Golf MK3 96г. 1.6 AEE - губи антифриз

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
pkmz
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 03 май 2009 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Golf MK3 96г. 1.6 AEE - губи антифриз

Мнениеот pkmz » Сря 26 ное 2014 17:57


Скоро установих, че след като ми светна лампата за водата казанчето с антифриза е с 1 пръст под минимума. Имам съмнения за гарнитура на глава. Мотора не е прегряван, но не съм сигурен за проблема. Мотора е доста нов въпреки, че е голф 3. Свален е от октавия закупена от скода и е на реални 158000 км. До сега над 30000 км не ми е правил проблем. При загрят мотор при подаване на газ хвърля вода през ауспуха и прави локва. Няма катализатор нито газова уредба. Днес се покачи нивото на маслото и има вид на пресечено, но все още не е на боза и не е покафеняло. Колеги помагайте, че вече ме е страх да ходя в сервизи, защото след последната смяна на масло ми е вече срязан капака на кутията на въздушния филтър.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf MK3 1996г. 1,6 AEE - губи антифриз

Мнениеот kris11 » Сря 26 ное 2014 20:10


Спри ма сухо място ,ако имаш възможност картони отдолу.Ще има капало. Провери за теч маркучи. Водна помпа сменяна ли е, прозореца замъглява ли се, мазно е ли замъгляването, сладникаво?
Вече е студено и не е мн. меродавно теча на вода от ауспуха. Достатъчно вода има в бензина, както и в резервоара от конденз при минус. Следи много, много внимателно маслото. Отиди при някой познат на ГТП и да ти пъхнат сондата в казанчето/разширителния съд/ - ще си покаже дали е гарнитура.


Потребителски аватар
pkmz
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 03 май 2009 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf MK3 1996г. 1,6 AEE - губи антифриз

Мнениеот pkmz » Сря 26 ное 2014 21:01


Благодаря за отговора! Водната попма е сменяна преди 5000 км. Единствено има капало откъм термостата, но е много незначително. Ще пробвам това с картоните да видя дали не тече някъде на място, но е малко вероятно. По-скоро антифриз губи когато работи мотора. Иначе къде мога да направя тест? В СБА знам че добра апаратура за мерене имат.


Потребителски аватар
pkmz
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 03 май 2009 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf MK3 1996г. 1,6 AEE - губи антифриз

Мнениеот pkmz » Пет 28 ное 2014 19:11


Колега май ще излезеш прав за теча! Тече от пръстника там където се намира термостата. Незнам дали оттам може да изтече над литър антифриз ама на запален мотор се вижда да си покапва. Утре ще го свали един познат да видим дали само това е проблема щото има конденз в маслото, но все пак като не работи термостата в това студено време наистина не е миродавно това с конденза.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта