Vento 1.8 - ниски обороти на бензин и газ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
pavkaz
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 20 фев 2014 1:38
Автомобил:
Двигател:

Vento 1.8 - ниски обороти на бензин и газ

Мнениеот pavkaz » Сря 15 окт 2014 17:40


Здравейте колеги,

Вентака започна да прави следния проблем: на вече ЗАГРЯЛ мотор (след 80 градуса) на свободна скорост оборотите падат до 100 на и понякога гасне(почти винаги). Това стана след като сменях един протекъл фланец( този отстрани на мотора - не този, който е темп датчик на него). Закарах я на газаджия с надежда, че е чисто съвпадение на обстоятелства, но се оказа, че не е така. След смяна на мембраните на газовото(БРЦ - мембраните бяха в потресаващо състояние - разход извънградско 15-16) работата остана същата. Важно - този проблем го има и на бензин. Карал съм я тук в Пловдив да я закачат на магическия компютър и излезе, че има проблем с ТПС-а (някакъв датчик за моното - но това преди година), човека ми каза караш си я на газ и не му мислиш.И си вървеше перфектно. Е добре но до онзи ден след тая случка с фланеца. и сега нито на газ нито на бензин дави са и това е.
ПС Вече свалях клеймите на акумулатора и чистих дистрибуторната капачка и пръстена от нагар, ако някой ще го предложи.

Някой мнения от какво може да е и евентуално какво да направя освен да сменям тоя датчик, ако изобщо е от него (за който ми казаха няква сума в порядъка от 120лв с настройките.)

Благодаря




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Венто 1.8 - ниски обороти на бензин и газ

Мнениеот pas1.8mi » Сря 15 окт 2014 20:25


При форсиране на място,пак ли така падат оборотите,или само при движение и на свободна?


pavkaz
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 20 фев 2014 1:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Венто 1.8 - ниски обороти на бензин и газ

Мнениеот pavkaz » Сря 15 окт 2014 20:58


Да при форсиране на място също


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Венто 1.8 - ниски обороти на бензин и газ

Мнениеот pas1.8mi » Чет 16 окт 2014 18:11


При загрял двигател ,дай газ с ръка и следи дали моторчето за празен ход извършва движения напред-назад,с цел стабилизиране на оборотите! Има много теми за тест на моторчето! icon_idea


pavkaz
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 20 фев 2014 1:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento 1.8 - ниски обороти на бензин и газ

Мнениеот pavkaz » Пет 17 окт 2014 21:31


Колеги какво се оказа: повредено моно - ТПС и моторче, за целта обиколих моргите в Пловдив и с чист късмет попаднах на едно от пасат 3ка със същия мотор и си паснаха идеално. Другият проблем остава с газовото. Ламбда сондата на бензин по данни от компютъра отчита точно 1 както трябва да е, а като я мина на газ човека о,5 :Д Тоест лощи настройки на газовото. Мембраните ги сменях в оторизирания БРЦ сервиз, оказа са, че мнението за тях като цяло не е от най-добрите и ще ходя да ги тормозя за нови настройки. разбира се ще проверя и друг газаджия. Това е от мен благодаря за мненията :)


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Vento 1.8 - ниски обороти на бензин и газ

Мнениеот yordannnnnn » Пет 17 окт 2014 21:55


Ламбда сондата сдава багажа,от газта,аз карам с изключена сонда но на бензин колата върви на някакъв авариен режим и не се знае колко гори,питах при закупуване на нова сонда не дават гаранция ако колата е с газова уредба,варианта е монтиране на ламбда емулатор,да лъже компютъра че колата все едно работи на бензин,тогава ламбда сондата може да работи коректно :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Milenstz и 175 госта