Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Мнениеот shadou2 » Нед 26 окт 2014 10:15


Вчера ми светна лампата за ЕСП в движение докато се пристроявах на един светофар и няма изгасване. Следващата седмица ще се ходи на диагностика, но от какво може да е до сега не ми е светило нищо по таблото. В момента съм с летни гуми не успях вчера да ги сменя поради голям наплив от желаещи да сменят гуми. Прочетох доста теми и в нито една не ставаше въпрос за голф или бора, а само за пасти където се обяснява, че под задната седалка имало някаква джаджа на която вадели буксата и я слагали и можело да се оправи, но под моята няма проверих вчера. За това пускам тема. Преди да светне, около км. преди това влязох в една доста дълбока дупка, а в момента в който светна минах през локва нямам идея има ли някаква връзка. Днеска не съм палила колата и нямам идея дали ще светне. Когато подах контакт светваха всички лампи и след секунда изгасват повечето преди да я запаля, докато я запаля и светва иконката с триъгълник удивителен в него и нещо като завъртяна стрелка над него. Ако имате някакви идеи моля пишете.

Предварително благодаря!

Последна промяна от ivostefanov на Нед 26 окт 2014 13:17, променено общо 1 път.
Причина: Придържай се по стриктно към темата шаблон и правилата. Коригирах заглавието.




Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Мнениеот shadou2 » Пет 21 ное 2014 17:52


Здравейте в чудо се виждам с колата ЕСПто не спира да свети след като изгася и започва да върти перките на макс. Видяха я на компютърна диагностика чистят грешката и след 100м. пак грешка, нищо и нямало градусите изобщо н ги вдига от 50 направо не знам какво да правя?

Моля за помощ търся сервиз в който да я оправят най накрая за предпочитане в Добрич.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Мнениеот w_smith » Съб 22 ное 2014 13:22


Отивай във Варна при ифидик или при Самуил бегачката.


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Мнениеот shadou2 » Пон 24 ное 2014 10:13


Вчера ми погледнаха колата на ваг и се оказа грешка в компа на двигателя след изчистването й колата тръгна, но май ще се окаже влага в компютър на двигателя. Вчера беше сухо и не даде грешка след теста, но при мокро време :banghead :inidb .Това го прави откакто времето взе да се разваля.

Другия проблем освен че свети ЕСП, е че след като светне, колата започва да не иска да тръгне, автомата я побутва няколко сантиметра и в момента, в който натисна газта направо изгасва, като се изчисти грешката се оправя. Освен това докато работи ако не е включено парното или климатроника перките не се въртят докато я изгася и започва да ги върти на макс и двете, след изчистване на грешката проблема изчезва до появяването й. Обороти си има държи си ги,а да и когато запише грешката пали трудно, след изчистване пали от раз.
Някакви идеи действително ли може да е от компа на двигателя или ме гъбаркат нещо, че ми писна от прехвалени майстори, само занаят пари да взимат без да вършат нещо реално, все пак не съм банкомат стана месец се влача с този проблем, уж всичко й е ок нямала проблем и 500м. след сервиза пак светва и авариен режим. В събота ще я карам на майстор, но то да не знае човек с тия майстори.
Забравих да допълня, че не вдига градусите заради температурен датчик, имам парно и то на макс след 200м., което ме навежда на мисълта,че или е таблото, или датчика.
ПС: всички уреди на таблото си бачкат перфектно, само температура остава на 0 .
Има ли вероятност след смяната да се оправи целия проблем, или надеждата умира последна. :banghead


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Мнениеот shadou2 » Съб 29 ное 2014 17:46


:lock проблема е решен


Потребителски аватар
stevap
Мнения: 144
Регистриран на: Чет 25 фев 2010 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Мнениеот stevap » Съб 29 ное 2014 18:05


Как?


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Мнениеот shadou2 » Нед 30 ное 2014 4:58


Смяна на температурен датчик.Оказа се, че нямам и грам влага в компютъра. :yahoo


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Мнениеот shadou2 » Вто 16 дек 2014 12:44


След два сменени 2 температурни датчика пак сме на изходна позиция. Не двига температура по табло включва перките и свети ЕСПто. След прегледа с ваг ком разлика в показанията няма когатос е изчисти грешката датчика тръгва и след 3то4то палене пак същата работа.


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Мнениеот shadou2 » Сря 17 дек 2014 14:42


Някой има ли ел схемите на бора 1.6 код на двигателя AVU .Ще съм Ви супер благодарна. Чеее моя проблемс е оказва пълна мистерия :banghead :banghead .


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Мнениеот phantom_ » Сря 17 дек 2014 16:53


Проблема ти явно е "майстора" при когото ходиш :exclaim Грешки не се трият докато не се отстрани проблема :c020 Напиши поне грешката да я видим,зашото така няма как да ти помогнем :rolleyes


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Bora 1.6 AVU 102hp Лампата на ESP не спира да свети

Мнениеот shadou2 » Чет 18 дек 2014 9:03


Закарах я при друг майстор да видим не я знам грешката каква е.
Оказа се термостат и някакви настройки на системите за сигурност и някакви други проблеми, които не искаше да ми ги каже.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта