Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Scarfac3
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 06 дек 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот Scarfac3 » Съб 06 дек 2014 19:51


Здравейте! Имам Голф 3, 1.4i - моноинжекция,1992г., мисля,че моделът му е АБД,но не съм сигурен. Та същият този двигател започна да хвърля ужасно много масло през ауспуха.Излиза бял пушек и мирише на изгоряло масло. Смених буталата с други втора ръка,сложих нови сегменти и повдигачи,както и гумички,но няма управия. Молбата ми е,който е наясно да ми каже с какви други двигатели освен 1,4i и от какви автомобили/Поло,Сеат/, може да бъде заменен моя си двигател ,без да са нужни излишни приспособления,като това стане с минимални разходи,тъй като моя двигател явно е много издухан и смятам да закупя друг втора ръка.

Последна промяна от ivostefanov на Нед 07 дек 2014 9:19, променено общо 1 път.
Причина: Коригирах заглавието според правилата.




Потребителски аватар
kr86
Мнения: 422
Регистриран на: Сря 20 окт 2010 22:43
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1.6 automatic 1984 year
Местоположение: софия

Re: Издухан двигател за Голф 3,1.4i

Мнениеот kr86 » Съб 06 дек 2014 20:08


Щом е 1.4 твоя мотор значи е АБД
Това е напред наклонен мотор.
Има го в Поло, голф 3 , сеат ибиза и кордоба.
Можеш да си вземеш и 1.6 АБУ, който е 75 коня и пак пасва без преправяне.
Има го в по-горе изброените коли.
Ако продавача не е много скъпчия за около 150лв. ще вземеш цял мотор без периферията


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Издухан двигател за Голф 3,1.4i

Мнениеот anonym0us » Съб 06 дек 2014 21:05


Интересно, за да мята масло в ауспуха проблема явно не е в това което си сменил, щом го има пак.
Провери ли свещите дали ги цапа? Провери ли гумичките на клапаните?
Аз имах такъв мотор, и бях доволен, вярно зависи как е експоатиран, но с 2-ра ръка от морга риска е подобен. По-добре ремонтирай твоя с нови части и ще си доволен. Ако намериш от човек работещ да си го пробваш е още по-добре!


Потребителски аватар
GuLiVeR
Мнения: 287
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Издухан двигател за Голф 3,1.4i

Мнениеот GuLiVeR » Съб 06 дек 2014 21:30


1.4 е най-несполучливият двигател на фолксваген,какви ли не историй съм чувал и виждал за този двигател,пак добре като не ти е избушила някоя биела през блока


Потребителски аватар
kr86
Мнения: 422
Регистриран на: Сря 20 окт 2010 22:43
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1.6 automatic 1984 year
Местоположение: софия

Re: Издухан двигател за Голф 3,1.4i

Мнениеот kr86 » Съб 06 дек 2014 22:16


Бъркаш.
1.4 16в на голф 4 и сеатите е дефектния мотор.
АБД-то си е супер ако го поддържаш редовно


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Издухан двигател за Голф 3,1.4i

Мнениеот Bai Sando » Съб 06 дек 2014 22:21


Най гадния е 1.0 слаган в поло,след него е 1.4/16 в в голф 4.
1.4 и 1.6 моноинжекциите са здрави мотори.Ако питаш мен,направо мятай 1.6 моно и газ :wink


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Издухан двигател за Голф 3,1.4i

Мнениеот Golfan_93 » Съб 06 дек 2014 22:27


1.4 абд то е доста стабилен мотор иска грижа като всеки друг мотор.
Аз го карам вече 4 години, а преди мен е каран поне още 16 със сигурност. Мотора работи като часовник, няма никакви проблеми.
Предоволен съм от 1.4 то има 2 датчика у целия мотор идеален е, надежден е и е достатъчно вървежен че да не искам друг.
За мене е идеален.


Scarfac3
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 06 дек 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот Scarfac3 » Нед 07 дек 2014 18:03


При мен проблема има малко предистория. Значи преди около 20 дни забелязах,че ми се губи антифриза в казанчето,видях,че радиатора в долния десен ъгъл е овлажнен и има мокро петно на асфалта под него,след което го смених с чисто нов,но загубата на антифриз продължи. Тогава забелязах,че хвърля през ауспуха течност,дори когато е загрял двигателя и явно от там се губи. Реших да сменя гарнитурата на двигателя,за което свалих главата с един майстор.Забелязах и че една от тапите на блока не я бива и я смених. Тогава видяхме,че едното бутало е започнало да прегаря. Реших да го сменя,но майстора каза,че е най-добре да сменя и четирите,с други втора ръка,които са запазени,тъй като ако сменя едното само,можело мотора да започне да тресе. Взех четири запазени бутала втора ръка за 80 лева,купих чисто нови сегменти и ги смених. Освен това сложих нови гумички на клапаните,нова гарнитура на двигателя,нова гарнитура на картера,както и смених два повдигача. Майстора каза,че клапаните са в добро състояние.Шлайфахме леко главата.Сглобихме всичко,запалихме колата,като майстора каза,че е нормално в началото да гори малко масло,докато се оходят буталата и сегментите. Проблема с хвърлянето на антифриз през ауспуха и загубата в казанчето приключи. Само че тогава започна другия по-голям проблем. Когато загрее двигателя,започна да мирише на изгоряло масло и да се вдига бял пушек през ауспуха със същата остра миризма. Забелязах,че хвърля масло през ауспуха и то доста,тъй като задния капан на голфа,започна да става на тъмни пръски. Тогава майстора каза,че като е сменял сегментите на първото бутало се е счупил новия и е сложил един от старите,тъй като е бил в добро състояние. Свалихме колекторните тръби и видяхме,че като работи двигателя пръска масло от първи и четвърти цилиндър. Свалихме главата и сложихме чисто нови сегменти на тези две бутала. Пак смених гарнитурата на главата с чисто нова,както и тази на картера. Забелязах,че свещите на първи и четвърти цилиндър,макар,че ги бях сменил седмица преди това, са силно зацапани с масло и има нагар. Мислехме,че сега ще се оправи,но проблема продължава - пак се губи ужасно много масло и пуши и хвърля масло през ауспуха,като стар самосвал. Някой да ми даде съвет,какъв може да е проблема,тъй като аз не разбирам много и не мога да намеря друг вариант,освен да сменя двигателя,а знам,че трябва голям късмет,за да случа на сравнително запазен мотор. Майстора,каза,че нямало видими износвания и изкривявания по цилиндрите. Искам само,да поясни,че месеци преди да започнат проблемите със загубата на атифриз и впоследствие горенето на масло, забелязах,че двигателя духа маслени пари през отдушника на картера,повече от нормалното.Майстора ми е приятел,не е заинтересован от това да ми вземе парите,прави го безплатно и с желание да оправим автомобила.Моля,ако някой има някакви предположения и идеи,да даде малко помощ.Благодаря предварително !


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот НарКол » Нед 07 дек 2014 19:18


Колега, сега морги под път и над път. Вземи си друг двигател и не се занимавай с глупости. :c020


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот anonym0us » Нед 07 дек 2014 21:13


Колега, майстора не го познавам, ама да ти казва неща при свършен факт (когато двигателя е събран) е меко казано подигравка. Тези неща е трябвало да ти ги каже още когато е бил отворен мотора, и да ти каже дали става за правене или да го направите изцяло. А не само да си даваш парите и да правиш експерименти дали ще замаскирате положението. Според мен, направи си цялостна ревизия на мотора с нови части, при някой сервиз който си знае работата, а не да се учат на колата ти, и ще имаш нов мотор. Не купувай евтини части! За да се счупи сегмент и то нов, представи си какви ментета са! И не се сърди, но да купиш нови сегменти а бутала 2-ра ръка, никак не говори добре за подръжката на двигателя. Ако правиш нещо го прави както трябва! Ще кажеш "Всичко е пари" да така е! Но за 600 лева ще го направиш мотора да мърка като коте, и да не пипа маслото грам. Но само с хубави части и без да се пести от важни неща. Не си мисли, че мотор от моргата е голямата работа, все едно да си купиш дрехи 2-ра ръка и да очакваш да са като нови, само се заблуждаваш. Късмет и дано си ме разбрал правилно!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот Bai Sando » Нед 07 дек 2014 21:57


Такива мотори по 100 лв вървят голи.Намери такъв голф за части,но ако може да го чуете как работи.Огледай му ауспуха,виж маслото му и ако всичко е в норми,вземай и не се занимавай с ремонти със съмнителен резултат накрая. :wink


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 08 дек 2014 11:05


anonym0us написа: И не се сърди, но да купиш нови сегменти а бутала 2-ра ръка, никак не говори добре за подръжката на двигателя. Ако правиш нещо го прави както трябва!


Имаш ли представа,колко струват комплект нови бутала?
Преди 2 години стягахме един ABS мотор,имаше 2(ДВЕ) спукани бутала,взехме комплект от двигател подготвен за скраб.
Измина над 80 000км без проблеми,сега друг човек му се радва,като за 10 000км пипаше не повече от 200мл масло.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот stefan4o » Пон 08 дек 2014 11:45


Аз как искам някой да ме оттърве от моето ABU за 70 лева... :mhihi Даже с малко късмет мога да намеря и фактурата и документа за произход към него, които ми ги даде моргата, от която го купих.


Scarfac3
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 06 дек 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот Scarfac3 » Пон 08 дек 2014 19:30


Първоначално мислех да сложа нови бутала с новите сегменти,но като отидох в магазина за авточасти,продавачът ми каза,че го е срам да ми каже цената на четири бутала и ме посъветва да си намеря запазени втора ръка :) Смятам да потърся някакъв цял двигател втора ръка. Искам само да попитам,дали като взема цял двигател, трябва да взема и компютъра на автомобила, как и моноинжекцията,задължително ли е? Мисля си,че поне компютъра със сигурност трябва да взема,но дали е така!?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf MK3 1.4I Хвърля масло през аспуха,издухан двигател?

Мнениеот Bai Sando » Пон 08 дек 2014 19:37


Ако взимаш пак 1.4 моно,нищо не ти трябва.Ако взимаш 1.6 тогава е хубаво и компютъра да смениш,понеже не съм сигурен дали тоя от 1.4 ще го управлява адекватно :gruebel



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], simo7 и 46 госта