Golf MK5 1.9 TDI Скърцане Накладки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
predatorzzz
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 юли 2013 19:00
Автомобил:
Двигател:

Golf MK5 1.9 TDI Скърцане Накладки

Мнениеот predatorzzz » Чет 27 ное 2014 11:25


Здравейте, преди 5-6 месеца си смених накладките на Golf MK5 1.9 TDI. Малко след това се появи скърцане от предна дясна част. Върнах се при майстора който ми обясни че имам някаква част която е за сменяне. (така и не разбрах какво точно някакъв вид винт на който се била износила резбата и ако трябвало да се смени би било твърде скъпо и майстора ми предложи да се направи нова резба или нещо от сорта) Също така това било традиционен проблем за 1.9 Тди, докато при 2.0 Тди не го имали тъй като спирачните апарати били от различен тип.
Но скърцането се появи пак. Ходих още 2 пъти и всеки път се появява това скърцане. Майстора ми обясни че не могат да се напаснат перфектно и за това се получава. Било козметичен проблем. Колата спира без проблем и от майстора ми беше обяснено че относно спирането няма да имам проблем, но вероятно скърцането ще остане и единствено ако се появи тресене при по висока скорост, тогава да ида за да се смени с тази скъпата част която така и не разбрах каква е.

Въпросът ми е, от описанието може ли да предположите каква евентуално е тази част, която за 1.9 Тди специално, често се разваля, свързана със спирачните апарати?

П.С. Съжалявам за дебилното описание но не разбирам от механика.




Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Golf MK5 1.9 TDI Скърцане Накладки

Мнениеот yoan4o » Чет 27 ное 2014 11:56


Имах същия проблем на същата кола преди време.

Майстора ти се обяснява, понеже ти е сложил кофти накладки.

Моите старите също скърцаха, смених ги с по-качествени и сега никакъв звук не се чува.

Смени си накладките...... и майстора!


predatorzzz
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 юли 2013 19:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 1.9 TDI Скърцане Накладки

Мнениеот predatorzzz » Чет 27 ное 2014 14:20


И аз мислех че може да са некачествени накладки, но това скърцане/свирене се получава само при предна дясна гума и това ме кара да се чудя къде е проблема.
Обмислям да отида в сервиз на Фолксваген в София, тъй като в моя град няма такъв, но все пак искам да знам предварително.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 65 госта