Vento 1.9 TDI 1Z - филтър(вентилатор),незнайна букса и др.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот georgebonev » Съб 18 окт 2014 19:57


С компресор, ако надуеш маркуча от долу на горе, може да се извади и от долу, ако все още не е. Аз бих свалил капака/стъклото на шибидаха и с поне 1.5 м. тел, (най-добре сърцевината на жилото за скорости), полека, със завъртане, да го вкарам от горе на долу.
Маркуча за отвеждане на водата горе е вкаран от външната страна на тръбичката/улея, а долу е вкаран от вътрешната страна на гуменото "ъгълче", което излиза до колоната на вратата. Ако бръкнеш първо през гуменото ъгълче до вратата, може да изкараш маркуча от него и след това е доста трудно да се вкара отново. Не натискай много силно към края, заради "ъгълчето".
Като сваляш стъклото/капака на шибидаха, може да огледаш направляващите/водачите в какво състояние са (не спомена дали ти работи шибидаха) и да си ги посмажеш.




masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот masterbin » Съб 18 окт 2014 20:58


Когато купих колата продавача ми каза че над шофиорското място е прецакана релсата,трябва с ръка да се придържа за да може да се прибере,иначе шибидаха ми седи в легнала позиция в смисъл такъв че от страната на предното стакло е по-високо вдигнат от колкото от страната към задницата на самата кола ,малко ме е страх да го сваля ,иначе работи като давам на пред не мърда повече явно е максимално прибран ,но това стърчане не е добре защото като карам и не съм дръпнал сенника на шибидаха се чува зверски вятъра ...


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот georgebonev » Нед 19 окт 2014 12:39


Стъклото/капака на шибидаха се държи на 4 винтчета, звезда Т25, мисля бяха. От тях се регулира, така че от предната страна стъклото да е на 1 мм под тавана, а от задната страна на 1 мм над тавана. Като ги охлабиш леко, с една ръка придържаш стъклото, за да може да го надигаш леко, докато с другата да позатегнеш винтчетата.

От една друга тема:
swifter написа:Ето един PDF с малко инструкции:
http://store5.data.bg/swifter2/VW_MK3_SUNROOF.pdf


Потребителски аватар
racing_team_vidin
Мнения: 1840
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 2:34
Автомобил: BMW E65 Sport Package
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот racing_team_vidin » Нед 19 окт 2014 14:17


счупен водач- детска болест си е, има много писано


masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот masterbin » Нед 19 окт 2014 22:33


Абе сега няма да го правя шибидаха ,но поне ще гледам да го настроя в позиция в която да не капе


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот push » Нед 19 окт 2014 22:52


ШибИдаха е направен да капе, тва че на тебе ти капе вътре в купето е друг въпрос. Сваляш двете пластмасови кори под таблото, едната при бушоните и другата под жабката. Вадиш гумените колена измиваш натъпканата кал за последните 20 години сглобяваш обратно и забравяш за течове :mhihi

Или за по-лесно както правят всички ИСТИНСКИ голфаджии, го замажи с кит/силикон/смола :th_up


masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот masterbin » Пон 20 окт 2014 0:49


push написа:ШибИдаха е направен да капе, тва че на тебе ти капе вътре в купето е друг въпрос. Сваляш двете пластмасови кори под таблото, едната при бушоните и другата под жабката. Вадиш гумените колена измиваш натъпканата кал за последните 20 години сглобяваш обратно и забравяш за течове :mhihi

Или за по-лесно както правят всички ИСТИНСКИ голфаджии, го замажи с кит/силикон/смола :th_up

Оправих го днеска теча,само бръкнах с ръка нагоре покрай бушоните и то ъгълчето си се беше откачило и седеше върху кабелите ,с малко мъки до закачихме и си дойде на място ,но направих беля днеска като размерстих шибидаха ръчно ( с шестограма който седи при машинката зад плафона) и сега ако не пролизва от пред ,пролизва отзад ...Трябва да си поиграя малко повечко и ще стане :)
Да попитам колеги ако предположим че тази незнайна букса е за подгрев на течноста за чистачки ,и се пуска с натискане на копчето за размразяване на задното стъкло ,то аз ли се бъркам или като натисна комчето за размразяване на задното стъкло ми се размразяват и страничните огледала ?! :question


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот georgebonev » Пон 20 окт 2014 8:20


masterbin написа:...Да попитам колеги ако предположим че тази незнайна букса е за подгрев на течноста за чистачки ,и се пуска с натискане на копчето за размразяване на задното стъкло ,то аз ли се бъркам или като натисна комчето за размразяване на задното стъкло ми се размразяват и страничните огледала ?! :question

Да, отоплението на ел.огледалата може да е свързано с копчето за подгрев на задното стъкло.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот drago_tr » Пон 20 окт 2014 9:23


За какво ще го намазваш със силикон люка? По добре си го направи. Работещ, 2-ра употреба, комплект всичко е 50 пари.
Колкото до теча, както каза колегата май ти е паднал маркуча за оттичане на водата от каналите на люка или се е задръстило с мизерия. С компресора май няма да го отпушиш. ще стане, но само временно, защото ако надуваш отдолу нагоре, боклуците ще се върнат отново в каналите и при следващия дъжд пак ще се запушат. Трябва да се бръкне с една тел откъм люка.
Съвет:
Сваляш тавана, сваляш целия люк, правиш една идеална профилактика, ако нещо не работи го оправяш, а ако не можеш да го оправиш взимаш от някъде здрав 2-ра употреба и си готов.
Според мен, не си струва за 50 лева да се лишаваш от тая екстра.
Всичко това ти го пиша от опит и вече година нямам проблеми с него :th_up А теми за люка колкото щеш. :beer


masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот masterbin » Пон 20 окт 2014 10:50


Za momenta mai shte si poigraq da go napravq taka che da ne teche v idealnata poziciq,i na men ne mi se shte da go sasipvam ,no za momenta trqbva da i popotegna rujdata i taka.Da popitam kazaha mi nqkude v knqjevo imalo serviz za el.stukla,nqkoi da e hodil tam,kazaha mi che vzimat eftino i davat edna godina garanciq .

Последна промяна от radotom на Пон 20 окт 2014 14:49, променено общо 1 път.
Причина: А кирилицата къде изчезна?


masterbin
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 22:56
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.9 tdi 1z

Re: Vento 1.9 tdi 1z - филтър(вентилатор),незнайна букса и д

Мнениеот masterbin » Пон 20 окт 2014 20:31


[quote="masterbin"][color=#FFFFFF][size=50]Замомента май ще си поиграя да го направя така че да не тече видеалната позиция,и на мен не ми се ще да го съсипвам .Да ви попитам казаха ми че някъде в Княжево правели машинкитена ел.стаклата ,някой да е ходил там? Казаха ми че взимат ефтино и дават една година гаранция .Отностно теча от левия горен ъгъл оказа се че стъклото е сменяно и рамката на стъклото е раждясала,дмамджията ми каза по добре го свали и оправи от колкото да ти мажа стъклото с силикон и после да се наложи да се сваля стъклото и да е по трудно ... та така ,абе здраве да е ще я потегна лека по лека :)
Ето я и въпросната ми кола : http://prikachi.com/images.php?images/923/7674923V.jpg
:love.vwclub



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта