Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
///Mechov
Мнения: 156
Регистриран на: Чет 14 авг 2014 14:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот ///Mechov » Вто 09 дек 2014 9:40


Първо си премери компресията на твоя мотор , за да хвърля маслото през цилиндъра , компресията трябва да е доста понижена. Да влиза толкова много масло в цилиндрите или трябва да е спукана главата , или блока , или да нямаш гумички на клапаните. Тая глава качествено ли е шлайфана , на машина ли ? Острата миризма отзад ме съмнява да е масло , по-скоро е не изгоряло гориво. Виж си бобината , кабелите , капачката и палеца. Според мен имаш проблем със запалителната с-ма нещо или с компа.




Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот plameney » Вто 09 дек 2014 10:20


Колега,проверихте ли водачите на клапаните да не са много износени или спукани?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот ktamen » Вто 09 дек 2014 11:01


Има твърде много работи за проверяване и резултата в крайна сметка е твърде съмнителен. Стефанчо ти е направил оферта на предната страница, той пише много във форума и лесно можеш да проследиш историята на въпросния двигател от старите му мнения. Парите, които му търси са доста близо до тези които биха дали на Вторични за двигателя.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот stefan4o » Вто 09 дек 2014 11:04


Надявам се да не бъда разбран погрешно. Споменах го в случай, че колегата реши да взема някакъв двигател по принцип. Щото на моргите със сигурност цената му няма да е тази, а състоянието на тези неща никой не може да го гарантира - колко ще изкара, какво ще му се счупи и т.н. За въпросния мога да кажа, че до последно вървеше и палеше безпроблемно, маслото не го буташе - сменял съм гумички. Гарнитурата на главата е сменявана веднъж, по цилиндрите нямаше голямо износване, даже хонингът си им седеше, ако си спомням правилно. Като цяло - служеше ми вярно около 5-6 години тоя мотор - както съм написал съм сменил само гумички и гарнитура щото ми смеси маслото и антифриза - не е прегряван никога в мен. Колко още може да изкара - няма как да знам. :th_up
Въпреки това бих посъветвал колегата първо да види неговия мотор какво му е и тогава да решава. Ако не е нещо сериозно по-добре да си ремонтира неговия.


Scarfac3
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 06 дек 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот Scarfac3 » Сря 10 дек 2014 21:40


Главата и блока със сигурност не са спукани,гумичките ги смених с чисто нови. Двигателят не е прегряван и главата бе леко шлайфана,казаха,че няма изкривявания по нея. Миризмата отзад е на масло,тъй като се вижда как капе от ауспуха,а и при движение ми пръска на ситни пръски задната броня,капак и стъкло. Въпреки този проблем,автомобила върви добре, пали си нормално и върви леко. Може би ако пак ми се омаслят свещите да вземе да прекъсва,но за сега около седмица,след второто отваряне на двигателя,няма проблем с това. Мисля си,че цилиндрите са се износили някъде в долната си част и от там става така,тъй като когато слагахме буталата със сегментите пасваха добре в горната част. Не знам какво решение да намеря, може би ще ми се наложи в крайна сметка да взема друг двигател,така че дано поне имам късмет с него,че по външния вид не се познават.


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот plameney » Чет 11 дек 2014 1:37


Scarfac3 написа:...Мисля си,че цилиндрите са се износили някъде в долната си част....

Това звучи напълно невероятно.Цилиндрите се износват повече в горната си част,защото там натоварването е най-голямо.Причината е експлозивното изгаряне на бензино-въздушната смес,от там рязко повишаване на налягането и т.н.
По-горе споменах проверка за спукани водачи.Не става въпрос за спукана глава.Водачите на клапаните,са бронзови тела набити в главата.В тях се движат клапаните,а върху водача се нахлузва гумичката .Ако хлабината между стеблото на клапана и отвора на водача е голяма,гумичката не може да уплътни добре.
При положение че главата е наред,вероятни причини остават голяма елипса на цилиндрите,износени бутала,не качествени сегменти.Един монтьор разправяше че имал случай на съвпадане на ключовете на сегментите и от там голям разход на масло...Не знам дали е истина и дали е възможно.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот vaiper 1 » Чет 01 яну 2015 11:22


Компа амиго няма грижи,слагаи няма кахъри.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот agumba » Чет 01 яну 2015 11:45


Как тоя "майстор" е разбрал, че цилиндрите не са износени, пита ли го? Ако ги е мерил, с какво и как, какви са му граничните отклонения в допуска, това го питай?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот stefan4o » Чет 01 яну 2015 11:49


Автора на темата закупи от мен двигател. Надявам се да му свърши работа и да му служи вярно така, както на мен и то в продължение на 5 години.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 120 госта