Golf MK3 АЕА 94г. Сериозен проблем в ел. инсталацията

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vankata09
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 01 фев 2006 9:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK3 АЕА 94г. Сериозен проблем в ел. инсталацията

Мнениеот vankata09 » Вто 14 окт 2014 10:11


Здравейте майсторчета !)
Имам следният проблем / Голф 3, 1,6 АЕА мотор, набор'94/- когато взех колата ми липсваше капака на бушонното табло. на мен не ми беше проблем , но след като жената я подкара- явно е закачила някой жгут с обувката си и се започна: при включени фарове- те угасват , а светят само габарити;не се превключват /светват/ дългите; нямам ни чистачки ни помпата им работи; не работят и ел. стълата и вентилатора на парното; имам съмнения , че не работи и вентилатора на радиатора за охлаждане. Ако превключа на "светкавица" и задържа - всичко тръгва!!! В началото проблема се появяваше само когато съм на фарове, а сега е постоянно.Първоначално проблема се "решаваше" с добре премерен натиск с крака върху снопа от кабели ( защото винаги се появяваше в движение през нощта..), но сега вече - не..!) Вчера имах малко време да ги погледна за час -два , но там е ужас, поради предни интервенции за аларми/ няма я вече/ и газовата. Бушоните са здрави - за релетата....не мога да кажа - предполагам и те ! Даваха ми идеи за загуба на маса или проблем в клемореда на кормилото , но се съмнявам - заради "решението " с обувката...!)) Зная , че без поглед - няма да стане , но може би някой от вас може да е имал същият проблем и да ме насочи...! имам от форума една таблица за таблото , но ...нещо не ми върши много работа...исках да намеря в търсачката истинска схема на ел. инсталацията , но не открих...( ! Благодаря, предварително на отзовалите се !!!)




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Сериозен проблем в ел. инсталацията на Голф 3,"АЕА" ,199

Мнениеот pas1.8mi » Вто 14 окт 2014 10:51


Много вероятно проблем с Клемореда! icon_idea


Karturu
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 3:12
Автомобил: VW Golf Mk.3
Двигател: AEA 1995
Местоположение: София

Re: Сериозен проблем в ел. инсталацията на Голф 3,"АЕА" ,199

Мнениеот Karturu » Вто 14 окт 2014 13:18


моята го прави същото като контактния ключ не е завъртян докрай. На мен клемореда ми е прецакан и предишния собственик е решил да сложи един много грациозен старт бутон (от асансиорно копче). Понеже не ползвам стартера през ключа ако не завъртя самия ключ плътно до положението на стартера не ми се включват фаровете и чистачките. Пробвай да размъдаш ключа на запален двигате и пуснати фарове. Гледай да има нещо пред теб което да отразява че да видиш дали има ефект. Само гледай да не завъртиш стартера докато работи двигателя


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Сериозен проблем в ел. инсталацията на Голф 3,"АЕА" ,199

Мнениеот georgebonev » Вто 14 окт 2014 17:21


vankata09 написа:...исках да намеря в търсачката истинска схема на ел. инсталацията , но не открих...

Надявам се да ти помогнат схемите :arrow линк

Все пак огледай хубаво "таралежа" (зад и под копчето/панела за фаровете) където се закача масата (кафевите кабели обикновено), както и бих извадил и сложил внимателно отново всяко реле.

Бих се допитал и до колегата vaskoto1


Потребителски аватар
vankata09
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 01 фев 2006 9:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 АЕА 94г. Сериозен проблем в ел. инсталацията

Мнениеот vankata09 » Пон 13 юли 2015 10:11


благодаря ви , макар и късно ! )



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта