Golf MK2 1.6 карбуратор висока температура

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
fwmini
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 21:19
Автомобил:
Двигател:

Golf MK2 1.6 карбуратор висока температура

Мнениеот fwmini » Вто 04 ное 2014 22:21


Колеги моля за помощ!Имам голф 2 1.6 бензин откакто го взех (преди 2 години ), колата ми държи много висока температура стрелката е почти накрая,но не свети лампата за прегряване.Смених термостати (няколко) прегледах дали няма пречупени маркучи ,колата няма проблем с гарнитура на глава не губи вода,масло общо взето всичко е 6+.Но последното,което не съм проверил дали водната помпа няма счупени витла... и това ще проверя ,ако някой се сеща за нещо моля за съвет.А между другото в момента колата има страшно парно,имам и жигула.... нейното просто не важи и за това мисля,че не е нормално.




Потребителски аватар
pileto11
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 07 окт 2010 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: голф 2 1.6 карбуратор висока температура

Мнениеот pileto11 » Сря 05 ное 2014 1:00


Сирурен ли си в температурата? Ако имаш мултицет с термометър я провери - да не е кофти датчик или регулатора в таблото (това по-скоро ще прави и бензиномера крив). Оборотите как са - там ускорения пх може да е блокирал - и то е едно термостатче гадно.


fwmini
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 21:19
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 2 1.6 карбуратор висока температура

Мнениеот fwmini » Сря 05 ное 2014 21:55


смених и таблото температурата е пак същата ( много висока ) днес измерих температурата на обдухания въздух от изпарителя в купето 72,4 градуса.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Golf MK2 1.6 карбуратор висока температура

Мнениеот pas1.8mi » Чет 06 ное 2014 8:57


При теб темп.датчици са три,нали?Изключи буксата от този с черен цвят,и следи дали има пак показания на таблото! Имах случай на направила пробив букса,между двата си пина!Ефекта е,че има проводимост между пиновете,и е без значение дали има включен датчик в буксата! icon_idea


fwmini
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 21:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK2 1.6 карбуратор висока температура

Мнениеот fwmini » Чет 06 ное 2014 22:00


тази събота ще ги видя тези неща и само да споделя нещо друго ,ако тази висока температура е проблем за двигателя мисля,че до сега би трябвало да стане нещо... от 2 години пътувам всеки ден( от понеделник до петък ) до София и обратно в Пловдив скоростта,която поддържам е 140 км/ч ..... лято зима температурата там си седи и това е.....



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 185 госта