Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
liverpoolfan
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 04 окт 2014 9:11
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот liverpoolfan » Съб 04 окт 2014 9:40


Здравейте, от няколко седмици имам два странни проблема с Голфчето и реших да пиша първо тук, за да видя и вашето мнение по въпроса. Купих го преди месец някъде, става въпрос за Golf MK4 1.6 SR без газово е (двигателя с по-малкото клапани преди фейса) и в началото нямаше никакви проблеми, но след няколко дни каране започнаха да му играят оборотите, докато е на свободна (варирали са между 800-500) и на няколко пъти ми е изгасвал даже веднага след като съм го запалил... Доста ме учуди това и отворих капака и за моя изненада видях че въздуховода между въздушния филтър и двигателя е скъсан... Отидох, поръчах си нов и проблемът изчезна.На следващия ден се появи обаче друг проблем... както си карах из града изведнъж почна да ми вдига оборотите и като я изключих от скорост,както си беше на 2000 започна доста бързо да ги покачва, и стигна до към 4000... аз през това време се зачудих дали не му стана нещо на педала и се опитвах да го повдигна, но педалът си беше наред... На около 4500 оборота я изгасих колата и я запалих веднага след това и нищо й нямаше. Като се прибрах по-късно вкъщи разкачих акумулатора и го оставих да стои така към 10-15 мин. Проблема с това изчезна, но седмица след това друго се появи. Колата не иска да пали... Накрая запали по следния начин: натискам педала на газта до долу и въртя ключа, вярно замирисва доста на бензин, но само така пали. И отново започна моето чудене какво става с тази кола... Отворих й капака и видях че има едно малко маркуче, което е пукнато.То влиза в черното казанче между казанчетата за чистачките и сервото, но честно казано не знам за какво е, та му навъртях хубаво изолирбанд около него и не мисля че то създава проблеми.Така няколко седмици нямаше никакви проблеми с колата, нито е вдигала рязко оборотите, нито не е искала да пали, но се появи нещо, което леко ме дразнеше: както си я карам и ако натисна педала на газта малко повече, колата тръгва да придърпва все едно не й стига гориво, но това го прави в 1 от 10 пъти, така да кажем. Карах си я така няколко дни отново, но снощи като се прибирах вечерта пак ми вдигна оборотите докато бях на свободна и я изгасих отново от ключа.Сега ме гложди много сериозно на какво се дължат тези проблеми и ще помоля ако някой знае от какво е да сподели :)




Yavor1984
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 05 окт 2014 10:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот Yavor1984 » Нед 05 окт 2014 10:11


Здрасти колега,
придърпването може да се дължи на много неща. При какви обороти го прави? Ако е между 1600-2000 има инфо в форума за сходни проблеми.


liverpoolfan
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 04 окт 2014 9:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот liverpoolfan » Нед 05 окт 2014 17:22


Придърпването наистина го прави в този диапазон, но проблемите с паленето и това вдигане на обороти ме плашат повече... Все си мисля че има някъде скъсан маркуч, но явно не мога да го намеря :(


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот anonym0us » Нед 05 окт 2014 18:00


Според мен, проблема е от две неща.
*Стъпковото моторче, се бъзика и прави мизерия.
*Гарнитурата на колекторите е за смяна, и от там смуче въздух, и играят оборотите.


Потребителски аватар
Terranova
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 23:59
Автомобил: VW Golf VI
Двигател: CHGA 2009
Местоположение: Сливен

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот Terranova » Пон 06 окт 2014 8:57


Относно повишаването на оборотите прочети Тази тема ... дано намериш нещо което да ти помогне. Поздрави!


liverpoolfan
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 04 окт 2014 9:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот liverpoolfan » Пон 06 окт 2014 14:36


Днес пак ми направи проблем. Имах малко работа из града и съм я палил поне 3-4 пъти и нямаше никакви проблеми. Към 13часа се прибрах вкъщи и след 1 час пак ми се наложи да изляза с колата и изненада... Върти, но не пали. Подадох газ до долу и завъртях ключа, но пак не запали. Разкачих й акумулатора и изчаках около 10 мин и пак с газ до долу и завъртане на ключа запали и аз вече доволен потеглям и ми паднаха оборотите и изгасна и пак не пали. Пак й разкачах акумулатора и изчаках няколко минути и я запалих отново с газ до долу и я изчаках да поработи 2-3 минути на празен ход, без да я подкарвам и нямах после проблеми... Тази седмица ще ми се налага явно да ходя до сервиз, защото това е много неудобно и рисковано, цял ден да я караш и изведнъж да те предаде...


