Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission workshop"

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
DiDo_9104
Мнения: 56
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 12:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Shumen

Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission workshop"

Мнениеот DiDo_9104 » Сря 29 окт 2014 15:58


Здравейте!
имам проблем с emission workshop,днес ходих на компютърджия да види колко сериозен ми е проблема и се оказаха няколко грешки ето кой са:
17559 - 17559/P1151/004433 - Long Term Fuel Trim Additive Air; Bank 1; Range 1: System too Lean
16786 - 16786/P0402/001026 - Exhaust Gas Recirculation (EGR): Excessive Flow
16555 - 16555/P0171/000369 - Fuel Trim; Bank 1: System Too Lean

ето една снимка http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=klz1414589704y.jpg

проблема на автомобила е следния, паля светва ми чека след това биип (emision workshop)
тръгвам спирам на светофара оборотите играят 600/900 -580/1000 700/900.Oтидох в сервиз, казаха ми трябва да изчистим дроселовата клапа и егр-то изчистиха го изчистиха грешката и тръгнах, покарах 60 -80 км извън града биип (emission workshop) прибрах се в града отидох пак в сервиза,братле егр то ти е заминало взех от англия втора употреба сложиха го изтриха грешката карам пак 60-80 км биип (emission workshop) айде пак се връщам гледам,те гледат закачиха на компютър видяха ламба сондата кабелите били стопени опряли се на колектора незнайно как... поръчах ламба сонда от ebay.поставиха я всичко точно но пак ми изписа същия проблем и сега се чудя какво да правя някакви съвети бихте ли ми дали, защото има безброй причини като например:
------------------------------------------------------------------------------------------
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17559/P1151/004433
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16786/P0402/001026
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16555/P0171/000369

Aко трябва да се провери всички възможни причини, ще ми излезе толкова колкото струва автомобилът ми.Hякой да се е сблъсквал с този проблем ?
Mисля да пътувам до Bеликобритания,да не ми направи някой номер по пътя, че да се чудя какво да и правя.




coreckt
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 12 май 2009 12:29
Автомобил: vag
Двигател:
Местоположение: SOFIA
Контакти:

Re: Vw Bora ПОМОЩ 1.6 16v azd 105k

Мнениеот coreckt » Сря 29 окт 2014 18:36


егр се адаптира или казано обучава.


DiDo_9104
Мнения: 56
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 12:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Shumen

Re: Vw Bora ПОМОЩ 1.6 16v azd 105k

Мнениеот DiDo_9104 » Сря 29 окт 2014 23:05


днес го погледнаха и казаха, че се е адаптирал аз го смених преди година.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission worksho

Мнениеот freelancer » Чет 30 окт 2014 8:04


Според мен, единственото нещо, което се адаптира по двигателя е екуто на базата на показанията на различните датчици!
Излиза, че това еку се е адаптирало цяла година и не може да се адаптира! :smile
Колега, ако имаш все още проблеми, провери си маркучите за цепнато! Тя колата си казва, че и идва въздуха в повече, бедна смес!
Виж маркуча към мап сензора, огледай да не смуче въздух! Кво има да се адаптира егр-а, той си е една клапа. Ламбда сондата показва това, което и идва на изхода, ако има повече въздух отколкото бензин, ще дава грешка, но това не означава, че проблема е в ламбдата.
Според мен си назад с ламбда и егр. Пак са я карали в сервиза на принципа на пробата и грешката.
Може да имаш и нещо задръстено, провери и почисти картерната вентилация.


DiDo_9104
Мнения: 56
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 12:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Shumen

Re: Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission worksho

Мнениеот DiDo_9104 » Чет 30 окт 2014 14:56


Проверих това което предложи но не открих нищо, след това си казах така и така съм си изцапал ръцете ще проверя егр-то и дросела. извадих ги почистих ги с спрей почистих тръбата за връщане на газовете в дросела напрасках с контактен спрей буксите на егр-то и дросела откачих акумулатора и започнах да нареждам частите на мястото им после закачих клемата запалих и пак излезе emission workshop,сложих и спрей за почистване на дюзите викам може да са се зацапали сега карам така,мисля си за катализатора дали няма пръст в това. Hикой ли не се е сблъсквал с този проблем досега?


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission worksho

Мнениеот freelancer » Пет 31 окт 2014 8:20


Още ли ти играят оборотите? Тъй, като имам доста опит с палене и гаснене и покрай многократното ми посещение по сервизите, мисля, че оборотите играят, защото се бърка входящият въздух, неизмерен въздух и клапата се мъчи да стабилизира и така се клатят. Друг вариант е прецакана ламбда.
Бедна смес - неизмерен въздух, кофти ламбда, ниско налягане на помпата (не и стига горивото), позапушени инжектори, кофти мап (дебитомер).
Дебитомера изчистил ли си го? Аз съм с мап сензор, ти навярно си с дебитомер.
Бензинов филтър да си сменял скоро?
Търси от какво клати оборотите, за това и пуска лампата. Кога си пуска лампата?
При мен има ЕРС лампа, като светне лампата не се трие грешката с разкачане на акумулатора, при по новите грешки не се трият с разкачане на акумулатора!
Само споделям с какво съм се сблъсквал и какво съм опитвал и пробвал и се надявам да съм полезен на някой. Аз клатене на обороти не съм имал, моята направо изгасваше. За сега нямам проблеми, но от какво се оправи не знам, смених доста части.
При мен ЕРС лампата светваше при разкачане на мап сензора (дебитомера), но не светваше при разкачена ламбда сонда.
Какъв е този спрей за почистване на дюзите? Други проблеми освен клатенето имаш ли? Примерно по трудно палене, гаснене сутрин на студен двигател? Кога започва да ги клати?
След, като я запалиш веднага ли започват да играят или след минута, две? Колко оборота вдига сутрин на студен двигател?
Ако не може да си оправи горивото пак ще и идва в повече въздуха. Инжекторите може да ги пробваш на стенд, но и става с добавка за почистване на инжектори, но малко е рисковано да не разтвори някакви боклуци и да почнат да пикаят инжекторите.
Температурният датчик гледал ли си го?
Ламбда сондата в началото не играе, докато загрее, около минута според времето.
Ако е проблема в катализатора ще мирише и ще се нагрява катализатора, на вагком може да се види каква му е температурата, ако е нормална, не ти е там проблема.
Забележи, кога започват да игарят оборотите, веднага след запалване или след известно време? Как се държи на студен двигател, обикновено повечето проблеми се хващат на студен двигател при прехода към среда.
При мен, като светнеше тази лампа ЕРС и забелязах нещо много странно, като я изрежа над 3000 оборота в движение и лампата изгасваше, пробвай.
При мен излизаше грешка за допълнителен въздух, все едно смучи, а 1-2 пъти ламбдата ми даде бедна смес. Забелязах, че ЕРС започна да свети след, като сложих за втори път добвака за почистване на инжекторите, но имах и други симптоми, типични за запушени инжектори. Постепенно започна да свети все по рядко и накрая спря да свети, явно инжекторите са се поизчистили или заради добавката в горивото е светила, не знам със сигурност.
Надявам се да съм ти бил полезен с нещо, но и при мен в сервизите не откриха нищо и аз сменях по метода - проба и грешка.


DiDo_9104
Мнения: 56
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 12:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Shumen

Re: Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission worksho

Мнениеот DiDo_9104 » Пет 31 окт 2014 9:20


Kато я запаля сутрин са стабилни оборотите около 1100 след като позагрее и оборотите паднат до 700 взима да не може да ги контролира колкото и да се мачи автомобила си играят дори е имало случай когато гасне, интересно е че потока на въздух трябва да е между 240-420 на празен ход а при мен като започнат да играят ми отиват на 600-800 . За дебитомера не съм се сещал,сега ще сменя и филтъра горивния да видя дали ще има някаква разлика и при мен още като се появи проблема ми светваше и епц като я запаля студена но вече не свети епц. изсключвам и помпата бензиновата защото ми го прави и на газ, защо не са направили като имаш проблем с примерно ламбда сондата да ти изписва грешка с нея а заради тоя проблем сега трябва 8 неща да се проверят 1 по 1 и то някой са доста скъпички, Температурният датчик не съм го гледал но мисля че е ок и проблеми с него няма по нищо не си личи да е той защото видях че отчиташе колко градуса е антифриза като я закарах на компютър, за сега ще сменя горивния филтър но нямам надежда, че ще е в него проблема . Ако открия точния проблеM ще споделя тук от какво е било цялото това мазало 2 години се боря с този проблем.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission worksho

Мнениеот freelancer » Пет 31 окт 2014 12:54


Ако не е сменян горивния е хубаво да се смени, но едва ли е от него проблема. Ако имаше проблем по горивото нямаше да и стига бензина и във високите. Щом в началото са стабилни и след това почва означава, че нещо бърка ламбда сондата според мен, защото тя се включва малко по късно, поема нещата!
Ами дава си грешка за ламбдата, но не пуска лампата или поне при мен не я пусна, когато я разкачих. При моят двигател, който е с мап и ламбда (само една за щастие) правим следните проби.
Разкачам мапа и гледам какво се случва (махам буксата), същото се отнася и за ламбда сондата. Ако има промяна е вероятно там да е проблема.
При теб най вероятно ламдата си работи, но нещо я бърка, за това не дава директно грешка за ламбда, нали тя дава обратната връзка на екуто и то променя времето за впръскване на инжекторите.
Огледай по веригата, еколозите, маркучи, изпускателен колектор. На диагностика, какво показва ламбдата? Ако забива на бедно ще гасне колата, защо забива на бедно? Гледахте ли я в движение, когато се получава това забиване, не е проблема в ламбдата, пък и ти си я сменил.
Доколкото съм чел по параметрите на мапа (дебитомера) може да се каже каква е сместа, не знам дали 600-800 е нормално при твоят двигател и колко трябва да бъде. Така се разбира на каква смес работи, бедна или богата. Да не би газта да ти бърка адаптациите? При газаджиите ходил ли си за настройка на уредбата? Има случаи да изпускат и газовите инжектори. Може би проблема ти е в газовата уредба!


DiDo_9104
Мнения: 56
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 12:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Shumen

Re: Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission worksho

Мнениеот DiDo_9104 » Пет 31 окт 2014 13:36


Смених горивния филтър проблема го има преди да поставя газовото. Играх си днеc и отворих стария филтър видях че не беше кой знае колко зацапан все пак аз като я взех 1 година я карах на бензин тук в България та идеята ми за зацапаните инжектори отпада, чудя се дали неможе да е някоя бобина или ламбдата на катализатора, как мога да проверя тези зелените?
17559/P1151/004433 - Long Term Fuel Trim Additive Air; Bank 1; Range 1: System too Lean
Възможни причини
Приемът System повреден / изтичане ,отпада
Гориво налягане, регулатор на налягането на горивото и горивната помпа е повреден отпада, проблема го има и при газ
Инжектори за гориво повреден / изтичане
Изпускателна система повреден / изтичане никъде не Изпуска
Активният въглен филтър / Система за повреден / изтичане
Вторична система Air Injection повреден / изтичане
Lambda / Oxygen Sensor (ите) преди Катализатор повреден ,проверен работи
Lambda / Oxygen Sensor (ите) след каталитичен конвертор повреден


DiDo_9104
Мнения: 56
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 12:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Shumen

Re: Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission worksho

Мнениеот DiDo_9104 » Чет 13 ное 2014 11:14


3дравейте намерих проблема от къде итдва относно егр-то, липсва ми вакум клапанчето което немога да намеря никъде ако някой знае къде мога да намеря същия вакум.бих му бил много благодарен ето и снимка за да не се чудите http://prikachi.com/images.php?images/582/7716582P.jpg.
относно бедна смес, получава се така от газовия инжекцион, но няма как да светва чека при тази грешка.
относно клатенето на оборотите, смуче въздух от всмукателния колектор,все още не съм го открил от къде точно е,интересно е че не винаги клати оборотите. Това е за сега ако излезе нещо за филтърчето не се колебайте да ми пишите.

поздрави


bbdraganov
Мнения: 61
Регистриран на: Пет 02 авг 2013 14:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission worksho

Мнениеот bbdraganov » Чет 13 ное 2014 14:42


На Голф4 дошъл от Италия,висеше куплунга на EGR клапана.Един ден го забелязах,включих го и започна да мени обороти и да работи нестабилно.Изключих го и така си върви О.К. Пробвай и ти с откачен EGR куплунг.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission worksho

Мнениеот xalerrelax » Чет 13 ное 2014 15:40


bbdraganov написа:...


Така не избива ли грешка?
И аз се записвам за този клапан.
Чудото му с чудо падна и не мога да намеря.. :banghead


bbdraganov
Мнения: 61
Регистриран на: Пет 02 авг 2013 14:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Bora 1.6 16V Оборотите играят и грешка "emission worksho

Мнениеот bbdraganov » Чет 13 ное 2014 16:09


xalerrelax написа:...

Не избива грешка,но при диагностика с VAG-com ( по друг повод правена) ми казаха,че клапана бил "адаптиран",т.е. в Италия явно е правел проблем и са го елиминирали.

Последна промяна от ivostefanov на Пет 14 ное 2014 23:26, променено общо 1 път.
Причина: Не се цитирайте един през друг



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта