Golf MK3 2.0 115hp гасне в движение и му изчезва контакта

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
forestspirit
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 21 апр 2013 14:32
Автомобил: Golf 3 1994
Двигател: 2e
Местоположение: София

Golf MK3 2.0 115hp гасне в движение и му изчезва контакта

Мнениеот forestspirit » Чет 30 окт 2014 18:36


Здравейте на всички от форума. Имам следния проблем от доста време(2-3месеца) и не мога да установя от какво е: Голфчето е 2.0 115к.с. 2е мотор, по време на движение колата гасне и след това като дам на контакт отново да я запаля не се чекват уредите по таблото и самото то няма захранване, всичко друго работи след като дам на контакт тръва парното фаровете светят и т.н.. За това се съмнявам да е клеморед или нещо такова, за този период от време ми го е правила два пъти като последния път един колега с голф спря да види защо съм на аварийки и докато я избутвахме настрани от трафика се самоуправи, светна си таблото и така до днес след като едвам не катастрофирах и доста се стреснах реших да Ви пиша ако случайно някой е имал подобен проблем или може да ме насочи кое да проверя или от къде да тръгна понеже съм на Ти с тоците няма да е проблем. Много ще съм благодарен ако споделите опита си понеже незнам как ще ходя утре на работа с кола която незнам кога ще изгасне и кога ще запали.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 2.0 115к.с. гасне в движение и му изчезва контакт

Мнениеот radotom » Чет 30 окт 2014 22:40


Имобилайзера на алармата
На тази аларма, която след това е монтирана, не имобилайзера на ключа, който си е заводски.


forestspirit
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 21 апр 2013 14:32
Автомобил: Golf 3 1994
Двигател: 2e
Местоположение: София

Re: Голф 3 2.0 115к.с. гасне в движение и му изчезва контакт

Мнениеот forestspirit » Чет 30 окт 2014 23:02


И аз имам такива съмнения но как да проверя дали е от него защото бях тръгнал да махам ампулата от оригиналния ключ да видя дали няма да стане същото.


Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

Re: Голф 3 2.0 115к.с. гасне в движение и му изчезва контакт

Мнениеот nebeto » Пет 31 окт 2014 0:06


клемореда го отпиши като пробле.Проблема ако беше в клемореда нямаше да имаш фарове,парно...


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 2.0 115к.с. гасне в движение и му изчезва контакт

Мнениеот radotom » Пет 31 окт 2014 8:23


Оригиналния имобилайзер също го отпиши като проблем - чете се само при палене.
Веднъж запали ли колата и не изгасне през следващите 5 секунди - значи ще работи.
Относно имобилайзера на алармата - първото и основно е да я намериш къде е навряна! :icon_lol
Вътре би трябвало да имаш 2 релета - едното ти е за сиренката, другото е имобилайзера.
Кой как е връзвал - няма начин да се отговори през НЕТ-а, а и не съм аз човека, защото не разбирам от аларми :redface

Имай предвид, че много коли се 'оказват' с втора, уж изолирана аларма, дето изведнъж се оказва не-много изолирана и собствениците тогава разбират а нея... По трудния начин! :mhihi


forestspirit
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 21 апр 2013 14:32
Автомобил: Golf 3 1994
Двигател: 2e
Местоположение: София

Re: Голф 3 2.0 115к.с. гасне в движение и му изчезва контакт

Мнениеот forestspirit » Пет 31 окт 2014 9:22


Алармата я знам къде е понеже разглабях таблото за да сменям радиаторче на парното. Този уикенд ще се поразровя и ще видя как са вързали алармата и направо ще изрежа имобилайзера.Нея не я подозирах понеже в повечето случай не им връзват имобилайзера. Ще пиша какво съм направил но ефекта ще енявен след време понеже както казах това го прави на няколко месеца веднъж.


forestspirit
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 21 апр 2013 14:32
Автомобил: Golf 3 1994
Двигател: 2e
Местоположение: София

Re: Голф 3 2.0 115к.с. гасне в движение и му изчезва контакт

Мнениеот forestspirit » Пет 31 окт 2014 19:10


Вече е ясно - от имобилайзера на алармата е. Днес след като пак ми загасна, включих алармата и после я изключих и веднага тръгна таблото и си запали без да правя нищо друго. Ако някой който разбира от аларми чете темата моля да каже мога ли направо да махна кабелите на релето или трябва да го шунтирам по някакъв начин.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 2.0 115к.с. гасне в движение и му изчезва контакт

Мнениеот radotom » Пет 31 окт 2014 23:10


Разкачаш двете кабелчета от релето и ги връзваш едно за друго.
Желателно със запояване, макар, че аз, като виден мързел, обикновено ползвал устер-клема, нищо, че в багажника имам 3 (три!) поялника - на 220V, на 12V и газов :mhihi :mhihi
Другия вариант - отваряш алармата, виждаш какво е реленцето, купуваш за 3лв едно със същото разположение на крачетата и го сменяш!
(аз така бих направил)


forestspirit
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 21 апр 2013 14:32
Автомобил: Golf 3 1994
Двигател: 2e
Местоположение: София

Re: Golf MK3 2.0 115hp гасне в движение и му изчезва контакт

Мнениеот forestspirit » Съб 01 ное 2014 13:19


Разкостих таблото и стигбнах до алармата проблема е, че нямам добър достъп до снопа с кабели който тръгва в таблото и единственото ръководство за алармата което намерих е на руски а той ми е тъмна индия.Алармата е mongoose base 475. ако някой има идея кое реле трябва да се смени ще ми е от голяма полза въпреки чер като ги гледам тези релета се съмнявам да намеря същото в магазините.
base475-2.gif
схемата на руски от която според мен трябва да свържа белия/кафявия и оранжевия

IMG_20141101_130643.jpg
Релетата

IMG_20141101_130656.jpg
писти:


forestspirit
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 21 апр 2013 14:32
Автомобил: Golf 3 1994
Двигател: 2e
Местоположение: София

Re: Golf MK3 2.0 115hp гасне в движение и му изчезва контакт

Мнениеот forestspirit » Нед 02 ное 2014 15:37


Махнах имобилайзера на алармата но проблема си остана. Някакви идей от какво друго може да е?


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Golf MK3 2.0 115hp гасне в движение и му изчезва контакт

Мнениеот vaiper 1 » Нед 02 ное 2014 16:52


Провери дали има ток до бобината ако не климоред
Ако има след нея проверяваш ако не бобина
Ако има гледаш до свещите
Ако не можеш да се справиш електричар успех :beer
Ако е в движение наи трудно се хваща и говори за проблем хлабава връзка някаква,виж и захващането на акум клемите огледаи масата също
Проблема може и да е в самата аларма пипкава работа но при желание ще решиш проблема


forestspirit
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 21 апр 2013 14:32
Автомобил: Golf 3 1994
Двигател: 2e
Местоположение: София

Re: Golf MK3 2.0 115hp гасне в движение и му изчезва контакт

Мнениеот forestspirit » Нед 02 ное 2014 20:33


Проблема е решен - оказа се, че фабричната аларма (намира се зад копчето за фаровете) работи последователно на допълнителната понеже без нея се оказа, че компютъра не може да работи понеже подава сигнал за контрол на електрониката също така реже дюзите, бензиновата помпа и делкото. След цял ден прозвъняване на кабели от пратката за фабричната аларма се махат двете релета отговорни за прекъсването на залаването и комуникацията с компютъра съединяват се пистите на буксата за кабелите и се оставя допълнителната аларма да контролира центалното.След много псувни и нерви забравих да направя някоя и друга снимка ако някой се нуждае от такава поради установен проблем в фабричната аларма ще сваля модула и ще го снимам :banghead Благодаря на всички които участваха в темата :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 81 госта