Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот kris11 » Сря 22 апр 2015 20:07


карам на газ с NGK по предписание -няма драми.навъртях над 45к км и ще ги сменям въпреки,че няма признаци за проблем.
На Бош не разчитам поради многото ментета.,както едно време и на Голден Лодж :Mr Green Fun Невероятни ментета боклуци -някои изкраваха по цели 1000км :horror Ходин при врачка да гадае, коя от 8 те свещи е сдала багажа.
п.П само от сигурен магазин свещи и части. В Тех Ко бяха по 8,20-30 лв броя.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 21:42


kris11 написа:...

Не знам човек, още малко ще ми се качи тая кола на главата и ще я засиля в някой стълб, честно ти казвам. Ток удря да те убие. И 4-те свещи като извадя лулите от дистрибуторната в момента и доближа после гледам как хвърля искри в тъмното. И ниските, както винаги като натисна педала до 1200 и го пусна рязко и пада под 800 и се опитва да гасне. Това на бензин, на газ направо си гасне, ако не подам рязко газ.
Шампионки-те бяха по каталог уж. Взех ги от магазин, който ги купува от Евро07, като им гледах надписите. По 4.50лв/бройката триполюсни. Според теб какво да правя - да шибна старите БЕРУ, с които купих колата ли? Моят познат ми нашиба едни праисторически Шампион-ки отново.
Това да палиш и да гасне, ако не подадеш газ и такива аномалии няма да е от свещи, нали? А ток има от дистрибуторната иначе, като пробвах сега. Значи мистериозни проблеми и постоянни кърпежи. Това ми е ежедневието с тая кола. Освен и някой да ми препоръча читав майстор в Бургас, който да не дере кожата и да не лъже, та ако не се оправя тук с ваша помощ(за която помощ сърдечно благодаря), да му я оставя да я види и да съм сигурен, че ще я взема и ще работи перфектно.


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот transform » Сря 22 апр 2015 22:30


инжектопляктор написа:Само свалих акумулатора за дозареждане, което правя периодично. Днес се опитвам да запаля. Стартера върти, обаче колата не пали или се опитва да прави нещо, но не успява.


От моя житейски технически опит съм забелязал, че обикновено проблема, който се е появил е следствие на последното действие, което съм направил, при теб това е свалянето на акумулатора. Не знам в твоя случай дали има връзка или е съвпадение на обстоятелства, но огледай какво може да си разбутал или откачил при това действие, някъде около него.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 22:32


transform написа:...но огледай какво може да си разбутал или откачил при това действие, някъде около него.

Нищо не разбутвам, около акумулатора нищо няма. Има казанче за антифриз и казанче за хидравлика. Развивам двата болта и го свалям да се зарежда. Общо взето нищо не пипам. Освен кабелните обувки на клемите на акумулатора да са окислени или жичките да са прокъсани, като на пръв поглед не се забелязва нещо такова. Ток има да те убие на дистрибуторната.
Забелязах обаче, че като извадя лулата на 1 произволна свещ и кабела от бобината към дистрибуторната "свети в тъмното". Явно напрежението се качва и леко пробива. Като сложа кабела обратно, нищо не свети вече.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот vucata » Сря 22 апр 2015 23:04


Кое свети? Значи остави я да работи на много тъмно място със всички кабели на мястото им. Ако някой от тях свети като коледен кабел....сменяй ги. И моя 2е като сдухваше кабел прекъсваше и искаше да гасне...Тия кабели сменял ли си ги някога ? Свещите като ги смени видя ли дали кабелите са за такива със буренцата отгоре, щото един майстор ми съсипа един комплект чисто нови кабели...Кабелите бяха за свещи с буренцето отгоре, а той нашия ги махнал от свещите и надянал кабелите....
За това ограденото говоря*( не му знам името :Mr Green Fun :mhihi )
Прикачени файлове
images.jpg
images.jpg (15.68 KиБ) Видяна 776 пъти


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 23:22


vucata написа:Тия кабели сменял ли си ги някога ?

Свети кабела от бобината към дистрибуторната, ако откача даден кабел от дистрибуторната към свещ на двигателя. Ако всичко е закачено, нищо не свети в тъмното. Кабелите никога не съм ги сменял. На стара кола 5 години карах с едни и същи и работеше. При условие, че комплект кабели е близък до цената на бобина или на половината на един дебитомер, не е удачно да ги сменям само за пробата. До сега съм дал над 150лв да сменям неща само за пробата. А свещите като са сменяни - без втулката са кабелите, директно на частта с резбата се слагат.
Аз нищо не пипам, ако работи - разбираш ли? :) От тоя тип хора съм, за които "ако нещо работи - не го пипай".


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот vucata » Сря 22 апр 2015 23:33


Тогава опитай упражнението със старите свещи


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 23:40


vucata написа:Тогава опитай упражнението със старите свещи

Аз си мисля дали да не сложа Беру-то с което купих колата. А иначе проблемите бяха по-жестоки преди да сменя капачката и палеца. Да не излезе, че капачката нещо леко е менте само.. Че всичко е афтърмаркет.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот kris11 » Чет 23 апр 2015 8:55


oт Евро 07 нищо не купувам, след като датчик /включвател на вентилатора се скапа само след 3-4 чяаса. По-боклукчиви части от техните няма.Не рискувам дори крепеж да купя оттам,че може да е ментелив китайски.


lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот lubopa4kata » Чет 23 апр 2015 9:05


NGK-IRIDIUM(MADE IN JAPAN)!!! :th_up това се ползва за коли с газ...поздрави :th_up


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот инжектопляктор » Чет 23 апр 2015 17:38


lubopa4kata написа:NGK-IRIDIUM(MADE IN JAPAN)!!! това се ползва за коли с газ...поздрави

Хубаво, но тя не можеше да запали на бензин. Тя винаги пали на бензин, след това минава на газ.
kris11 написа:oт Евро 07 нищо не купувам,

Значи не съм ги купувал директно от там. А от магазин, който ги зарежда от там, изглежда. Може ли от свещи да не пали и да гасне брутално?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот stefan4o » Чет 23 апр 2015 17:59


lubopa4kata написа:NGK-IRIDIUM(MADE IN JAPAN)!!! :th_up това се ползва за коли с газ...поздрави :th_up

А ако са други? Няма да върви ли?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот Bai Sando » Чет 23 апр 2015 18:27


Поредните глупости "свещи за газ" плъзнали от търговците на авточасти. :stumm


lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот lubopa4kata » Чет 23 апр 2015 19:20


Bai Sando написа:Поредните глупости "свещи за газ" плъзнали от търговците на авточасти. :stumm

осазнай се малко колега.....поздрави :mhihi
Прикачени файлове
lpg.jpg


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот stefan4o » Чет 23 апр 2015 19:32


Аз се чудя как съм карал все с Беру досега, че и обикновени :mhihi Ха де, пие вода пък не пикае... :mhihi



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikmar и 75 госта