Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот golf_III_2e » Нед 26 окт 2014 10:18


Крива биела.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот инжектопляктор » Нед 26 окт 2014 10:38


Добре, колата запали на дърпане и вървя нормално. Без чукане или затягане. Мина към километър след мястото, където топнах колата в локвата, преди да спре. В момента чувам при опит за палене със зареден акумулатор от бобината някакво бръмчене и като че ли стартера. Същият не прави "цък" и да спре. Чува се жужене, но не ми се вижда да може да завърти. Преди това успяваше да завърти като че ли, но не можеше да запали. Така като се говори, отива към основен ремонт на двигателя. Абсурдно заради една мижава локва.


Потребителски аватар
jamie1
Мнения: 542
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 10:57
Автомобил: Chevrolet Aveo LT
Двигател: DOHC
Местоположение: Сливен

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот jamie1 » Нед 26 окт 2014 11:09


Провери кабели на свещите,дистрибуторната капачка,палеца на делкото,бобината и акумулатора.Пробвай да запалиш колата си с друг акумулатор,защото от толкова много въртене на ключа на стартера може да си направил като брат ми-да си съборил акумулатора.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот инжектопляктор » Нед 26 окт 2014 11:17


Акумулаторът вчера до днес го заредих до пълно. Пробвах с напълно зареден акумулатор. Колата я прибрах в движение и вървеше, но запалена на дърпане. Както ме дърпаха се уговорихме да включа на 3-та скорост и да опитам да запаля. Получи се и работи, все едно нищо й няма. Изгасих като я прибрах и се опитах да запаля днес. Стартерът жужи, стърже или както там, но като завъртя и колата е на скорост, без натиснат съединител - въобще не потрепва. Това означава за мен, че стартерът не върти, иначе трябваше да прескочи.
Другите неща за проверка - ами как тогава на бутане ще запали? Каква е разликата? И свещите са чисто нови. Ако има нещо изкривено в двигателя, нямаше ли да не върви или стърже, както и да е запалена, вкл. чрез дърпане?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот Bai Sando » Нед 26 окт 2014 11:22


Значи стартера е аут.А изгасването е било от мокра бобина или капачка.Ако може с някой да я бутнете и тя пак си запали и работи добре,пробвай с пулверизатор да намокриш нарочно кабели,капачка и бобина.И виж от кое ще изгасне.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот инжектопляктор » Нед 26 окт 2014 11:24


Bai Sando написа:Значи стартера е аут.А изгасването е било от мокра бобина или капачка.Ако може с някой да я бутнете и тя пак си запали и работи добре,пробвай с пулверизатор да намокриш нарочно кабели,капачка и бобина.И виж от кое ще изгасне.

Ами тя изгасна и аз я суших на открито по средата на нищото с една кърпа и я мъчих да пали, докато акумулаторът почти свърши. Някои от опитите свършваха с изгасване на всичко по таблото, докато стартерът не побутваше колата.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 26 окт 2014 11:33


като врътнеш ключа да върти стартера, ако се чува едно бжжжжж значи мотора на стартера си работи , но бендикса е заминал- това е.... сменяш бендикс и си ти :th_up


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот инжектопляктор » Нед 26 окт 2014 16:45


polovera_9n3 написа:като врътнеш ключа да върти стартера, ако се чува едно бжжжжж значи мотора на стартера си работи , но бендикса е заминал- това е.... сменяш бендикс и си ти :th_up

Много внезапно е заминал. Да не си и правят труда да се опитвам да я паля, така ли? Да, чува се бжжжж, ама не зацепва.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 27 окт 2014 1:03


еми бендикса е... сменяй го и ще пали :th_up няма смисъл да се мъчиш да я палиш, няма да стане- с бутане ще пали, на стартер не....

Последна промяна от polovera_9n3 на Пон 27 окт 2014 1:10, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот vucata » Пон 27 окт 2014 1:06


Удари стартера с чук 3-4 пъти :mhihi На мен ми помогна докато я закарам да сменят всичко по него :c020


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 27 окт 2014 1:14


на бендикса отиде ли му контрата на кино- ако ще и граната да метне на мотора няма да стане :mrgreen удара с чука най много един път да успее да запали ама трудна работа - почти невъзможна... :stumm


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот emo-gar » Вто 28 окт 2014 10:41


Колега,имам следното разсъждение:след загасването в локвата,сигурно си я сцепил от опити за палене..или си сринал акумулатора,или си прецакал стартера...сега правиш непоследователни опити -зареждаш,разреждаш...
Сложи зареден акумулатор,пробвай за кратко стартера.Ако не стане-няма да се счупи нищо при палене с побутване(то и там си има начин,даваш контакт,2-ра,плавно зацепваш,като усетиш мотора-отделяш съединителя...).Ако искаш,може и да хвърлиш едно око на ангренажа при ГМТ(гледаш дупката на скоростите ,положение на палеца,положение по разпределителен...това за всеки случай...).Та,ако запали с побутване,и работи нормално-ами за стартер си,вероятно лагерна втулка..и то предната,а може и редукторът в стартера да е заминал(пластмасови зъбни колела има там).
Ако сваляш стартер-внимавай да не ти падне моторът!-има си тънкост с подпирането му.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот инжектопляктор » Вто 28 окт 2014 14:48


emo-gar написа:Колега,имам следното разсъждение:след загасването в локвата,сигурно си я сцепил от опити за палене..или си сринал акумулатора,или си прецакал стартера...сега правиш непоследователни опити -зареждаш,разреждаш...
Сложи зареден акумулатор,пробвай за кратко стартера..

Прав си. Студено, бързам да се прибера, мокър. Сцепих я от опити за палене, докато акумулатора почти се изтощи. Но не последователни, ами изчаквам малко, да не прегрее уж. Сложих напълно зареден акумулатор - не става.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот инжектопляктор » Сря 05 ное 2014 18:33


Ремонтирана е. Вода е влязла в двигателя и поради това той трудно е превъртал и достатъчно чак когато са ме дръпнали с въжето. Няма нищо на двигателя, НО пластмасовата шайба със зъбчетата е станала на парчета. От там ротора няма на какво да се държи, пада и задира магнитите на статора и поврежда единият от тях. Трябваше да се сменя статор и посочената шайба. Статор обаче не може да се намери. Друг стартер втора ръка, при който всичко уж било метално(като на Москвича по негови думи). 100лв ремонта.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Vento MK3 94г. 115hp Счупих ли колата?! Цопнах в локва.

Мнениеот Bai Sando » Сря 05 ное 2014 21:39


Слагай от 1.8 моно или 1.6/101 коня.Те са без пластмасовата част и поне за мен са по-здрави.Аз карам моя 2.0/115 коня със стартер от 1.6 и до сега не е имало проблеми.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], kamaza11 и 201 госта