Bora 1.6 бензин 2001г. Бавно загрява

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 бензин 2001г. Бавно загрява

Мнениеот shadou2 » Вто 21 окт 2014 8:35


Колата е наред, така и не стана ясно в сервиза се оказва че всичко работи перфектно и не се наложи смяна на термостат. Снощи като я прибирах си работеше нормално. Нямам си идея какво й е станало, но сега е добре без абсолютно никакъв ремонт.




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Bora 1.6 бензин 2001г. Бавно загрява

Мнениеот zfa159 » Вто 21 окт 2014 21:42


Рано или късно отново ще се случи. Или се базика термостата и ту работи, ту не или датчика за температурата (или таблото) от време на време не отчита вярно. Това може да се разбере, когато направи проблема - ако долния маркуч на радиатора не е студен, а хладен или топъл, значи е термостата. При една бърза полева диагностика (с един кабел и един лаптоп за 2 мин.) може да се види точно какво показва темп. датчик на таблото и да се сравни с показанието на темп. датчика на компютъра на двигателя и да стане ясно дали двигателя не загрява (т.е. проблем с термостата) или проблем в датчика или таблото.
:beer


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 бензин 2001г. Бавно загрява

Мнениеот shadou2 » Вто 28 окт 2014 16:41


Проблема с бавното загряване идва от това, че перките ми постоянното се въртят и двете още при даване на контакт и изключването им даже и при изключен климатроник 10 минути след изгасяне на колата. Днеска се озовах в супер неприятна ситуация да остана без акумулатор и да ходя да взимам друг от вкъщи точно поради тази причина. Утре ще я водят на компютърна диагностика да видим какво ще излезе ама май хич няма да ми излезе евтнко. :banghead :banghead :scare3 :scare3 :horror :stumm


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Bora 1.6 бензин 2001г. Бавно загрява

Мнениеот zfa159 » Вто 28 окт 2014 20:53


На диагностиката нищо няма да излезе като грешка или като причина да пуска перките :mhihi .Това е чест проблем - когато думне кутийката (модула за управление на перките) или му се прекъсне някой сигнал (гният кабелите и буксите), тогава прави така - даваш на "контакт" и перките тръгват, после връщаш ключа дори без да си я запалил, а те остават да си работят. Случвало ми се е на 5-6 Голф 4-ки и няколко А 3-ки. Откачаш им захранването от акулуатора - спират, до следащото даване на контакт и повтаряне на процеса отново и отново. П.п. ако термостата ти е изправен, дори перките няма да я карат да не загрява, по-добре смени и него. Дебита на перките е незначителен спрямо скорост от сорта на примерно 90 или 120км/ч и щом заради перките изстива, значи извън града ще замръзне :mhihi . Това по никакъв начин не променя нуждата да оправиш драмата с перките де.
:beer


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 бензин 2001г. Бавно загрява

Мнениеот shadou2 » Вто 28 окт 2014 23:01


и колко му е ценичк :banghead ата на това модулче то тая кола златна ще ми излезе накрая ще я пусна за продан друг да си блъска главата от 3 месеца я имам и като гледам от прочетеното едно 5 стотака трябва да ги хвърля подире й. :banghead :stumm :banghead :banghead


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 бензин 2001г. Бавно загрява

Мнениеот shadou2 » Сря 29 окт 2014 14:02


Имаме развръзка оказа се нещо по електрониката някакъв управляващ блок важното е че се разминах леко и безболезнено за джоба :biggrin :biggrin


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Bora 1.6 бензин 2001г. Бавно загрява

Мнениеот zfa159 » Сря 29 окт 2014 20:31


Точно това, което ти казах - управлението на перките. Заводски си имат проблем - тече вода върху него и гние куплунга отдолу, както и платката вътре. Конструктивно седи на кофти място точно под акумулатора (та да тече и киселина, освен водата, да е сигурно, че ще умре :mhihi ). 2-ра употреба такова е около 40-80лв, ново е около 150-60лв неоригинално и около 300 оригинално.
:beer


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 бензин 2001г. Бавно загрява

Мнениеот shadou2 » Чет 30 окт 2014 14:08


Проблема с температурата се оказа гореописания модул и натрупана грешка сега си вдига вече температурата нормално :smile :smile


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 бензин 2001г. Бавно загрява

Мнениеот shadou2 » Пон 15 дек 2014 8:10


:lock


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 бензин 2001г. Бавно загрява

Мнениеот shadou2 » Пон 07 дек 2015 16:15


Глупости не беше модула имах доста проблеми след това, пак започна да го прави същия проблем. След това отидох при друг, който дианостицира, че съм имала влага в моторния компютър. След като го отвори се оказа, че няма грам влага. Смени ми температурния датчик, пак греда след 10 км. пак ЕСП И АБС лампите. Звъня му смени отново датчика гаранционно било от него, 10 км. пак лампите и пак двете перки. Звъня му и заключението му беше след като ми е замерил всички тоци и твърди, че всичко е ОК. Казва ми ще отида до моргата и ще ти взема каблне обувка от там, след като моята доказано е в ред. Е тогава вече избеснях, казах му НЕ отлагам решаването на въпроса и след огромно търсене намерих майстор, оказа се термостат и разбутани настройки на компа. Цялото удоволствие + мъките ми струва 279 лв + 20лв гориво при първия майстор ( заредих и тръгнах на път след цяла седмца в сервиза им на първите горивото беше изчезнало) + ангажимент към мои познати понеже колата ме остави на пътя и се наложи да ходим с тяхната кола. Вече година всичко е ок, но мъките бяха много.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 96 госта