясната, а отделно и плафона в купето, и на вратата
съответно не светят. Ясно ми е, че е заминало микроключето във вратата, но то има ли общо с отключването
и, ако не, има ли оправяне или направо нова брава да си купувам ?




Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Bora AHF 1999 - проблем с дясна врата

Мнениеот hvp800 » Съб 04 окт 2014 15:02


Понеже микрото ти се е пре... то неможе да даде сигнал за затворена врата. Дори и да заключиш със ключа, нещата не се променят ( както вече си установил). Лечението е да смениш само ключето ( звучи просто, ама хич не е ), да смениш цялата брава, ( финансово не е добре ) или да вземеш бутон от астра или форд, да речем, да изолираш микроключето, и така ще забравиш изцяло за проблема


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Bora AHF 1999 - проблем с дясна врата

Мнениеот Sashko_Trg » Съб 04 окт 2014 15:14


Аз вече 3 пъти сменях брави, по -добре е да я смениш цялата от колкото да сменяш ключета и т.н. филма със сменянето ти е достатъчен. Ако взеш да сменяш ключета ще трябва да се гръмнеш от нерви.


Потребителски аватар
V.Petrow
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 13 апр 2014 14:24
Автомобил: VW Bora
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Vratsa/Sofia

Re: Bora AHF 1999 - проблем с дясна врата

Мнениеот V.Petrow » Съб 04 окт 2014 15:35


Запознат съм колко разглобяване и занимавка си е, понеже ми подменяха цялата предна лява.
Последната процедура е доста солена и не ми се иска да я повтарям, затова мисля да ми подменят
микрето за около 50-на лв, но не знам колко време ще работи. Да обмислям ли вариант за цяла брава
втора употреба ?


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Bora AHF 1999 - проблем с дясна врата

Мнениеот jordancho » Нед 05 окт 2014 10:56


Не се вкарвай във филми колега. Отвори врата, разглоби заключващия механизъм и разгледай микроключетата. Сигурен съм на 90%, че проблема не е в самите ключета, а в спукани спойки по платката (това е болка на доста VW-чета). С един 40-60 W поялник презапояваш всички спойки по платката - микроключета, кабелчета, буксички и си готов. А дори и някое от микроключетата да се е прецакало, в магазините за електроника сигурно ще има подобни, и съм сигурен, че няма да са скъпи.
Аз като купих моята колица имах проблем само със шофьорската врата. Отворих, презапоих и ядовете ми изчезнаха. Съответно след време и другите врати една по една започнаха да правят проблеми, и съответно една по една разглобявях и презапоявах и се оправяха. Та на всичките ми 4 врати проблема беше един и същ - спукани спойки.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 95 госта