Golf MK3 1.4 AEX Проблем с термостат

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Iwant
Мнения: 34
Регистриран на: Сря 12 дек 2012 10:33
Автомобил: Golf Mk3
Двигател: AEX
Местоположение: Тополовград

Golf MK3 1.4 AEX Проблем с термостат

Мнениеот Iwant » Нед 26 окт 2014 19:58


Колеги на 22 септември ми блокира термостата на колата. Голчм късмет извадих че не ч прегрях. След случая отидох да си купя нов. Предловиха ми за 28 лв. аз ги попитах за друг вариянт. Тогава ми предловиха от сеат за 17 лв. и го купих. Проблема че тия дни като застудя колата с него не мове да загрей.

Чудя се да не би да отваря на по малка температура и каква е идеята да го направят така ?

Гледах му опаковката не пише нищо за температура !

Явно че ще взимам нов ама как да рабера дали няма да е същият ?

Последна промяна от ivostefanov на Нед 26 окт 2014 20:08, променено общо 1 път.
Причина: Коригирах заглавието,придържай се към темата шаблон.




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf MK3 1.4 AEX Проблем с термостат

Мнениеот Bai Sando » Нед 26 окт 2014 21:05


Ти си с един малък термостат.Мисля,че на всички пълни инжекции 1.0/1.4/1.6 слагат такъв.Преди години и аз имах такъв 1.6 АЕЕ и при мен се скапа термостата.Купих нов но не вършеше работа.Накрая се оказа,че трябва да се смени цялото тяло на термостата,понеже вътре има една пластмасова контра,дето държи термостата.С времето тя се чупи и той не може да уплътнява хубаво.Предполагам и при теб се е получило нещо подобно :th_up


Потребителски аватар
Scarchu
Мнения: 687
Регистриран на: Пон 29 май 2006 10:21
Автомобил: Black
Двигател: with internal combustion
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK3 1.4 AEX Проблем с термостат

Мнениеот Scarchu » Нед 26 окт 2014 21:47


Bai Sando написа:Ти си с един малък термостат.Мисля,че на всички пълни инжекции 1.0/1.4/1.6 слагат такъв.Преди години и аз имах такъв 1.6 АЕЕ и при мен се скапа термостата.Купих нов но не вършеше работа.Накрая се оказа,че трябва да се смени цялото тяло на термостата,понеже вътре има една пластмасова контра,дето държи термостата.С времето тя се чупи и той не може да уплътнява хубаво.Предполагам и при теб се е получило нещо подобно :th_up


Също така възможността да е скапан новият термостат е огромна.
Миналата седмица на полото на брат ми сменихме 3 броя термостата BEHR, с цени между 7 и 28лева, и в крайна сметка за сега държи този със средна цена.


Iwant
Мнения: 34
Регистриран на: Сря 12 дек 2012 10:33
Автомобил: Golf Mk3
Двигател: AEX
Местоположение: Тополовград

Re: Golf MK3 1.4 AEX Проблем с термостат

Мнениеот Iwant » Пон 27 окт 2014 10:10


Bai Sando написа:Ти си с един малък термостат.Мисля,че на всички пълни инжекции 1.0/1.4/1.6 слагат такъв.Преди години и аз имах такъв 1.6 АЕЕ и при мен се скапа термостата.Купих нов но не вършеше работа.Накрая се оказа,че трябва да се смени цялото тяло на термостата,понеже вътре има една пластмасова контра,дето държи термостата.С времето тя се чупи и той не може да уплътнява хубаво.Предполагам и при теб се е получило нещо подобно :th_up

Купих го с това тяло даже продавача се учуди,че комплекта върви с това. За тази контра дето говориш тя държи иглата на термостата. На старият тази игла дето я наричам е два пъти по дълга явно за това новият го продават с тялото иначе няма да стане. Явно трябва да пробвам с нов термостат


Потребителски аватар
Scarchu
Мнения: 687
Регистриран на: Пон 29 май 2006 10:21
Автомобил: Black
Двигател: with internal combustion
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK3 1.4 AEX Проблем с термостат

Мнениеот Scarchu » Пон 27 окт 2014 21:53


Това, което наричаш игла (ос) е оста, която реално избутва термостата назад от капачката и позволява да пропусне течността към маркуча. Всички термостати от този род са с еднаква дължина оси. След като се нагрее термостата, оста излиза напред (удължава се), а в последствие, при изстиване, пружината избутва тялото на термостата към капачката и прибира оста.
Най-честият проблем е оста да не може да се прибере от пружината.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта