Golf MK4 Проблем с пръскалките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
justdoit.69
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 05 юни 2012 18:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf MK4 Проблем с пръскалките

Мнениеот justdoit.69 » Нед 21 дек 2014 16:01


Колеги проверих релето,за което говорехте оказа се с номер 100 изписан на него.Като за проба го махнах и пробвах да пусна чистачките и не тръгнаха.Взех същото реле от друг голф (при него всичко функционира) пробвах и пак не тръгнаха пръскалките,а чистачките си работят...Други предложения ?




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 Проблем с пръскалките

Мнениеот zografski » Нед 21 дек 2014 16:11


Ами аз ти написах ама явно не си прочел, явно си преебал самата помпичка! Смени нея за проба по същия начин и ще се родиш. :c020


Потребителски аватар
justdoit.69
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 05 юни 2012 18:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf MK4 Проблем с пръскалките

Мнениеот justdoit.69 » Нед 21 дек 2014 16:57


zografski написа:Ами аз ти написах ама явно не си прочел, явно си преебал самата помпичка! Смени нея за проба по същия начин и ще се родиш. :c020


Колега ми аз я смених с такава от магазина чисто нова пробвах я и пак същото пръсна веднъж и това беше,и я върнах в магазина пак.Мисля,че го написах това.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Golf MK4 Проблем с пръскалките

Мнениеот bayspiro » Нед 21 дек 2014 17:14


Колега, пробвай следното: откачи маркучетата от дюзите и пак пробвай.Трябва да хвъля яко, ако е изправна помпата.Ако не хвърля, или нещо я запушва ( утайки някакви, което много ме съмнява) или помпата спира сама. В случай че работи и пръска нормално без дюзите, то те се запушват от боклуци във течността. Аз имах такъв случай след употреба на зимна течност от която се получиха прозрачни отлагания (люспички)които запушваха дюзите ( бяха от тези със сферичките) и се наложи голямо чистене на цялата система. При тези с процепа такова не се получава - дупката е по-голяма.


Потребителски аватар
justdoit.69
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 05 юни 2012 18:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf MK4 Проблем с пръскалките

Мнениеот justdoit.69 » Вто 23 дек 2014 0:19


bayspiro написа:Колега, пробвай следното: откачи маркучетата от дюзите и пак пробвай.Трябва да хвъля яко, ако е изправна помпата.Ако не хвърля, или нещо я запушва ( утайки някакви, което много ме съмнява) или помпата спира сама. В случай че работи и пръска нормално без дюзите, то те се запушват от боклуци във течността. Аз имах такъв случай след употреба на зимна течност от която се получиха прозрачни отлагания (люспички)които запушваха дюзите ( бяха от тези със сферичките) и се наложи голямо чистене на цялата система. При тези с процепа такова не се получава - дупката е по-голяма.



Колега и това е пробвано и пак не става.


Последно избутана от justdoit.69 на Вто 23 дек 2014 0:19.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 72 госта