Bora - тресе яко при спиране

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Aleksiev777
Мнения: 393
Регистриран на: Пон 10 юни 2013 17:39
Автомобил: VW BORA
Двигател: 1.6 SR

Bora - тресе яко при спиране

Мнениеот Aleksiev777 » Пет 24 окт 2014 17:57


Колеги , изчел съм сигурно целия форум за хора които имат същия проблем. Какво ли не правих , какво ли не струвах проблема си остава. Сменил съм 3 чифта дискове и накладки все от реномирани марки и винаги се стига до там , че след 1000-1500 км колата започва да тресе. Първо сложих Брембо (дискове и накладки) - в интерес на истината най-бързо започна да тресе с тях. После бях на Текстар(дискове и накладки) - изтраеха около 2000 км. Сега последно сложих АТЕ - но преди да ги сложа смених само десния , защото ми направи впечатление , че като не държа волана и като спирам дърпа наляво. Като смених само десния отидох да я покарам - всичко беше перфектно без да тресе без нищо , но така и така бях купил дисковете сложих и левия. В началото нямаше проблем но уви сега не е така... Не знам или аз съм най-големия карък или има нещо друго. Колата е гледана от 3ма майстори и всеки казва , че няма нищо. Апаратите не задържат , гумите са идеално прави и балансирани , джантите също идеално прави без кривини и тем подобни. Направих реглаж на предницата. Давайте някакви акъли , че не мога да си намеря място вече от яд. :banghead




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: VW BORA - тресее яко при спиране

Мнениеот anonym0us » Пет 24 окт 2014 18:26


При мен имаше подобно тресене на волана, но не и на педала! Когато спусках със скорост 100км/ч и се наложи да спра със спирачката, имаше тресене от 80км/ч до 40км/ч и после изчезваше! Това го правеше, само извън града, и то при спускане! На равен път го нямаше, не знам защо. Карах колата на майстор, и му казах да сменя дисковете, че са криви. След няма и 20 мин. огледа цялата предница, и се оказа, че имам минимален луфт на десен шарнир, даже не могли да го хванат първия път! От тогава проблем не съм имал. Но не твърдя, че съм прав, просто при теб може и от друго да се окаже, но да не е от дисковете!


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: VW BORA - тресее яко при спиране

Мнениеот moimoimoi » Пет 24 окт 2014 18:39


качете ги на струг тия старите дискове и ще се види криви ли са


Aleksiev777
Мнения: 393
Регистриран на: Пон 10 юни 2013 17:39
Автомобил: VW BORA
Двигател: 1.6 SR

Re: VW BORA - тресее яко при спиране

Мнениеот Aleksiev777 » Пет 24 окт 2014 19:09


Може да , при мен проблема е най-сериозен в града , когато примерно спирам бавно за светофар. Когато и скоча рязко на педала ги няма тези проблеми.


Aleksiev777
Мнения: 393
Регистриран на: Пон 10 юни 2013 17:39
Автомобил: VW BORA
Двигател: 1.6 SR

Re: VW BORA - тресее яко при спиране

Мнениеот Aleksiev777 » Съб 25 окт 2014 17:57


Някои хора ми казват , че изкривявам дисковете като минавам през локви и преди това те са били загряти... и от там ми идва питането - как мога да прелетя локвата ?


Потребителски аватар
if4oo
Мнения: 322
Регистриран на: Съб 16 яну 2010 15:02
Автомобил: GOLF 4 VR6T
Двигател: AUE
Местоположение: pleven

Re: Bora - тресе яко при спиране

Мнениеот if4oo » Съб 25 окт 2014 21:11


Проблема ти не е в дисковете!има нещо криво по предницата.докато са нови дисковете(не улегнали)обират вибрациите.улегнат ли (след 2/3к км.)предават тресенето към волана.Колата имала ли е удар в дясно?

П.п имах абсолютно същия проблем...смених цялата предница...оказа се крив амортесьор.


Aleksiev777
Мнения: 393
Регистриран на: Пон 10 юни 2013 17:39
Автомобил: VW BORA
Двигател: 1.6 SR

Re: Bora - тресе яко при спиране

Мнениеот Aleksiev777 » Съб 25 окт 2014 23:44


Колата не е удряна имам я от 2 години. Явно ще трябва да се кара в някакъв по-голям сервиз с по- добра апаратура , за да и направят цялостен преглед на предницата. Не знам дали е амортисьор , но ми се струва , че скоро ще дойде и техния ред. Мерси за съвета !


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Bora - тресе яко при спиране

Мнениеот i.e.i » Нед 26 окт 2014 8:16


Фланци /втулки на джантите или самите джанти?
Пробвал ли си с други?


Aleksiev777
Мнения: 393
Регистриран на: Пон 10 юни 2013 17:39
Автомобил: VW BORA
Двигател: 1.6 SR

Re: Bora - тресе яко при спиране

Мнениеот Aleksiev777 » Нед 26 окт 2014 9:08


Не съм пробвал с други джанти , но многократно са гледани и са преглеждани !


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Bora - тресе яко при спиране

Мнениеот НарКол » Нед 26 окт 2014 9:18


И при мене тресеше по едно време, оказа се шарнир. :exclaim
Провери си и всичко по окачването - шарнири, носачи, тампони на носачите (може и тампоните на двигателя да видиш, защото при мен тресеше по едно време и от това), биалетки и т.н. Каквото има повредено, сменяй.
Според мен не са дискове. :th_up


Aleksiev777
Мнения: 393
Регистриран на: Пон 10 юни 2013 17:39
Автомобил: VW BORA
Двигател: 1.6 SR

Re: Bora - тресе яко при спиране

Мнениеот Aleksiev777 » Нед 26 окт 2014 9:30


Да , така ще направя.Цялата кола ще се вдига и каквото и да хлопне , ще се сменя че ми омръзна вече. Но може би , ще изчакам след Нова Година да имам малко финансови посъпления! :biggrin Поздрави на всички и внимавайте с времето ! :love.vwclub



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mytak69 и 95 госта