Golf MK3 1.6 95г.- блокирал барабан или регулиране на кантар

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
deadshark
Мнения: 289
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK3 1.6 95г.- блокирал барабан или регулиране на кантар

Мнениеот deadshark » Вто 18 ное 2014 17:39


Здравейте колеги, преди няколко дни сменях тампоните на задния мост и бях разкачил тръбичките към барабаните и кантара. След смяната, сложих кантара горе-долу по средата да му е пружинката-има ли някакво определено положение и калибровка?

След обезвъздушаване на спирачките отзад се оказа, че отдясно цилиндърчето ми прави проблеми и трябваше да отворя бараба. След което се опитах да сложа барабана, но той просто не влизаше... След много време и много усилия, включващи бой с чук :icon_lol :icon_lol :icon_lol успях да го сложа, като той естествено изобщо не помръдваше. Напред-назад с повече газ и се пораздвижи, но още се усеща как спъва колата и загрява барабана.
Накладките са на няколко месеца, но дори нови като ги слагах не видях толкова зор...
Може ли да е нещо от кантара или какво друго.. Не може да сваля барабана свободно и след 10 мин. да не иска да влезе като не съм пипал нищо друго?!

П.П. Ръчната я бях откачил и след като я сложих, забелязах че й трябва бая по-малко натягане за да хваща както трябва.

Въпросите общо взето са два май :gruebel

-Как да регулирам кантара или да го оставя в това "средно" положение??
-От какво може така се е получи такова блокиране на барабана?

Последна промяна от deadshark на Нед 23 ное 2014 19:36, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Mapoka
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:55
Автомобил: 1992 VW Vento
Двигател: 1.8 ABS
Местоположение: Ямбол

Re: Golf MK3 1.6 95г. - регулиране на кантар

Мнениеот Mapoka » Вто 18 ное 2014 19:31


Ако не си пипал самонатяжката от там е.
P8040028.jpg

Саморегулирането става от тази конусна пластина, преди вадене на барабана се освобождава като се бърка през една от дупките за болтовете (това с цел лесно изваждане на барабана), в твоя случай най вероятно е разпънал челюстите след като си свалял барабана затова си имал трудности с поставянето му.
Не е необходимо да се сваля гумата само развиваш един ор болтовете и местиш докато се усети, че си около пружинката, след това повдигаш нагоре конусния "самонатегател" и би трябвало да се освободи колелото.
За да не ти потъва спирачката след това със свалена ръчна припомпи спирачката на място няколко пъти за да се нагоди по барабана.

За кантара моя го бях натегнал до последно още докато бях с барабаните, после с дисковете пак беше така, даже от време на бреме го доначуквах да се отвори напълно. Възможно е моя да е бил не съвсем в ред, но на средно положение на кантара задните ми барабани си бяха като нови, а новите челюсти които им бях слагал за 30к км само бяха олегнали.


Потребителски аватар
deadshark
Мнения: 289
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1.6 95г. - регулиране на кантар

Мнениеот deadshark » Нед 23 ное 2014 19:36


Благодаря МНОГО колега, проблема е решен!!!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold и 89 госта