Golf 4 - Вода в купето под стелката зад шофьора - Проблем с водонепроницаемостта

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Пет 02 яну 2015 23:06


Ония ден отиваме, разглобяваме цялата кола, затваряме и започваме да поливаме, майстора отвън полива, аз вътре, полива си той и нищо от никъде, решава да отвори врата, ядец, замръзнала, излизам от другата врата гледаме водата замръзнала, не може да отворим вратата, нито шофьорската, нито пасажерската, багажника и той не ще, ай сиктир, верно ли? гледаме тернометъра -7, :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi Викаме си, няма да е днес, то от където и да влиза, то замръзва, нищо няма да хванем :banghead

Това май трябваше да го опиша в една друга тема с име "най-голямата глупост която сте правили с колата си"




Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Sashko_Trg » Пет 02 яну 2015 23:32


7 страници разтягане на локуми и греда... като чета и се психирам чак !

Аз пък имах проблем с пода на моето място, слизам под колата и гледам едната тапа я няма, викам глей от къде се пълни с вода. Взех един гумен тампон от перални за вграждане, влезе като у дома си, точно Ф30. Взех един черен силикон, който уж го дават за външно ползване умазах го едно хубаво и сега трябва да чакам пода да изсъхне до пролетта, да видим дали пак ще се пълни.


Потребителски аватар
demooo74
Мнения: 135
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 21:32
Автомобил: vw golf 4 TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: godech

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот demooo74 » Пет 02 яну 2015 23:39


Колега , моята кола пропускаше вода покрай уплътненията на вратите ! Предна дясна врата не ми приляга плътно и покрай колонката под декоративните елементи и се стича при пасажера от дясно! Регулирах леко вратата и сега нещата са доста по-добре, но не съм сигурен дали съм решил проблема на 100%. При мен със сигурност проблема не е от тапите , щото вода има само когато колата я вали дъжд и водата е бистра .


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Съб 03 яну 2015 21:41


Проблем - РЕШЕН! :11 :11 :11 :11 :11 :11

Та къде беше проблема, влизало вода от уплатнението на самия прозорец, който се сваля и вдига на задната врата, от там се стича вътре в самата врата, и как напълно случайно го разбрах.... какво клеча аз под колата и един приятел бута нещо вратата и започва да ми говори нещо, викам чакай, чакай, пак я раздвижих аз и отвътре и са чуваше стабилно плискане на вода, WTF? :banghead
И това при условие, че 3 пъти бях ходил на автомивка и поливал колата обилно, + това точно в него момент бях и пред гаража на един комшия и бях опънал един маркуч и още поливах, продължаваше да няма от никъде капка, започнах да поливам отново и поливах още 20мин. отново нищо, а водата във вратата продължава да се надига, усещаше се как количеството вода като разтреса вратата става все по-голямо, поливах още 10мин и ОПААААА, еврика :h020 буквално пуснах сълзи от щастие :mhihi
След като стигнело едно определено ниво водата, започва да подлизва по две от щипките които държат кората и после на долу, през самия мокет и ей ти го езерцето. Интересното обаче беше как този мокет не се мокри, стой един такъв мазен и стичащата се по него вода се отича веднага и капчица не остава и не попива в него..... а аз чаках да видя струйки по него, фу.
Днес съм оставил колата така разхвърлена в един гараж поне малко да успеят да изсъхнат кичетата, че така се бяха накиснали.
Иначе решението на проблема ще е свредло 10мм и 3-4-5 отговорни дупки от долу на вратата и търсене на ново уплатнение.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Vlad777 » Съб 03 яну 2015 22:00


Честито! :drunk :mhihi

След тази сага месец и половина... :biggrin


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот hooligan_sk » Съб 03 яну 2015 22:40


Ехе, браво! Това си е повод да се полее. Ама не голфа и не с вода. :th_up


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Bai Sando » Съб 03 яну 2015 23:29


Браво :bowdown


Потребителски аватар
Golf4V6
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 08 май 2012 13:11
Автомобил: VW Golf mk4 V6 4motion 2000
Двигател: 3.2 BFH 2003
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Golf4V6 » Съб 03 яну 2015 23:46


то по принцип във вратата отдолу си има отвори.


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Нед 04 яну 2015 0:10


Значи моя е единствения голф който няма там отвори....


Потребителски аватар
Golf4V6
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 08 май 2012 13:11
Автомобил: VW Golf mk4 V6 4motion 2000
Двигател: 3.2 BFH 2003
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Golf4V6 » Нед 04 яну 2015 0:24


запушват се. ако не греша отворите бяха под гуменото уплътнение или някъде около него. нормално е ако не си ги забелязал, не са много големи

Изображение


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Нед 04 яну 2015 10:05


Да, колега, надигах точно там уплътненията, рових, чистих с четка за зъби финно да не скъсам или нараня уплътнението, но така и не намерих такива дупки.
Днес слетобяд ще ходя да я сглобявам и ще се огледам пак преди да правя аз дупки.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот zfa159 » Нед 04 яну 2015 12:19


Дано да тече само от там, защото в началото на темата споменаваш, че си разглобявал вратата и е било напълно сухо, след като си поливал много време с вода, а сега чак се чува как се плиска вътре. Може и да е втори проблем, защото щом влиза толкова много вода, си щял да я видиш и 1-вия път.
Иначе потърси оригиналните отвори и ако не ги намериш, недей да правиш отвор M10, направи 2-3, ама по-малки, примерно М5 или 6. 10-ка е много грубо :mhihi .Също така мацни с нещо метала после, защото ще му нарушиш покритието там, където си дупчил и както има и вода, ще изгние за 0 време.
:beer


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Нед 04 яну 2015 19:54


Всъщност съм свалял самата кора повече от 3-4 пъти, но за да сваля и видя как е положението и зад уплътнителната преграда трябваше да разкача прозореца което не е шега работа за човек който до сега никога не го е правил, ония ден ходих специално при един майстор да ми го сваля и слага после....знам ли, не искам да се сещам скоро време за този проблем, два дни хубаво се намръзнах докато разглобя и сглобя цялата кола...

За отворите аз още преди време направих един Ф5, но ми се вижда малък.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот anonym0us » Нед 08 фев 2015 14:55


Колеги, моля за помощ. Моя проблем е следния: Влиза ми вода, в пасажерската стелка. Направо си е мокър мукета. Вчера разглобих пластмасата където е филтъра за купето, и самия филтър беше мокър. :confused Помислих си, че не съм напаснал както трябва кутията и пак сглобих всичко както трябва. Нямаше никъде запушване при отводнителните канали. Днес пак сичко е вода на пасажерската стелка и не знам какво да правя. Дали не пуска от прозореца? Видях, че се стича вода под жабката :icon_sad Давайте идеи какво да правя?!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот hooligan_sk » Нед 08 фев 2015 15:53


Колегата Zfa е обяснил назад в темата какво се случва и как минава вода през филтъра на купето.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 267 госта