Golf MK4 шум като от разбит лагер

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
doc_ok
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 19 ное 2014 16:51
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 шум като от разбит лагер

Мнениеот doc_ok » Вто 25 ное 2014 21:31


Колеги от скоро съм собственик на голфчето (1.9TDI 116к.с. 4 motion) и за сега съм много доволен особено след като го оборудвах и с темпомат всичко вече си ми харесва в него. Имам едно питане и дано да може някой да ми помогне, смених всичко по окачването, както и лагерите на главините, но все още има някакъв шум (все едно е разбит лагер, но не е). Майстора ми се изказа, че може би е от скоростната кутия и ми препоръча да сменим маслото на скоростите, но не гарантирал, че ще се оправи. Моля ако някой знае/разбира и може да помогне да ми пише. Благодаря предварително




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 шум като от разбит лагер

Мнениеот dobrin » Вто 25 ное 2014 22:04


Гуми/джанти?!


doc_ok
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 19 ное 2014 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 шум като от разбит лагер

Мнениеот doc_ok » Вто 25 ное 2014 22:18


с нови гуми съм, но на старите джанти, сега се сетих че ме вдигна майстора на подемника и там на ход колата не виеше


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 шум като от разбит лагер

Мнениеот dobrin » Вто 25 ное 2014 22:52


Някои гуми просто са доста по-шумни от други. Важен е и балансът, както и реглажът на предницата.


doc_ok
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 19 ное 2014 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 шум като от разбит лагер

Мнениеот doc_ok » Сря 26 ное 2014 8:50


Като я вземах колата беше със стари гуми Клебър от 2008г и аз си помислих, че е от тях, но сложих чисто нови вредерщен 4 броя и пак си вие


sinka1984
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 27 ное 2014 23:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 шум като от разбит лагер

Мнениеот sinka1984 » Пет 28 ное 2014 12:48


Колега и аз имам същия проблем. Чува се едно виене все едно че вие лагер! Най силно се чува между 85 км/ч и 100 км/ч, след като обиколих сумати майстори няма подобрение. Смених и четирите лагера, смених и четирите гуми с чисто нови, смених и джантите. Единия майстор ми каза че е от вътрешно каре смених и тях резултат пак няма. Последно ми казаха да сменя маслото на скоростната кутия, смених и маслото ефект пак няма. Така, че вече си карам така няма какво да правя писна ми да давам пари и да няма ефект. Колат ми е Голф МК3 1.6 афт. Успех колега!


doc_ok
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 19 ное 2014 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 шум като от разбит лагер

Мнениеот doc_ok » Пон 01 дек 2014 21:54


Дано да не е нещо сериозно и да се прецака нещо голфчето ми :)


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Golf MK4 шум като от разбит лагер

Мнениеот aliyatin.com » Пет 05 дек 2014 17:07


(1.9TDI 116к.с. 4 motion Колега тази кола висящ лагер няма ли?


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Golf MK4 шум като от разбит лагер

Мнениеот feniksgod » Нед 07 дек 2014 10:55


Не знам дали ще съм от някаква помощ, НО и аз имам някакъв такъв проблем от години вече.
Става въпрос, че на ПЕРФЕКТЕН асфалт, се чува едно странно виене на интервали съвсем ТИХО и ЛЕКО. Най-много се чува, ако на 80км/ч освободя от скорост(предполагам, защото спира шума от мотора, естествено).
Следващата част може да прозвучи вече гадно, този проблем при мен и мои познати се появява при някакъв УДАР. Аз когато бях доста млад и зелен шофьор направих една близка среща с едни бордюри. Колата естествено е ремонтира от тогава, НО този проблем се появи. Карам си така, вече доста време, като имам пари ще сменя сигурно БУКВАЛНО всичко и ще видим. :)


naskovp
Мнения: 43
Регистриран на: Пет 31 май 2013 23:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 шум като от разбит лагер

Мнениеот naskovp » Съб 13 дек 2014 18:31


здравейте, и аз имах такъв проблем голф 4 тди имам като вдигнах колата на подемник се оказа преден лагер смених го но пак се чува но от задните колелета сякаш. ходих пак дигахме вътряхме колелетата като дръжахме и пружините едновременно, но няма грам вибрация по тях което значи че главините са ок и аз вече незнам от какво е като стана студено се появи това и се чува като карам бавно 30-40 км по нагоре не чувам

някой да е имал такъв симптом


marti_p
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 11 мар 2013 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 шум като от разбит лагер

Мнениеот marti_p » Нед 14 дек 2014 17:32


Аз на бората имам тракане отзад, което се проявява от разхлабени и износени спирачни апарати!


naskovp
Мнения: 43
Регистриран на: Пет 31 май 2013 23:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 шум като от разбит лагер

Мнениеот naskovp » Пон 29 дек 2014 0:22


марти искаш да кажеш, че може да е нещо разхлабено, аз имам проблем с ръчната не се връща като я дръпна сега като се замисля може и от там да е нещо да си пристъргва от влагата нали се появява ръждичка по дисковете и може от там нещо да шуми понеже като покарам го няма ама като поседи пак така и то като стана влажно времето :Mr Green Fun
ще взема да сменя най-накрая това жило на ръчната и ще споделя дали е от там. понеже не е от гумите сега съм със зимни и пак е така и на летните го правеше


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Golf MK4 шум като от разбит лагер

Мнениеот drago_tr » Пон 29 дек 2014 8:59


Задните лагери гледахте ли ги? Защото те като се разбият и се чуват из цялата кола.


naskovp
Мнения: 43
Регистриран на: Пет 31 май 2013 23:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 шум като от разбит лагер

Мнениеот naskovp » Пон 29 дек 2014 22:45


колега говорим за заните колела в моя случай аз ги гледай въртяхме ги няма грам луфт когато въртиш колелото с една ръка и държиш пружината на амортисьора с другата дори при най-малко разбит лагер се предава вибрация която можеш да усетиш а при мен дори ни най-малка и си мисля че жилото ми прави номера и ще го сменя



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 185 госта