Golf MK4 1.6 16V AZD - завишен разход по борд. комп.?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
nikkb
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 27 май 2009 12:34
Автомобил: VW Golf 1.6 16v
Двигател: AZD 2003
Местоположение: Чирпан

Golf MK4 1.6 16V AZD - завишен разход по борд. комп.?

Мнениеот nikkb » Сря 08 окт 2014 16:54


Здраевйте колеги,

бих искал да ви питам за мнение, понеже преди няколко дена един приятел закачи колата на компютър, за да занули сигнала Service Now, и да изчисти грешка за лампичката на двигателя ( заради премахнат катализатор ). Та междувременно реши да направи и "адаптация" на дроселовата клапа през компютъра. Тъй като не съм много технически запознат, му разреших да направи тази проверка - въведе на програмата код 060 и от двигателя се чуха някаква звуци, предполагам, че от нея.
И именно след тези "настройки" ми се струва, че колата започна да показва завишено разхода на гориво.

На свободна скорост в движение, при двигател на 90 градуса, борд. компютъра почна да показва стойности от 2,0-3,0/ 100 km, което допреди съм сигурен, че беше по-малко.
Само когато колата е спряна и работи свободно, показва нормална стойност от 0,6l/ 1h на 700 оборота.

При каране в града около 2200-300 оборота на 3та и 4та скорост на равен път, бордовия компютър прекалено много започна да варира разхода и показва стойности между 7 и 12 l на 100 км, което допреди тази "адаптация на дроселовата клапа" си показваше между 5 и 8 l на 100 км на равно и спокойно каране в града.

Пробвах я и извънградско при 3000 оборота и 100км/ч на равен път, но там сякаш си показва нормален разход между 5,0 - 5,5 / 100 км.

Просто след тази интервенция започна да ми прави впечатление този разход, което почна да ме притеснява и смятам, че не само по борд. комп, а и реално завиши разхода ...

Въпроса ми е, възможно ли е заради тази негова "настройка", да е объркал компютъра на колата и заради това да е така? Възможно ли е да показва такива стойности и от качеството на горивото ?

Ще съм благодарен ако ми дадете някакво мнение, дали не си внушавам просто или наистина е прецакал нещо .. :confused

Поздрави.




Потребителски аватар
nikkb
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 27 май 2009 12:34
Автомобил: VW Golf 1.6 16v
Двигател: AZD 2003
Местоположение: Чирпан

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - завишен разход по борд. комп.?

Мнениеот nikkb » Пет 10 окт 2014 18:39


Ако може някакви предположения колеги, защото колата допреди това си беше наред и след тази диагностика се разбъзика нещо .. на 1ва без газ на равен път - 14-15 / 100 km показва ..
Евентуално ако разкача акумулатора за 1 вечер, може ли компютъра да се reset-не по този начин ?
Благодаря предварително.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - завишен разход по борд. комп.?

Мнениеот anonym0us » Пет 10 окт 2014 18:50


Колега, преди 9 месеца същото направих като тебе. Един приятел закачи Голфа 1.8 125 коня, на компютъра, и изтри някакви грешки. Каза, че могъл да адаптира дросела и да харчи по-малко и да е мудна, или да барне да върви повече, но ще качи разхода. Аз му казах да не пипа, а да я остави както си е. И ми направи впечатление, че излезнаха доста схеми на компютара за дросела, ама не ми говорят нищо. Според мен, е възможно това което казваш. И най-добре прежали някой лев и я качи на диагностика и да ти нагласят нещата както трябва. Дори и да изкл. клемата на акумулатора, няма да промениш нищо по настройките.
Има и нещо друго, провери колко вярно ти показва бордовия, защото моя, показва грешно.
Когато карам извън града с 100Км/ч и на МФА-то чукна да покаже с колко км в час карам показва 45км/ч което не е вярно. И разхода показва грешно затова не вярвай много. :a045


Потребителски аватар
nikkb
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 27 май 2009 12:34
Автомобил: VW Golf 1.6 16v
Двигател: AZD 2003
Местоположение: Чирпан

Re: Golf MK4 1.6 16V AZD - завишен разход по борд. комп.?

Мнениеот nikkb » Пет 10 окт 2014 19:45


Благодаря много за съветите, колега.
Ще проверя бордовия компютър по този начин, дали отчита правилно и ще я закарам на диагностика тези дни да видим какво ще излезе. После ще пиша.
Поздрави. :) :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта