Golf 4 - Вода в купето под стелката зад шофьора - Проблем с водонепроницаемостта

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
mojojojof
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 26 апр 2011 20:47
Автомобил: GOLF 5
Двигател: BKC 2006
Местоположение: sofia

Re: Вода в купето на Голф 4

Мнениеот mojojojof » Сря 21 ное 2012 11:47


е проверил съм никъде другаде на мокри




Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Golf 4 - Вода в купето под стелката зад шофьора - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Съб 22 ное 2014 13:52


Здравейте колеги.
След едномесечно ровене и разглобяване вдигнах ръце, лежането под колата ми се превърна като всекидневно хоби. :banghead
Проблема е, че под стелката зад шофьорското място се мокри и влиза огромно количество вода, огромно....
Гофлу е с 4 врати.
Всички тапи под купето са проверени и силиконирани, всяка възможна дупчица е запълнена.
В шофьорските крака няма нищо, отзад в дясно няма нищо, под задната седалка е сухо, уплатнението на вратата изглежда като ново, бордовете който също са облечени от мокета покрай тази мокра зона са сухи, това ме води на мисълта, че не влиза някъде от страни или от уплатнение....

пс: тавана ми е сух, не капи от него :mhihi :mhihi


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот apolon » Съб 22 ное 2014 18:42


Проблем с водонепроницаемостта

:banghead GOLF 4 # U-571


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот samo_pechka » Съб 22 ное 2014 18:54


Не съм мн запознат , но ако има дренажи запушени ( под предното стъкло ) няма ли да преминава вода оттам през отвор за парното :neutral


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Vlad777 » Съб 22 ное 2014 19:33


Шибедах има ли? Около задния капак - където минават кабелите за задната чистачки и пръскалките какво става? Сигурен ли си, че не тече течност за чистачки?


Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 157
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Enigma07 » Съб 22 ное 2014 20:31


Провери ли какво е положението под кората на чистачките? И при мене имаше точно такъв проблем, след дъжд на пода зад шофьора винаги беше наводнено :stumm Оказа се, че там е бил проблема.


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот rudoni » Съб 22 ное 2014 21:18


По добре една подводница! Там всичко е водонепроницаемо.Не мажи отдолу ,а виж като махнеш мокета и по определено зад таблото.


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Нед 23 ное 2014 10:36


Благодаря на остроумните колеги, У571 я слагам в торпедното и я изстрелвам като торпедо, това джудже...

На въпроса, че някои не са ме разбрали, може и аз да не съм го обяснил като хората, става въпрос зад шофьора, а не за него, :wink

Нямам шибедах и задната чистачка, винаги съм бил с течност за чистачки, щеше да се усети ако е течността, но аз и не пръскам към задния прозорец, вода е..

Enigma07 написа:Провери ли какво е положението под кората на чистачките? И при мене имаше точно такъв проблем, след дъжд на пода зад шофьора винаги беше наводнено :stumm Оказа се, че там е бил проблема.

Не знам какво общо може да има това.. на лято си монтирах темпомат и там бях разглобил всичко, почистих го после из основи, пия си неделното кафе сега и слизам да го проверя това, Благодаря.

Vlad777 написа:Шибедах има ли? Около задния капак - където минават кабелите за задната чистачки и пръскалките какво става? Сигурен ли си, че не тече течност за чистачки?

Все пак от къде минава маркучето за задната чистачка и прилежащите и кабели? Като махнах мокета около левия праг минаваше сноп кабели отиващ към багажника(може би за стоповете) и покрай тунела(където лежи кардана ако колата има и задно) също минава лек сноп кабели и отиваше към резервоара - може и да бъркам на къде точно отива, не му обърнах особено внимание.


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Нед 23 ное 2014 11:40


колега Enigma07

Изображение

Изображение

Единия си беше както го бях оставил лятото след почистването, другия имаше много малко, почти незначително количество кал както се вижда на снимката.
Пробвах и с вода да им пусна, веднага шурва из подкалника.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот zfa159 » Нед 23 ное 2014 11:46


Какво общо има дренажа при чистачките, веднага ще ти кажа. Когато там е пълно с вода, тя влиза в инсталацията за парното и климатика, защото кутията за филтъра (който седи под дясната част на кората), не е добре защитена от вода при сглобката към купето (има едно уплътнение, което в 90% от случаите не прилича на нищо вече). Оттам водата влиза вътре във вентилацията, на която най-ниската точка са въздуховодите за задната част на колата, които излизат съответно под шофьорската и под пасажерската седалка, за да греят краката на возещите се отзад. И така, ти ако си вода, която влиза в едно пластмасово тяло, няма ли да изтечеш през най-ниската му долна част т.е. право отзад? :mhihi . Също така ако колата е спряна дори под малък наклон, ще ти напълни само едната част отзад, без в другата да има и помен, че влиза вода.
Свали жабката и махни вентилатора на парното, там се обраува нещо като легенче, заради това, че турбината му е кръгла и виж дали има вода, само че преди да си палил колата, защото ако вентилатора тръгне, ще издуха всичко от там :) . П.п. това, че дренажите са чисти, не гарнатира, че не влиза това под кутията за филтъра, така че все пак провери (водата от стъклото се стича покрай кутията).
Може да се пълни и през вратата, ако вратата е отваряна за нещо. Покрай стъклото винаги влиза вода и долу на вратата има отвори да се оттича. Ако те са запушени, прелива в купето, колкото и перфектно да ти е уплътнението. Също така във вратата има облицовка от найлон, която пази водата да не идва навътре към кората, а да си тече надолу пък дупките за оттичане. Ако вратата е разглобявана и са срязали найлона или не са го сложили добре, пак тече вътре. П.п. вратата изсъхва доста бързо и може да не се види, че оттам се пълни. Вземи един маркуч, вързан за чешмата и започвай да заливаш, докато вътре се заблати :mhihi
:beer


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Нед 23 ное 2014 12:05


Вентилатора на парното по много странен начин би трябвало да завихря потока от въздух(и вода ако има), защото все от една и съща страна ми мокри. Мисля че вече около 6-7 кибердясвания насъбрах, бая постъргах и чистих мухал от килима за да не остане. Ако следвам и логиката ти за наклона, пред вкъщи си е наклон, колите се спират по един начин, а той е, че намокрената страна винаги е от по високата част, следователно към другата стелка би трябвало да се стече. Тук отново ще се върна и замисля върху завихрянето на вентилатора на парното и дали как и на къде ще хвърли евентуалната вода... има и друг нюанс който мога да добавя към думите ти, защото от когато застудя и пускам повече парното предното стъкло неминава и седмица без да се наложи да го чистя от вътрешната страна, получава се един мазен слой, уж би трябвало да е от антифриз и ако радиаторчето ти сълзи или тече, примерно, но капка охладителна течност не губя... дали външната вода е толкова мръсна и мазна и тя като антифриза? :mhihi

Все пак благодаря, ще огледам работите които спомена, като започна с 2ро махана за днес на чистачките и кората под тях за да видя уплатнението за което говориш на филтъра на купето.


Потребителски аватар
SSS666
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот SSS666 » Нед 23 ное 2014 12:39


Имах го същия проблем сменях тапи , отпушвах дренажи и при всеки дъжд пак мокро в краката Прочетох тук от един колега че слабо място са уплътненията на стоповете . сложих една гъба в багажника под кората до стопа и на следващия дъжд цялата беше напоена с вода . Свалих стопа и наистина уплътнението беше скъсано , по идея на автора на статията изрязах нова от подложка за ламинат . Вече година нямам течове в купето


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Нед 23 ное 2014 12:56


zfa159 написа:

Колега сега отворих пак под чистачките, свалих филтъра, вижда се целия въздухопровод много ясно, чист, покрит хомогенно навсякъде с фин прах, ако е влизала вода с този фин прах щяха да се виждат кални струйки стичащи се на долу. До самото уплатненение за да се смени трябва да се свали и калника, че има един болт на такова място дето не може да се развие, но го разгледах до колкото можах, то самото е от болкит който още си е мекичък и не вярвам да е поддал. Все пак при следващия дъжд ще сваля жабката за да видя как е положението и там където каза.

SSS666 написа:Имах го същия проблем сменях тапи , отпушвах дренажи и при всеки дъжд пак мокро в краката Прочетох тук от един колега че слабо място са уплътненията на стоповете . сложих една гъба в багажника под кората до стопа и на следващия дъжд цялата беше напоена с вода . Свалих стопа и наистина уплътнението беше скъсано , по идея на автора на статията изрязах нова от подложка за ламинат . Вече година нямам течове в купето


През стопа, в надкалниковата кухина.... да, може да мине. Благодаря, колега.
И това ще се пробва, но утре, стига за днес, замръзнаха ми мартинките...


Потребителски аватар
SSS666
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот SSS666 » Нед 23 ное 2014 13:02


вдигни задната седалка и пипни мокета под нея ако е мокро и там със сигурност идва вода откъм багажника


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: ГОЛФ МК4 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dctr88 » Нед 23 ное 2014 13:04


Разглобявал съм всичко, навсякъде е сухо, само пода е мокър, бордовете около него са сухи, под седалка е сухо...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: radotom, simo7, w_smith и 227 госта