Golf MK4 - климатроника показва -50 градуса

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
tndrrr
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 26 май 2014 12:16
Автомобил: VW Golf IV 2000
Двигател: 1.9 TDI AGR

Golf MK4 - климатроника показва -50 градуса

Мнениеот tndrrr » Нед 26 окт 2014 11:58


Проблема е, че климатроника показва температури от рода на -50, -40, -30 и т.н градуса. И в случай, че показва тия нереални температури, независимо колко градуса съм му задал, той духа много горещ въздух.
Някакви идеи от какво може да е проблема?

П.С: Забелязах също, че дори при включена функцията да обдухва и предното стъкло, то на моменти се изпотява почти цялото. На какво може да се дължи това.

П.С2: Да спомена, че датчика, който е на декоративната решетка под предното стъкло е махнат, тъй като решетката беше счупена.




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Golf 4 - климатроника показва -50 градуса

Мнениеот phantom_ » Нед 26 окт 2014 13:12


Най вероятно е от външния датчик да ти показва така.Виж дали не е под филтъра на купето при теб icon_idea


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 - климатроника показва -50 градуса

Мнениеот zfa159 » Нед 26 окт 2014 16:47


Пусни една диагностика, за да разбереш кой от двата темп. датчика не ти показва вярно - единия е зад жабката на маната си във въздуховода и мери входящия към вентилатора въздух. Другия седи под левия фар зад решетчицата на предната броня и покзва външната температура. Контролера си смята температурата на базата на данните от двата.
По повод постоянното горещо - тези датчици нямат отношение. Колата си има датчик за вътрешната температура (в контролера на климатроника) и той определя какво да духа. Ако навън е -50 (както показват тези датчици), ама вътре е +30 (каквото примерно показва вътрешния), няма причина контролера да продължава да духа много горещо. Вариантите за горещото са или грешно показание на датчика за вътрешна температура (което можеш да видиш през диагностиката) или проблем с клапата за температурата, което пак можеш да видиш през диагностиката.
Датчика на решетката - той е за слънчевата светлина и не го бърка особено това, че го няма (служи лятото да пуска по-студено, когато колата я грее слънце, за да комепнсира напичането от слънцето).
:beer


Потребителски аватар
tndrrr
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 26 май 2014 12:16
Автомобил: VW Golf IV 2000
Двигател: 1.9 TDI AGR

Re: Golf MK4 - климатроника показва -50 градуса

Мнениеот tndrrr » Нед 26 окт 2014 17:39


Датчика за външната температура го оправих - беше се откачила буксата. Остава да направя диагностика, за да проверя от къде идва проблема с твърде горещият въздух.
А къде може да се види моментната вътрешна температура? Защото при мен на климатроника излиза външната и тази която съм задал.


Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 - климатроника показва -50 градуса

Мнениеот peyu » Нед 26 окт 2014 18:32


Потърси колегата zfa159
ще ти обясни всичко!

А ако не успееш да се справиш сам или не ти се занимава можеш да го посетиш в
сервиза му. Успех!

п.п. 99% според мен проблема ти с топлия въздух идва от 2та датчика в купето. Този в краката и този който каза, че си махнал.


Потребителски аватар
tndrrr
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 26 май 2014 12:16
Автомобил: VW Golf IV 2000
Двигател: 1.9 TDI AGR

Re: Golf MK4 - климатроника показва -50 градуса

Мнениеот tndrrr » Нед 26 окт 2014 20:03


Аз си мисля, че е от този за външната температура, защото когато си показва да речем 1-2 градуса духа нормално, но когато падне на -50, без да съм бутал градусите почва да духа доста по-горещ въздух.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта