Vento 1.9 TDI 1Z - филтър(вентилатор),незнайна букса и др.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Vento 1.9 TDI 1Z - филтър(вентилатор),незнайна букса и др.

Мнениеот masterbin » Чет 16 окт 2014 17:27


Здравейте колеги от няколко дни съм горд собственик на въпросната кола.Днес след като установих че ми влиза вода при бушоните (слава богу без да има лоши последствия)реших да видя каква е причината,оказа се скъсано маншонче на някакво жило.След като свалих декоративната пластмаса излезнаха следните въпроси ,моторчето на чистачките не трябва ли да има някакъв предпазен капак или си е така ,вентилатора за въздуха в купето като го загледах ми се струва че трябва да има и филтър и капак ,тази букса я откри баща ми но така и не установихме от къде идва и за какво е ,също така това което е под въздушния филтър го видя един познат и каза че не трябва да е така но не каза и как трябва да е :mhihi.Ще съм ви изключително благодарен ако помогнете с което знаете :)
П.П:Това са и забележките на колата ,и има малко раждичка от доло но ще се кръпне ! :icon_lol
Поздрави :love.vwclub

Последна промяна от masterbin на Чет 16 окт 2014 23:50, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: Vento Няколко въпроса

Мнениеот toni_tv » Чет 16 окт 2014 20:52


И аз имам Венто - на моторчето за чистачките няма никакъв капак така си е просто стой под пластмасата а за вентилатора на парното там над него има филтър за въздуха в купето захванат с нещо като пластмасова рамка отгоре по самите краища на филтъра. А за под въздушния филтър не знам какво сте видяли там но има една клапа която като е студен двигателя затваря притока на студен въздух от вън към филтъра и съответно двигателя. За ръждичките да и аз минах по тоя път :smile


masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento Няколко въпроса

Мнениеот masterbin » Чет 16 окт 2014 21:42


Благодарско колега,утре ще направя по-подробни снимки


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Vento Няколко въпроса

Мнениеот radotom » Чет 16 окт 2014 22:29


masterbin написа:...по-подробни снимки

Дано, защото тези са нещо мътни и неясни :mhihi
Освен това, промени си заглавието на темата според правилата:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=352508


masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento Няколко въпроса

Мнениеот masterbin » Чет 16 окт 2014 23:48




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот radotom » Пет 17 окт 2014 7:25


Tака със снимки е по-добре ;)

Теча от маншончето го оправяй бързо, че хич не е безобиден!
Като се накваси и окисли кутията с предпазителите и релетата - в чудо ще се видиш! :horror
Отделно, че нищо чудно да се насъбере толкова вода отдолу, в краката, че да завъдиш и рибки... :no
masterbin написа:,вентилатора за въздуха в купето като го загледах ми се струва че трябва да има и филтър и капак ,тази букса я откри баща ми но така и не установихме от къде идва и за какво е

Да, това над вентилатора е кутия за филтър. Много важно приспособление, ако желаеш да имаш що-годе някакво парно след месец-два :icon_lol
Не знам как са направени тези коли, ама под 1 дърво да минеш - веднага отгоре капва някое листо и се набучва точно там! Вентилатора го надробява хубавичко на паста (с обилно количество влага!), натъпква го по питата на радиаторчето и клапите за въздух и те за 2-3 месеца остават само спомен за това, за което са предназначени :bishop
Още по-весело е, ако имаш климатик. Колегата zfa159 е пускал снимки как изглежда климатичен изпарител без филтър преди него.
... не ги търси да ги гледаш, ако си с крехко здраве, повярвай! :mhihi :mhihi

Буксата... хубаво, ама я кажи какви са цветовете на кабелите.
Единия е кафяв, той е 'маса', ясно.
На другия нещо не се вижда хубаво цвета. Заприлича ми на бял с черна ивица, амааа...


Потребителски аватар
racing_team_vidin
Мнения: 1840
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 2:34
Автомобил: BMW E65 Sport Package
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот racing_team_vidin » Пет 17 окт 2014 8:48


буксата, мисля че беше за подгряване на пръскалките
като го гледам клима няма, само си сложи филтър, че както ти каза Радо, неможеш да си представиш, какво става вътре в това парно.
Моторчето ти е последния проблем, така и така си разглобил чистачките, свали механизма и си смажи осичките на дистачките, дето де нахлузват рамената.


masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот masterbin » Пет 17 окт 2014 12:25


Благодарско колеги ,днес по-късно ще видя чвета на кабела ,ще мина през морга да видя за капак на вентилатора,колата е с термотроник.
Благодаря за мненията! Поздрави:)


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот toni_tv » Пет 17 окт 2014 19:07


Не ти трябва никакъв капак на вентилатора ти си имаш като гледам на снимката захваща се само по краищата с една пластмасова рамка твоята си е там захваща се с едни зъбчета само филтър си вземи.


Dushan
Мнения: 300
Регистриран на: Нед 19 авг 2012 11:37
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: София

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот Dushan » Пет 17 окт 2014 19:18


От четири години имам Golf 3 1.4 ABD. Същата букса и при мен така просто си виси. За какво е... :dontknow


masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот masterbin » Пет 17 окт 2014 19:58


toni_tv написа:Не ти трябва никакъв капак на вентилатора ти си имаш като гледам на снимката захваща се само по краищата с една пластмасова рамка твоята си е там захваща се с едни зъбчета само филтър си вземи.

Демек да търся филтър за купе,така ли се води ?


masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот masterbin » Пет 17 окт 2014 20:03


Имах проблем с релетата,днеска минах през една морга и си взех реле 103 и реле 109 защо точно тези релета? -защото когато извадихме реле 109 индикатора за подгрева светеше непрекъснато и не искаше да запали. А попринцип когато дам на контакт независимо дали е топла или студена колата ,индикатора за подгрева светва точно за 1 секунда и гасне,добре че имам добра компресия и паля от първия път ,но варти малко повече ,а и още не е толкова студено :mhihi Най-вероятно утре ще сложа новите релета и ще видя какво ще се случи :)
:love.vwclub


masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот masterbin » Съб 18 окт 2014 1:10


Май май и при мен ще се окаже като при колегата : "На мен ми беше прецакано уплътнението на предното стъкло в горния ъгъл и вода течеше чак до таблото долу " ... http://prikachi.com/images.php?images/481/7669481i.jpg http://prikachi.com/images.php?images/482/7669482p.jpg тези снимки са от тази нощ ,заваля малко по силно и си рукна вода ..


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот georgebonev » Съб 18 окт 2014 11:59


За буксата до моторчето за чистачки (кафяв и черен с бяла ивица при мен, Голф 3, ТД-ААЗ, '94)- онзи ден и аз я видях моята и след проба се оказа, че ток отива до нея заедно с подгрева за задното стъкло - след включване на копчето за подгрев. Най-вероятно е за подгрев на пръскалките. Нужни са ти пръскалки с инсталация до буксата, ако нямаш.

За водата горе до сенника - не казваш дали имаш шибидах - ако имаш - може тръбичката за отвеждане на водата да се е откачила - нужно е сваляне на тавана за да стигнеш до нея. Ако нямаш шибидах - вероятно от уплътнението на прозореца да е, но може и от външното уплътнение (ако имаш, гумено, при комби-тата го има) на тавана, което се захваща със щипка към покрива - може и от там да ти тече.


masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот masterbin » Съб 18 окт 2014 15:46


Zdrsvei kolega purvo se izvinqvam che ne pisha na kirilica ,prez telefona pisha.Dnes probvahda sipq voda ,okaza se che teche prez gorniq lqv ugul na prednoto stuklo i kato zaleq shibidaha vodata si se sticha napravo v krakata na shofiora,qvno imi e otkachen markucha za otvejdane na vodata ili se e zadrustil i izbiva pokrai nego, utre shte se probvamda naduq markucha s kompresor i da vidq kakvo shte stane.Za stukloto mislq da go namaja s silikon.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Zdravkov94, Ивайло Димов и 289 госта