Golf MK5 2007г. BSE - Изгасване в движение

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
hsn_17
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 07 юли 2014 22:14
Автомобил: Golf MK5 1.6i 102 hp
Двигател: BSE 2007

Golf MK5 2007г. BSE - Изгасване в движение

Мнениеот hsn_17 » Пон 24 ное 2014 16:01


Здравейте колеги,
пиша тази обява за съвет и мнения относно следния проблем, с който се блъснах вчера: Реших да си я пробвам голфа на високи обороти. Когато направих към 5 хиляди на трета превключих на 4та и изведнъж усетих, че спирачката ми се е втвърдила и видях че таблото свети и усетих, че колата е изгаснала (не знам дали гасна на свободна или след като превключих на 4та). След това за щастие се запали и след повторна проверка на даже по високи обороти същия проблем не се появи. Колата е газифицирана и бях я запалил няколко минути преди да се случи това и се чудя дали може да е гаснала в момента на автоматично превключване от бензин на газ когато се получава промяна в оборотите.
Всяко мнение и всеки съвет ще е много полезен за мен тъй като не съм много навътре с нещата :)

Благодаря ви предварително!




Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 2007г. BSE - Изгасване в движение

Мнениеот KKamenov » Чет 04 дек 2014 22:59


най-вероятно при подаването на много газ се е запушила изпускателната система и по този начин има датчик, които контролира горенето и изключва двигателя за да не се запали... трябва да я прочистиш и обезмаслиш ако не искаш да се повтаря. Липсата на въздух е много критична



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 114 госта