Jetta MK2 87г. 1.8 Бензин - Вдигане на мощността

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
krusizo
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 8:49
Автомобил: Jetta Mk2
Двигател:
Местоположение: София

Jetta MK2 87г. 1.8 Бензин - Вдигане на мощността

Мнениеот krusizo » Чет 23 окт 2014 20:10


Здравейте, приятели :D Искам да Ви попитам дали на въпросния модел може да се вдигне мощността по някакъв начин. Като гледам в интернет на места пише, че е 84, на други, че е 87, но това ми идва малко малко. Ако има някакви начини за покачване на мощността моля да споделите. Един човек ми каза, че нямало смисъл да се слага турбо, защото щяло да излезе много пари (5000лв), защото трябвало да се слага олекотен колянов вал и още 100 глупости изброи и аз спрях да го слушам. :D Дали има начин да се сложи турбо на този двигател за някакви по-нормални пари? Ако наистина струва толкова много пари или не може да се сложи турбо, моля за някакви други варианти. Благодаря предварително.




Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Jetta Mk2 1987 1.8 Бензин - Вдигане на мощността

Мнениеот Creativex » Пет 24 окт 2014 14:45


Колега, тази тема може да отговори на въпроса ти и според мен не минава 5000 лева. Иначе трябва да ти кажа, че ако го обслужиш, автомобилът пак ще стане пъргав и ще те задоволява. В противен случай започвай да търсиш нов двигател.



http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=52&t=285175


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Jetta Mk2 1987 1.8 Бензин - Вдигане на мощността

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Пет 24 окт 2014 15:16


Здравейте,

Аз бих препоръчал и тази тема тя е за 1.8 моно: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=54&t=194975, само че тук не разгледан турбо варианта.

Поздрави!


krusizo
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 8:49
Автомобил: Jetta Mk2
Двигател:
Местоположение: София

Re: Jetta Mk2 1987 1.8 Бензин - Вдигане на мощността

Мнениеот krusizo » Пет 24 окт 2014 21:54


Благодаря Ви за бързите отговори. Ще разгледам темите, ще проуча и поразпитам и чак тогава ще се захвана с "правене". А за колата не бих казал, че е много тромава, но ми се иска да дърпа две-три идеи повече :D. Понеже се кара предимно на газ, много зависи и от това как е регулирана. Дърпа доста прилично и вчера достигнах космическите за мен 170км./ч. (на газ). Повече ме беше шубе да вдигна заради гумите и спирачките с които съм. :D Отново благодаря за отговорите и ако има някакво развитие ще пиша тук.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 99 госта