Golf 4 - Вода в купето под стелката зад шофьора - Проблем с водонепроницаемостта

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Пет 12 дек 2014 18:19


Колега freelancer, благодаря за анализа, още тази неделя ще бъде оправена антената. :th_up

Колега piter_96, дано да е от там, или ако не е от там поне нищо излишно не си поправил :mhihi :mhihi

akulata_plowdiw написа:Колега (автора на темата), голфа на сестра ми имаше същия проблем - зад шофьора мокро. При нея проблема идваше от левия стоп. От там влиза вода, стича се до багажника и оттам през мокета до пода зад шофьора.


Благодаря, дано на някой друг колега това вече да му е от полза, а не като нас да търси със седмици, та някои и месеци, :smile




Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот achodemo » Нед 14 дек 2014 15:43


Днес открих и при мен тази кухина в левия заден калник пълна, но след доста зор открих, че се пълни с течност за чистачки!!!! Маркучи ми за задната чистачка е спукан някъде високо към тавана и тече като лейка надолу!! При автора, как е това?


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Нед 14 дек 2014 16:48


Както споменах аз дори нямам задна чистачка и не пръскам изобщо назад, но се пълни само с дъждовна вода, защото след пробата с кофи и на автомивката тогава се пълнеше, без да съм барал чистачките и то след обливане само на задната лява врата и капака на багажника...


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Vag_activator » Нед 14 дек 2014 18:13


Я сега колеги,каже има ли някаква тънкост при смяна на тапите отдолу?
Днес проверих имам 2 заминали,иначе ги гледам са 3 вида а може и повече да са.
Големи кръгли,големи продълговати,малки кръгли...

Предполагам се маха старата тапа и се слага новата,като преди това се изчисти добре калта (ако има такава).
Но се чудя дали да сложа грес (тя отблъсква водата),или по скоро имам отворен черен силикон Victor reintz термо и масло устойчив....
В смисъл той си е отворен и ще си отиде,ако не се използва....


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Нед 14 дек 2014 18:26


Махаш едната и слагаш другата, освен ако не я правим амфибия, не ти трябва допълнително изолиране, те самите тапи си имат канали в които влиза ламарината на самата кола и ако е нова тапата е невъзможно да влезе вода, сам ще видиш като я поставяш колко добре и плътно влиза.
Иначе и аз като теб се замислих за грес и сложих малко само в канала където ляга ламарината, за да не тръгне ражда от там, не за друго, въпреки, че като гледах крайчетата са добре заоблени и боядисани, държат се...

Последна промяна от IvanMan на Нед 14 дек 2014 21:40, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон "Нов отговор"!


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот vucata » Нед 14 дек 2014 19:48


Абе май не е много хубаво да се маже с грес гума...
На едно рено дето търкалях 1 година, един псевдо майстор вика намажи маркуча с грес и го сложи...след 6 месеца само скобата беше останала :mhihi


Потребителски аватар
opsi4
Мнения: 105
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 17:15
Автомобил: BMW E91 06
Двигател: Yamaha FZ6 S2 09
Местоположение: София

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот opsi4 » Сря 17 дек 2014 11:31


Гледах че по дискавъри използват специална машина за дим в купето и гледат от къде излиза димът. Но в България не съм чувал за такива екстри..


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Vag_activator » Сря 17 дек 2014 20:09


Колко вида тапи са?Аз си взех по една.... 4 вида,но мисля има и други винове.
по предната част при шоф. и пас. са около 4 вида!


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Чет 18 дек 2014 8:39


Да, доста вида са, просто трябва да се види от кои колко имаш за сменяне и сменяш.
Тези които са под краката са кръгли Ф50мм някъде, тези отстрани по праговете са елипсовидни и пак кръгли с по-малко Ф около 30 да кажем, говоря на изуст с тези размери, но по спомен са горе долу такива.
Някъде бях мернал и едни много малки кръгли около Ф20, но не си спомням къде бяха забити те, горните три вида са основните по спомен.


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Съб 27 дек 2014 21:49


И след двудневния дъжд и сняг във Варна, уж трябваше всичко да е наред, да, но не :banghead

Язовирчето отзад е толкова пълно, дори е прескочило преградата под шофьорската седялка и е взело да пълни пред шофьора... а не е валяло толкова много, имам чувството, че теча се увеличава дори...


t231989
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 28 дек 2014 2:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот t231989 » Вто 30 дек 2014 1:47


Хмм.. Да се включа и аз по болната ни тема :redface
Аз съм с МК4 (английски) и имах огромен басейн в краката на пасажера отзад отляво както водата стигаше и леко отпред ! Както и да е, изгребах 7 8 литра вода и изглеждаше сухо до следващия дъжд! И пак басейн - викам да намеря проблема и започна разглобяването :newsm66
Махнах предната седалка (пасажерска) и задната, всякакви пластмаси който пречат да се вдигне мокета. Повдигнах го да стой под наклон към гредата по средата щото е цял, а не бях разглобил всичко и не можех да го извадя целия. Оставих го да се оттича и гледам отдолу тази изолация- това киче цялото мокро ,жабясало, втинясало, мухлясало , вмирисано и т.н. нямаше как да го оставя така и го срязах по гредата за да го изкарам да го "изкъпя" и изсуша. И тук започна голямото къпане за да разбера от къде влиза водата - за жалост без резултат и при мен! Проверих маркучлето за вода към задната чистачка дали не е спукано някъде - не разбрах и го откачих изцяло и без това не ми трябва. След това взех пистолета силикон и почнах да стрелям по тампоните да ги олепя да ги изключа и тях :)
Та като се беше започнало изчистих квото имаше под пластмасата под чистачките и гледам филтъра към купето мокър - взех нов да го сменя, но преди това викам да проверя дали няма вода или боклуци надолу - нямаше нищо, но все пак филтъра беше мнооого мокър. Сложих новия и гледам точно над него както е пластмасата под чистачките която съм омазал и нея със силикон към стъклото ,че в самата пластмаса над филтъра и между гуменото уплътнение има място явно за някакво капаче което липсваше при мен. Потърсих по моргите не намерих точното, но намерих такова от Поло и го побългари някак си и вече всичко приключи :th_up
Не знам от къде беше, но сега ГоУФУ е без допълнителната екстра БАСЕЙН :mhihi
Но след като изчетох темата мисля да проверя стоповете и аз за по сигурно :cool
Проблема в това време сега е друг - че парното ми се прецака (не знам защо) и сега докато го оправя от тази влага която не знам как да изсуша сутрин като ида при колата цялите стъкла са в лед - ОТ ВЪТРЕ !!! По половин час чистя леда и след това на всеки 5 минути бърша стъклото че постоянно се запотява - предполагам че като оправя парното ще е по добре аа че видим :c020
Поздрави и Весело посрещане на новата година !!


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Вто 30 дек 2014 9:20


Вчера сутринта влизам в колата и отзад имах мини ледена пързалка, замръзнало и... сега като се сетя е смешно ама тогава хич не ми беше.
Днес студ не студ отивам при един бояджия познат дето постоянно разглобява и сглобява коли да види какво може да направи и той, ако не стане, твърдо съм решил да подсиля пазара за коли с още една за продаване...


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот freelancer » Пет 02 яну 2015 20:20


Колега, наистина ти съчувствам!
Миналата седмица свалих десния стоп, сложих силикон и вече не пропуска. Твоите стопове как са?
Дойде ми на ум нещо. Махни всичко, което ще ти пречи на обзора, затвори се в колата и някой друг да почне да полива и гледай какво става. Другият вариант е да се затвориш в колата някоя дъждовна вечер с едно фенерче и пак да гледаш какво става. Тъпо ама това заприлича на онази приказка, "Юнака и златната ябълка". :biggrin
Ако си е добре колата не си струва да я продаваш само заради един теч. :wink
Сигурен съм, че ще откриеш от къде влиза гадината.
Успех! :th_up


Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот piter_96 » Пет 02 яну 2015 20:30


Да отбележа и аз как реших моя проблем (дано да е така). След много мъки, нерви и псувни, свалих яко залепените от мен стопове и почнах да гледам откъде може да е. Забелязах едни фуги в ламарината, отидох при един тенекеджия, започна да ръчка с една шпакла и започнаха да излизат едни по-големи фуги, каза ми, че няма смисъл да си давам парите, да кърпим и да боядисваме. Обясни ми, че колата е имала някога удар и е скъсала шевовете от него. Отидох, напазарих черен силикон на салам, скъп ръждопреубразовател, четка, шкурки и се затворих в гаража. изръчках всичко по ръба там където е стопът и няма да се вижда, намазах с Wurth-a. На другия ден действах със силикона, стана добре. Доволен от работата на другия ден отивам и започвам да поливам с вода и опаа от дясната страна пак тече, локализирах проблема във външния ръб до надпис Golf, Golf_GL и т.н. Изръчках с отвертка, намазах със силикон, не се вижда изобщо, само аз си го знам и засега теч няма. Стоповете отново със силикон за купето и дано всичко да е решено. По 10л. вода изсипах, няма дерт. Дано и занапред да е така.


radeon900
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 21 яну 2012 11:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Svilengrad

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот radeon900 » Пет 02 яну 2015 22:28


Колега и аз ги имах тия проблеми,ама как съм си блъскал главата значи е*ал си мамата.Пълноводна локва в краката на шоф'й'ора и само мокро отзад на задните места за краката.Първото го открих в кухината за чистачкити,тъй като алармата и е слагана допълнително кабелчето за сирената нашите родни майстори го прекарали през дупката на жилото за отваряне на предния капак.Избутали уплатняващия тампон и то си останало чиста си дупка.А влагата отзад в краката идвала от вратите.Уплътненията дето обират водата от прозореца са леко отлепени и вратите си се пълнят с вода.Един съвет от мен,по мокета няма да разбереш от къде идва тая вода.Пробвай друг начин.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Zdravkov94 и 222 госта