Golf MK4 1.6 16V AZD Придръпва и свети лампата за сондата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Tarikatchet0
Мнения: 17
Регистриран на: Чет 19 авг 2010 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич

Golf MK4 1.6 16V AZD Придръпва и свети лампата за сондата

Мнениеот Tarikatchet0 » Пон 27 окт 2014 2:41


Здравейте колеги от близо една година и половина колата ми е на газ и от близо 3 месеца почна да ми свети ламбда сонда лампичката.Колата е с газов инжекцион системата е Lovato(италианска) и колата ми се струва че по-малко върви отколкото в началото и че малко повече ми харчи.КОлата като я карам на скорост надолу без газ и понякога ми сеца все едно ще закъсам за газ или за бензин,а си има газ и бензин.Дали е възможно от нея да ми правя някакъв проблем или нещо трябва да си проверя да не е запушено по колата?На един познат в Кюстендил при Людмил Мицков е ходил и му е махнал май напълно ламбда сондата щото не свети като даде на контакт или при запалена кола,а може и да я е забранил с някоя програма.Каза че му е направил и ограничителя не на 180 да изключва,а на 200 или над 200км. май

Последна промяна от ivostefanov на Пон 27 окт 2014 17:24, променено общо 1 път.
Причина: Писането само с главни букви е забранено.Придържай се към темата шаблон.Заглавията на темите трябва да подсказват за съдаржанието им. Всичко това го пише в правилата,моля обърни им внимание!




Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: RQ:VW GOLF 4 1.6 16V AZD 105к.с.

Мнениеот xalerrelax » Пон 27 окт 2014 10:25


Закачете колата на диагностика.
Сама ще си покаже от какво е болна.
Иначе така само ще гадаем , най - вероятно нещо с катализаторите или сондите.
При теб са две сонди и елиминирането им не е толкова лесно.


Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 697
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: RQ:VW GOLF 4 1.6 16V AZD 105к.с.

Мнениеот the_red_camel » Пон 27 окт 2014 15:30


Прав е колегата над мен :th_up след диагностика сподели как са нещата, на мен вече постоянно ми свете Чек лампата, след махане на втория катализатор, а и преди ми е светвало заради газовата.. И аз съм с Ловато, я сподели какъв ти е разхода-градски,смесен.. :smile



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта