Golf MK3 - Проблем с водонепроницаемостта

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Golf MK3 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот piter_96 » Пон 15 дек 2014 22:13


Здравейте, знам, че има такава тема, но за 4-ка. Моята тройка е садист. Повече я правя, отколкото я карам, а все пак съм на 18 и бая ми се ще. :cry Преди доста време усетих, че се мокри багажника, свалих стоповете, на левия му скъсах една от шпилките и ги залепих направо и двата със силикон за купето. Над стоповете имаше пролуки в ламарините, сложих силикон и вече радостен си сглобих колата. Да ама не, преди няколко дни барам, ми то мокро, резервната гума се дави, отварям, махам мокета и видях, че се събира вода под стопа, но мисля, че не е от стопа. Свалих бронята и забелязах, че колата е имала някакъв удар, имаше фуги в ламарините. Хванах силикончето, цак, цак, всичко оплесках и качих бронята даже. Днес викам, я да хвърля 2-3 кофи вода да видя какво става ииии :scare3 , фонтан и от двете страни. Струва ми се, че влиза точно под стопа от ръба между бронята и купето, а уж всичко е в силикон. Така се ядосах, толкова работа за нищо... Кажете моля Ви, какво да правя. :neutral




Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Golf mk3- Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Росен2 » Пон 15 дек 2014 22:20


И при мен точно от там влиза...Егати съвпадението.Отказал съм се вече да се занимавам.Не си заслужава.То това нема очовечване,едно направиш - друго се появи.Край няма..
Яд ме е вече на мене си колко пари хвърлих в тая двайсе годишна кола.Да съм си сменил обзавеждането на целия апартамент от А до Я барбар с техниката... :icon_sad
Стига вече.
Само животозастрашаващи повреди отстранявам.
Козметични - не !


Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Golf mk3- Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот piter_96 » Пон 15 дек 2014 22:23


Терсене е м*мка му, първо, че като е мокро се замъгляват прозорците, второ, че не можеш да използваш свястно багажника и друго, че ще ми изгние газовата бутилка. Хората карат, аз правя. :rolleyes


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Golf mk3- Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Росен2 » Вто 16 дек 2014 7:00


Аз се надявам другата година да вали по рядко.И така ще ми е сух багажника. А за бутилката - да ръждясва,майната и.И без това повече от 3-4 години кола не карам.Желязо....


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf mk3- Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 16 дек 2014 12:10


Пробвай с полиуретанова пяна да запълниш всичко покрай стопа.


Потребителски аватар
svrusev
Мнения: 102
Регистриран на: Чет 12 юли 2012 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Novi pazar

Re: Golf mk3- Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот svrusev » Вто 16 дек 2014 14:55


Аз пък имам проблем отделно мокрене в багажника, но и отпред направо се давя... смъкнах преди малко мокета и оставих да съхне. Из ония ден ревизирах шибедаха и каналите му, но ме съмнява че мокри от отдушниците на пода... уж всичко изглежда добре... сега ще я карам без мокет известно време може се види от къде ще текне ако текне... Ама явно много я глезя тая дърта кочина, че чак се мокри :D :wild


Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Golf mk3- Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот piter_96 » Вто 16 дек 2014 18:47


dontaskdontsay написа:Пробвай с полиуретанова пяна да запълниш всичко покрай стопа.

Тогава няма ли да задържа водата и да изгние ?


Kotlenskiq
Мнения: 226
Регистриран на: Пет 29 юли 2011 16:49
Автомобил: Volkswagen
Двигател: ABD
Местоположение: Kotel

Re: Golf mk3- Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Kotlenskiq » Вто 16 дек 2014 21:56


До автора на темата,колега,при мен се наеодняваше от самото стъкло на багажника,уплътнението яено е заминало и си купих черен силикон,и целия прозорец го минах стана перфектно,сега нямам вода в багажника... А до колегата на който му се е мокрил мокета,при мен се мокреше от дупката през която влиза жилото за капака,и аз мислех че е от отводнителните тапи на пода,но не...аа и под мокета има едни гадни изолаций ли са кво е,бяха подгизнали и задържат водата,аз ги махнах и не съм ги слагал повече,само задържат влага и вода,. Поздрави !


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf mk3- Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 17 дек 2014 7:58


svrusev написа:

Горчив и мокър опит от Пасат-а,който карах до скоро-отлепено предно стъкло.
:banghead


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Golf MK3 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Gencho87 » Вто 06 яну 2015 1:58


Мога да дам няколко съвета за влагата в купето->

За теча в багажника вариантите са:
- или стопа не ляга добре заради омачкано уплътнение, или изкривена ламарина (там където се хваща стопа с болтовете). При мен явно някой се е бил излегнал добре на задния ми ляв стоп и ми подлизваше (установих го като поливаш с едно шише вода и гледах от къде сълзи вътре), та понапънах тук там тенекиените ушета, наместих добре уплътнението и сега няма теч.
- от задно стъкло както са казали колегите по-горе, но ако ти влиза от там вода като вдигнеш капака би трябвало да ти прокапва от дупчицата до заключващия механизъм на багажника и няма как да не го забележиш.

За пода може да си проверявате тапите по пода на купето и вътрешността на калниците дали не са се прокъсали или изпадали, защото аз имам навика да минавам през най-дълбоката локва :mhihi и почна да ми се мокри мокета отзад, дясно. Установих, че ми се е откъртила тапата на пода. Суших със сешоара 2 часа изолацията под мокета, измайсторих си една тапа и засега няма проблеми.

Надявам се да съм бил полезен. :beer


Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Golf MK3 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот piter_96 » Вто 06 яну 2015 12:06


При мен проблемът вече е решен (надявам се). Свалих отново стоповете и се загледах, че има някакви фуги в боята. Закарах я при майстора ми тенекеджия, той започна да ръчка с шпакла и всичко започна да пада. Каза ми да купя ръждопреобразовател и черен силикон на салам. Изжулих всичко, намазах с Wurth и на другия ден с черен силикон. Радостен отивам и започвам да поливам преди да кача стоповете и опаа - пак тече. Локализирах проблема - от външния ръб до надпис Golf. Изръчках с една отвертка, намазах старателно със силикон и сега не тече и не се вижда, само аз си знам. :mhihi После стоповете за купето отново със силикон и всичко е сухо засега.


Kotlenskiq
Мнения: 226
Регистриран на: Пет 29 юли 2011 16:49
Автомобил: Volkswagen
Двигател: ABD
Местоположение: Kotel

Re: Golf MK3 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Kotlenskiq » Вто 06 яну 2015 14:15


Този силикон чудеса прави :D ама и аз с него си реших проблема с уплътнението на задбия призорец,с череб силикон за уплътнения


Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Golf MK3 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот piter_96 » Вто 06 яну 2015 14:30


Да, наистина е много устойчив. Аз го мазах с пръсти и така и не можах да ги изтрия много добре с корсилин.


Kotlenskiq
Мнения: 226
Регистриран на: Пет 29 юли 2011 16:49
Автомобил: Volkswagen
Двигател: ABD
Местоположение: Kotel

Re: Golf MK3 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот Kotlenskiq » Вто 06 яну 2015 21:02


Да аз като го силиконирвах задния прозорец отиде малко силикон на самото стъкло бая търкане с разредител трябваше


PjoteR92
Мнения: 45
Регистриран на: Нед 29 дек 2013 2:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 - Проблем с водонепроницаемостта

Мнениеот PjoteR92 » Сря 07 яну 2015 2:49


А при мен колеги на Венто 92-ра ми влиза вода в купето и то доста, най-много е при краката на шофьора...Не е от тапите и отдолу не се вижда никъде нещо подозрително, възможно ли е да е от праговете ?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 200 госта