Vento 2E-глъхне като загрее

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Tzerber
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 0:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Vento 2E-глъхне като загрее

Мнениеот Tzerber » Чет 16 окт 2014 12:55


И преди съм писал по същия проблем,но вече една година и половина няма оправия.Та,проблемът е следният-като запаля колата преди да загрее си работи нормално,като загрее и подам рязко газ падат оборотите на 100-200,настъпвам газта до долу,припуква,пригърмява и се качват пак,но не работи както трябва.Инжекторите са почистени на ултразвук и проверени,помпата си е в стойностите,дебитомер-сменен от голф със същия двигател,като на голфа нямаше проблеми,температурен датчик-сменен.Какво може да е?Колата има и газ,веднъж ми свърши и едвам отидох до бензиностанцията на бензин,беше истинско премеждие..Искам да върви добре и на бензин тая кола,но уви...На газ върви перфектно,но преди няколко дни ми направи впечатление,че като държа спирачката,оборотите ми се качват,като я пусна се нормализират,дали има общо това с проблема ми ?Моля за съвет!




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Венто 2е-глъхне като загрее

Мнениеот vucata » Чет 16 окт 2014 13:58


Капачка и палец гледал ли си ги


Tzerber
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 0:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Vento 2E-глъхне като загрее

Мнениеот Tzerber » Чет 16 окт 2014 20:20


Ами гледа ги един майстор,стърга нещо по палеца,проверява свещите,оглежда кабелите,каза ,че всичко му се струва наред,аз дебитомера разбутвах малко и стана по-добре,но все още не може да се кара на бензин...Липсва ми старото Сироко,това беше желязна кола,за колко години не ме предаде,ремък дори ми е късала,сложихме новия и газ...Туй Венто ще ме съсипе направо,постоянно нещо се занимавам с него!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Vento 2E-глъхне като загрее

Мнениеот stefan4o » Чет 16 окт 2014 20:23


Намери поне за проба читави кабели, капачка и палец от кола с тоя мотор и тествай.


Tzerber
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 0:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Vento 2E-глъхне като загрее

Мнениеот Tzerber » Чет 16 окт 2014 20:38


Ще потърся за пробата поне!Преди да сложа газовата уредба си вървеше на бензин перфектно и изведнъж почна да ги прави тея неща,после сложих газта (обикновена) и като видях,че с нея всичко е перфектно спрях да се занимавам,ама с предния дебитомер гърмя 2 пъти и се замислям за тая газ.Веднъж в един дъжд ме остави насред пътя,много неприятно !Искам на бензин да си я карам,ама ще видим ...Дано да се оправи,сънувям я вече тая кола,толкова ме е психирала !


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Vento 2E-глъхне като загрее

Мнениеот vucata » Нед 19 окт 2014 22:22


Не се отчайвай...и с моят голф беше така....пак 2е, от какт осложих тая газ филма с бензина беше друг....трябва много да внимаваш, постоянно кабели, свещи, бобина, делко да е всичко наред...гръмне ли, дебитомера го отпиши....Слушал съм тия от 1001 нощ дето казват, че не става от 1 път като гръмне да замине....да ама става :thumb_down
Виж направи схемата с кабелите и делкото, ако няма промяна намери дебитомер.....и разкарай газта.
Аз накрая почнах да съжалявам, че съсипах колата с тая газ, но карах само градско и 3-4 пъти в годината извън града и то за няма и 400-500км в 2те посоки...градско си лапаше 10лева за 50-60км...а аз и си настъпвах от време на време....в добри дни и читава газ съм правил 70км със пенсионерско шофиране. Та....ти решаваш :gruebel


Потребителски аватар
ewipito
Мнения: 131
Регистриран на: Вто 12 апр 2011 19:36
Автомобил: VW PASSAT B3
Двигател: RP 1988
Местоположение: Pernik, Radomir

Re: Vento 2E-глъхне като загрее

Мнениеот ewipito » Нед 19 окт 2014 22:38


Не съм на 100% сигурен в това което ще кажа но мисля че заради вида на сместа на газ компа се е опитвал да я коригира и или е обеднил прекалено мн или е обогатил прекалено мн бензиновата смес(направил си е адаптация) пробвал ли си след като разкачиш акомулатора за 15-20 минути после как е, не съм сигурен на 2е мотора дали компа можеше да прави адаптации но би трябвало да може. Не е лошо да има реле за изключване на захранването на компютъра след като угасиш колата когато е с обикновенна газова(само когато дадеш на контакт да има захранване на компа - на всяко гасене да се трият грешки и адаптации). Успех, дано съм бил полезен :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Golf_power, Google [Bot], Serto0, vucata, Ивайло Димов и 157 госта