///Mechov
Мнения: 156
Регистриран на: Чет 14 авг 2014 14:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот ///Mechov » Пон 06 окт 2014 20:58


TPS , стъпков мотор погледни ги.


liverpoolfan
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 04 окт 2014 9:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот liverpoolfan » Вто 07 окт 2014 18:24


Закарах я днес на сервиз, но цял ден не е правила проблеми и не могат да я разберат от какво е... :(


///Mechov
Мнения: 156
Регистриран на: Чет 14 авг 2014 14:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот ///Mechov » Вто 07 окт 2014 23:34


Да пуснат едни живи данни и ще видят къде е.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот freelancer » Сря 08 окт 2014 7:05


Температурен датчик задължително, да се види на студен и топъл двигател какво показва. Виж си и бензиновата помпа, какво налягане/дебит прави, на студен и топъл двигател.
Дори и да дърпа въздух, като загрее не би трябвало да гасне. На диагностика, ако дорсела се адаптира без проблеми, най вероятно ти е наред. Ако си с жило, виж и него. Прегледай кабелите до инжекторите. Виж си и дебитомера, ако си с мап, имаше маркуче до мап сензора, прегледай/почисти и мапа/дебитомера.
Това, което си го оправил да не е канистръра, вентилацията на резервоара? Отвий капачката на резервоара, да не би да ти прави вакуум. Виж и клапана дали работи.


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот bEcREATIVE » Сря 08 окт 2014 7:32


Приятелю аз имам подобни проблеми от май месец ( от както си я взех ). Проблема ми е с оборотите - на свободна гасне и играят, това с запалването също, дори лесно ми гасне на студен старт + имам и проблем някакъв с ламбдата (май работи когато си иска, но и това не е доказано). Ходил съм на 3 различни майстори никой не може да ми каже от какво е. Проблема само че при мен го прави в месеца веднъж, т.е. много рядко - но го има! Още се лутам и чакам нещо да се скапе тотално. Ако разбереш при теб от какво е моля те пиши едно лично съобщение :)

Поздрави! :smile


liverpoolfan
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 04 окт 2014 9:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот liverpoolfan » Сря 08 окт 2014 8:20


Няма проблем ще пиша :) Интересното е при мен, че колата гасне само когато е веднага запалена и тръгна след няколко секунди, независимо зали е на студен или топъл двигател. Тогава ми падат оборотите и тръгва да гасне... Иначе след няколко минути каране няма никакви проблеми с гасненето, но в началото след като я запаля ако не внимавам и не тръгтна с повечко газ си гасне. Иначе това вдигане на оборотите докато си карам не ме бърка толкова много- за 2 месеца 2 пъти ми го е направила, но това че понякога не пали и аз не знам кога ще стане това ме побърква... Иначе вчера я оставих колата в сервиза, уж да я закачат и днес на студен двигател и да я гледат, но не знам какво ще направят.


liverpoolfan
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 04 окт 2014 9:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот liverpoolfan » Сря 08 окт 2014 13:25


Казаха ми, че днес в сервиза е направила проблем и са видяли, че е от дросела. Ще отида вечерта пак до сервиза да видя какво са направили и ще пиша пак :)


pepuniak
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 12 юни 2014 9:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот pepuniak » Сря 08 окт 2014 16:24


Здравейте колеги,
и аз от скоро съм притежател на голф 4 SR и съм много доволен от нея. Имам и аз подобен проблем, само че при мен се случва много рядко. След като отида до някъде , да кажем след 5 минути пак трябва да тръгна и тогава върти стартера но не ще да пали. Пак казвам, че го прави много много рядко и никога при първо палене за деня. Майстора при, които ходя не може да разбере от какво е този проблем. Иначе съм много доволен от колата , само този разход от 11л./100km. не знам дали е нормално.


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf MK4 1.6 SR Няколко проблема

Мнениеот bEcREATIVE » Сря 08 окт 2014 16:43


liverpoolfan написа:Казаха ми, че днес в сервиза е направила проблем и са видяли, че е от дросела. Ще отида вечерта пак до сервиза да видя какво са направили и ще пиша пак :)


Възможно е. Моя дросел е свалян и почистван, но ако е от това явно не е помогнало. По-добре да са сигурни, че един нов е бая пари :D... Друг вариянт е да си намереш някакъв за проба, ама трудно.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: goppa и 182 госта