Golf MK2 1.6 - Проблем с карбуратор

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Golf MK2 1.6 - Проблем с карбуратор

Мнениеот NoFeArr » Пет 17 окт 2014 16:11


Здравейте! Пускам темата за да помогна на един приятел, не е за мен. Та момчето има въпросният Голф, които има проблем с карбуратора, карбуратора е сменян веднъж след което смененият е ремонтиран и отново се е прецакал, та понеже сега няма кой да го ремонтира момчето си търси карбуратор но не може да намери, предполагам, че са редки. Карбуратора е с електронен смукач и той казва, че проблема е именно в него. Проблема се изразява в това, че когато е студен двигателя не държи обороти и пали трудно, по някога дори отказва да пали. Проблема става още по-досаден когато захладнее времето. Ако някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем да сподели как го е решил, ако изобщо може да се реши. А ако някой има карбуратор за продаване да казва.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение




bamzess
Мнения: 25
Регистриран на: Пон 29 мар 2010 18:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Голф MK2 1.6 - Карбуратор

Мнениеот bamzess » Пет 17 окт 2014 20:03


Има доста теми за този карбуратор,най добре е според мен да го смени с 2е3 описано е как става


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф MK2 1.6 - Карбуратор

Мнениеот stefan4o » Пет 17 окт 2014 20:08


Тоя карбуратор няма автоматичен смукач или поне не точно такъв, като при другите.
Проблемът, който описваш не е задължително да се дължи на проблем с карбуратора. Има ЕКУ, което управлява карбуратора и ако темп.датчик не е изряден може също да прави такива мизерии. :th_up


NoFeArr
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chirpan

Re: Голф MK2 1.6 - Карбуратор

Мнениеот NoFeArr » Съб 18 окт 2014 20:53


Значи ще се провери температурния датчик,ако може да ми кажете и къде се намира ЕКУ-то което управлява карбуратора и ако не е в него проблема,ще се сменя с друг вид както предложи колегата по-гое.
Може ли да ми дадете линк с темата където е описано как става смяната с 2е3, защото не се оправям много с форума не се задържам много тук.
Благодаря за отговорите и отделеното време!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 126 госта