Golf MK4 Монтаж на ел.стъкла

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
murkata
Мнения: 160
Регистриран на: Пон 06 апр 2009 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Golf IV 2001 1.9 TDI-ALH

Golf MK4 Монтаж на ел.стъкла

Мнениеот murkata » Вто 01 сеп 2009 12:51


здравейте колеги искам да попитам едва ли някой му се е налагало щото до ся не бях виждал четворка без ел.стъкла но все пак от каде как и с кой да се сваржа да си сложа оригинален ел на четирите стъкла като нали на всяка врата да си има копче и на шофиорската както на всички да има и за четирите управление,абе общо зето да си стане Голф 4 с ел.
ориентирайте ме щото незнам какво да правя а пак си е тапо да враткаш дражката като луд
някой от форума занимава ли се с такива работи или трябва само в специализираните магазини и доло горе информативно като пари какво ще струва дали изобщо си заслужава.
мерси предварително,мисля че темата не се повтаря поне аз не намерих
поздрави на всички




Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот mania » Вто 01 сеп 2009 12:54


Два начина - или във Фолксваген, или при майстор на елстъкла. Със сигурност знам, че има в Пловдив и София. Обаче с амного некачествени и излизат скъпо. Сам оремонта като се развали едно е около 80 лв. Прави си изводи.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот hooligan_sk » Вто 01 сеп 2009 13:49


Колега, за да стане с 4 ел стъкла ти трябват 4 машинки, централен модул, кори за вратите с място за копчетата и тн. Единствения ти разумен вариант е да прегледаш в нета за обяви за ударен Г4 и от него взимаш всичко в комплект за 200-300лв да кажем... монтажа навсякъде става ако имаш желание и сам можеш да се справиш ;)


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот mania » Вто 01 сеп 2009 13:57


Само малслка когерция към колегата - ако искаш да спестия някоя кинта можеш д асложиш тапи на вратите, на мястото за дръжката, а приподходящи системки можеш да сложиш управлението на стъклата на таблото. Виждал съм такъв, конкретно той не беше сполучлив, но се прави и става хубаво. На г2 е фабрично на таблото и е по-удобно според мен ;) не че ти казвам да вземаш от г2 де...


Потребителски аватар
aleky
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 15 апр 2009 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asenovgrad

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот aleky » Вто 01 сеп 2009 18:10


mania написа:Само малслка когерция към колегата - ако искаш да спестия някоя кинта можеш д асложиш тапи на вратите, на мястото за дръжката, а приподходящи системки можеш да сложиш управлението на стъклата на таблото. Виждал съм такъв, конкретно той не беше сполучлив, но се прави и става хубаво. На г2 е фабрично на таблото и е по-удобно според мен ;) не че ти казвам да вземаш от г2 де...

аз си сложих 4 ел стакла на 3ката взех сичко от ударен голф инсталация ма6инки копчета модул и си ги слових сам на дупките на корите сложих тапи от бриколажа за 3 лв стана оригинал защтото има голфове с оригинални ел стакла с тапи на корите


alexi
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: smolqn*sofia

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот alexi » Съб 16 окт 2010 13:26


каде е тоя модул за стаклата че аз имам проблем с бушоните на стаклата


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот hooligan_sk » Нед 17 окт 2010 10:08


alexi написа:каде е тоя модул за стаклата че аз имам проблем с бушоните на стаклата


Бушоните са си при всички други бушони, модула е в шофьорската врата залепен за машинката там


alexi
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: smolqn*sofia

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот alexi » Нед 17 окт 2010 13:26


мерси колега знаели някои колко ампера теа дае бушон 14 голф 4 че доста често ми горва слагам на сутринта игорял някои ако микаже кво даправя штее мн добре че вече се побьрках


Потребителски аватар
Ludiq
Мнения: 733
Регистриран на: Съб 20 май 2006 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот Ludiq » Нед 17 окт 2010 16:08


mania написа:...ако искаш да спестия някоя кинта можеш да сложиш тапи на вратите, на мястото за дръжката, а при подходящи системки можеш да сложиш управлението на стъклата на таблото...

При мен е така.


koco
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 10:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: velingrad

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот koco » Вто 12 юли 2011 14:55


Здравейте, аз съм с ел. стъкла само отпред, слагани са допълнително в Италия, копчетата са от bmw и се намират на таблото отляво и отдясно на копчето за аварийните светлини. Та въпроса ми е, може ли да си сложа оригинален пане с копчета от дву-врат голф 4 за да може само предните да са ми ел. и за да ми излезне по евтино разбира се, а който се вози отзад да му мисли, ша върти като щурав. Инсталацията която имам както написах по горе е слагана допълнително, ще съм много благодарен ако може някой колега да качи снимка на този модул за стъклата, как изглежда и как е захванат за самата машинка. Имам адски много мерак и достатъчно условия да си го направя сам, ударени голфове бол :)


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот rudoni » Вто 12 юли 2011 21:57


може колеги ! всичко може ! ако не стане с малко пари -направете го с много пари!и когато питате ,питайте така-как мога без пари да си направя ел пакет? :beer :да: опитайте!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот hooligan_sk » Сря 13 юли 2011 8:46


koco написа:Здравейте, аз съм с ел. стъкла само отпред, слагани са допълнително в Италия, копчетата са от bmw и се намират на таблото отляво и отдясно на копчето за аварийните светлини. Та въпроса ми е, може ли да си сложа оригинален пане с копчета от дву-врат голф 4 за да може само предните да са ми ел. и за да ми излезне по евтино разбира се, а който се вози отзад да му мисли, ша върти като щурав. Инсталацията която имам както написах по горе е слагана допълнително, ще съм много благодарен ако може някой колега да качи снимка на този модул за стъклата, как изглежда и как е захванат за самата машинка. Имам адски много мерак и достатъчно условия да си го направя сам, ударени голфове бол :)


Щом имаш ел стъкла значи ти трябват само кори с копчета на тях и букси като за голф, защото копчетата на БМВ при всеки случай са на друг стандарт... Така като се замисля ще ти излезе не много по-скъпо да вземеш целия комплект 4 кори и машинки с модула от ударен голф :да:


koco
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 10:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: velingrad

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот koco » Нед 08 юли 2012 21:04


всичко си намерих без пари!!! Няма да обяснявам как успях да си набавя частите, но ми останаха само някои дреболии и в най скоро време ъапочвам монтажа :)


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот deversant » Нед 08 юли 2012 22:09


моят съвет е да си намерите ударена кола и да дейдтвате,трябва да се смени и комфорт модула!Тоест понеже вие нямате на колите си да се прибави,имате ли фабрична аларма?


koco
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 10:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: velingrad

Re: Монтаж на ел.стъкла на Golf 4

Мнениеот koco » Пон 09 юли 2012 9:20


а, ако комфорт модула е от бензинова кола?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта