Golf MK3 1994г. АBS - Въпрос относно ABS

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Golf MK3 1994г. АBS - Въпрос относно ABS

Мнениеот IcoMk3 » Сря 29 окт 2014 9:34


Първо да поясня че в заглавието първото ABS се отнася за модела на двигателя,казвам го защото съм сигурен някой ще помисли че съм неграмотен и два пъти съм написал че темата се отнася за ABS системата.
Та,от лявата страна,между шофьорската врата и волана има една пластмаса,която предполагам може да се маха в случай че се наложи да се ремонтира нещо,на тази пластмаса има символ за ABS.Когато дам на контакт,този символ светва заедно с още няколко символа на таблото,и след няколко секунди угасва заедно с другите символи.Въпроса ми е дали колата ми има ABS система,и ако да,дали тя е постоянно активирана,и как се активира деактивира.Всмисъл дали има начин да се изключи системата за да не се задейства при блокиране на колелата,и как мога да разбера когато системата се задейства при спиране,предполагам че символа трябва да светне когато системата се задейства.Няма никакви щракалки/копчета/лостчета и затова задавам тези въпроси.Също така не съм сигурен дали имам ABS система защото баща ми като гледахме веднъж под капака и забеляза някаква машинка която според него е за ABS но каза че не е напълно сигурен.Затова реших да попитам тук.Искам да спомена че първо потърсих с търсачката на форума,и открих една тема с линк за някаква страница на руски но не разбирам руски,а като я преведа с Гугъл,не я превежда разбираемо.




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf MK3 1994г. АBS - Въпрос относно ABS

Мнениеот dontaskdontsay » Сря 29 окт 2014 21:52


Почти сигурно е че имаш абс.http://gummel.net/bofh-ng/de/corrado/mark20_hyraulikblock.jpg/image_large
До акумулатора трябва да имаш това металното с 4-те тръби (това ти е абс модула)


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 1994г. АBS - Въпрос относно ABS

Мнениеот Iezekil » Чет 30 окт 2014 8:15


Дали го имаш се разбира лесно-като натиснеш спирачките позасилен,педала рита наобратно.Към колелата отиват 4 кабела за датчиците,виждат се по амовете закрепени,горе минават покрай бомбетата или под кората пред прозореца.За задните колела може би са под задната седалка куплунгите.Не работи,когато символа свети.Като изключиш някой датчик от куплунга,може би спира цялата система.Принципно има и релета,зависи от модела дали са при/над/другите,дали са под предния капак.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта