Golf 4 - Вода в купето под стелката зад шофьора - Проблем с водонепроницаемостта

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот vucata » Вто 09 дек 2014 13:18


Баси...чак от стопа до пода на пасажерите отзад :eek ...На моето МК3 течеше от стопа, ама стигаше най-много до резервната гума и то с много упражнения тип дръпни ръчна :mhihi




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 09 дек 2014 13:51


dctr88 написа:През стопа, в надкалниковата кухина.... да, може да мине. Благодаря, колега.
И това ще се пробва, но утре, стига за днес, замръзнаха ми мартинките...



И още 4-5 човека споменаха стопа и ти чак днес го провери :gruebel

Колко ли нерви, ядове и изгрибания на вода щеше да си спестиш :mhihi


Все пак добре че откри проблема :th_up



П.П: И на мен ми тече от стопа и все се каня да го оправя но да чукам на дърво още не е стигнало до задните седалки :Mr Green Fun


Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот piter_96 » Вто 09 дек 2014 14:07


И аз го имах този проблем на Мк3 и проблемът се реши със силикон. Засега всичко е наред.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот vucata » Вто 09 дек 2014 14:11


Грехота е за 10 минути работа да ти тече и смърди в багажника :no


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 09 дек 2014 14:19


Това предполагам се отнасяше до мен :rolleyes

В моя защита ще кажа че все още не е протекло стабилно и затова не съм го оправил.
В момента само сълзи и под стопа е влажно (няма локвичка).


П.П: Хората са го казали "Мързела не мори а мъчи" :redface


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот vucata » Вто 09 дек 2014 14:22


Не само конкректно теб...и мен си псувам...карах така 2 месеца, докато не се хванах...свалих стопа, изчистих всичко перфектно, силикон и обратно, стягане на гайките и всичко приключва...точно 10 мин с цигарата....а като знам колко отвратително беше, смърдеше, влажно винаги отзад, стъклата се потят....абе не си е комфортно :eek


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Вто 09 дек 2014 16:00


dontaskdontsay написа:
dctr88 написа:През стопа, в надкалниковата кухина.... да, може да мине. Благодаря, колега.
И това ще се пробва, но утре, стига за днес, замръзнаха ми мартинките...



И още 4-5 човека споменаха стопа и ти чак днес го провери :gruebel

Колко ли нерви, ядове и изгрибания на вода щеше да си спестиш :mhihi


Все пак добре че откри проблема :th_up



П.П: И на мен ми тече от стопа и все се каня да го оправя но да чукам на дърво още не е стигнало до задните седалки :Mr Green Fun


Не ме карай да псувам колега, толкова ядове... дай Боже утре сутринта като сляза до колата всичко да е наред, че вече :scare3 :scare3

Иначе не знам, защо, но все подценявах този проблем да е от стопа, някак си прекалено ми се виждаше, нищо че и сам си казах че е възможно да е от там :mhihi :mhihi
lubopa4kata написа:
achodemo написа:Е как каква. Ролята и е аспирация. Нали влизащия въздух в купето от парното трябва да излезе от някъде . Тя така е направена че да отваря при вътрешно налягане в купето и съответно да не пуска обратно. Но с липсващото уплътнение на стопа проблема ти е разкрит.

хрилете на колата им викат,вентилационни отвори са колега! :th_up


Да, благодаря.
Но все пак те водят на някъде, от тях не може да се връща вода, нали?

vucata написа:Не само конкректно теб...и мен си псувам...карах така 2 месеца, докато не се хванах...свалих стопа, изчистих всичко перфектно, силикон и обратно, стягане на гайките и всичко приключва...точно 10 мин с цигарата....а като знам колко отвратително беше, смърдеше, влажно винаги отзад, стъклата се потят....абе не си е комфортно :eek


Това запотяване от тази излишна вода в купето да е толкова дразнещо, като спра някъде за 2мин и вътре става така както едно време когато ходих с момите по тъмните седянки с колата и стояхме известно време на калъп :biggrin :biggrin


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Sashko_Trg » Вто 09 дек 2014 17:38


:scare3 Ебахти филма, да взема и да видя какво се случва под тея стопове, само че трябва да проверя десния стоп !


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 09 дек 2014 20:23


dctr88 написа:
Не ме карай да псувам колега, толкова ядове... дай Боже утре сутринта като сляза до колата всичко да е наред, че вече :scare3 :scare3



Не се ядосвай колега, знаеш че се учим от грешките :th_up Бих ти казал да пиеш една студена бира и да забравиш ама сезона не е за тая работа. По добре кана червено вино :mhihi


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Сря 10 дек 2014 13:17


И аферата продължава, отидох до една автомивка 1лв.=2мин. струйка и... след 2мин всичко вътре отново беше във вода :banghead :scare3 :banghead :scare3

След като си поиграх с тези "хриле на колата" се установи, че и тяхното уплатнение хич го няма и изобщо не са поставени така както би трябвало, отговорно премахване и поставяне на силикон с тапа. Чакам да изсъхне и след работа пак отивам на автомивката за проби... :banghead


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 10 дек 2014 14:33


Чета темата от началото..... То не останаха вече места, откъдето може да е проблема :stumm


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот freelancer » Сря 10 дек 2014 15:22


Айде и аз да добавя едно място, че и на мен ми влизаше вода точно от това място, мокреше ми багажника. От там водата се стича по средата на багажника и тръгва накъдето и дойде според наклона.
Та какво излезе при мен:
Махнах мокрият мокет и почнах да поливам с вода, ама с кофи на точно определени места и веднага отварям багажника и гледам. Видях, че водата се появи от страната на калника между ламарините, когато поливах около стопа. След това проследих пътя и се ориентирах към стопа, но след оглед и поливане направо не можах да повярвам от къде влиза водата. Точно под стопа от външна страна има едни улеи там където се събират двете ламарини и водата се оттича преминавайки точно през тази част, от двете страни на стопа водата минава през улея и точно там се беше поизронила някаква уплътнителна смес и се беше образувала дупчица, малка ама що вода прекарваше не е истина. Колата е поло, но все пак. Сега ми сълзи леко от другият стоп, това вече е от уплътнението на стопа.
Пробвай колега да поливаш на определени участъци, махни мокета на багажника и виж от къде ще текне, по някой път влиза от едно място, а тече от друго, зависи от къде ще си намери път водата. Поливай на малки участъци, за да се ориентираш по точно от къде влиза, поливаш и проверка. Иначе ако я измиеш цялата няма как да хванеш от къде пропуска.
Да добавя само, че тавана е двоен и от скъсано уплътнение на антената не се мокри тавана, поне при мен беше така, не знам къде е отивала водата, най вероятно по страничните колони и после, кой знае, оправих го с малко силикон.


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Сря 10 дек 2014 15:55


Колега freelancer точно това направих сега последно, спрях колата в халито до басейна и с една кофа и поливай, този път от никъде капка след последната ми намеса, ей сега свършвам работа и отивам пак на автомивката да видим какво ще покаже там.

Поздрави.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот freelancer » Чет 11 дек 2014 7:55


Колега, сетих се за още едно място от, където ми влизаше вода, но само при по силен дъжд или ако пръскам с маркуча - уплътнението на стъклото на вратата на багажника. Забелязах, че като поливам с кофа или при по слаб дъжд не пропуска, обаче ако пръскам с маркуча по задното стъкло от по силната струя се подигаше и започваше да капи по задната кора, пропускаше от горната част. При по силен дъжд имаше същият ефект, така, че може да пръснеш и там и да видиш дали ти пропуска. Уплътнението, поне при поло е доста тънко и с времето започва да пропуска.
Поздрави и дано откриеш от къде е теча, че ще ти мухляса колата. :beer


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: Golf МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Чет 11 дек 2014 8:11


Вчера докато си играех без да искам скъсах леко маркуча през който минават кабелите които влизаш във вратата на багажника, не знам за какво са, може би за чистачката и сега като сипвах с кофата забелязвах по няколко капки да се стичат от вътрешната страна на задния прозорец, но това в екстремни условия, ще трябва да измисля как да го оправя, че е мека връзка която не може да се смени...

Иначе като цяло и с кофите и автомивката не показаха отново този теч, уж е спрян, чакам дъжда вече за потвърждение...

А някой колега да каже как се сваля антената? Уплатнението още като я взех и като я дадох в сервиза за цялостен рефреш казах и нея да сменят, но нещо не съм очарован от работата им по този детайл.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: FEN_NA_TDI, Google [Bot], mukot и 185 госта