Golf MK2 странно изпълнение

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK2 странно изпълнение

Мнениеот Xpu100 » Чет 18 дек 2014 20:49


Здравейте, колеги!

Купих си преди няколко месеца един голф, който е малко странно изпълнение и ми е чудно има ли оригинално такива пуснати от VW или нещо е сменяно/преправяно.
Колата е 91. година, с 4 врати и има табела на маската GTI 16V, отзад също пише GOLF GTI 16V. Вътре на жабката има пак надпис 16V, но моторът е 8 клапанов 112 конски сили, таблото си е с МФА и е до 220 км/ч, а не като на КР или ПЛ. Всичко останало си е еднакво за ГТИ и ГТИ 16V, а именно - черният таван, ел. стъкла, клима, МФА, рекаро, черни пластмаси, 4 дискови спирачки, крило на задното стъкло.
Искам да ви питам има ли такова странно изпълнние с тези 16V табели и как да разбера дали голфът ми е автентичен?
Сега се сещам, че имам една макар и леко скъсана табела в багажника, на която си пише код на мотора PB, а изпълнението е GTI. Може ли някой, който оригинално е с автомобил GTI 16V да погледне дали на табелата си в багажника стои GTI 16V или само GTI.

Благодаря много и весели празници!




Потребителски аватар
Golf2GTISLIVEN
Мнения: 435
Регистриран на: Нед 03 мар 2013 10:23
Автомобил: VW GOLF 2
Двигател: 1.8 EV GTI + 16V KR
Местоположение: Сливен

Re: Golf 2 странно изпълнение

Мнениеот Golf2GTISLIVEN » Чет 18 дек 2014 20:54


Нищо странно не виждам в това , голфа ти се води малкото ГТИ с PB двигателя ( който е най масовия за 8V ГТИ) просто предния собственик от които си купил голфа , е решил да сложи тия табелки :th_up


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 2 странно изпълнение

Мнениеот radotom » Чет 18 дек 2014 22:31


Golf2GTISLIVEN написа:просто предния собственик ..., е решил да сложи тия табелки :th_up

Какво му е странното?
И на моя много бивш Трабант 601S имаше табела 1601 SLi :mhihi

А па може без да искам да съм познал и да е бил толкова... След като имах акт за превишена скорост с него на магистралата... :mhihi


Потребителски аватар
kokito
Мнения: 123
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 22:58
Автомобил: WV GOLF 2 1.8 GTI
Двигател: PB 1989
Местоположение: Асеновград

Re: Golf MK2 странно изпълнение

Мнениеот kokito » Съб 20 дек 2014 20:56


Изпълнението на автомобила ти никак не е странно ,даже е много хубаво просто махаш табелките с 16 v и слагаш само GTI и си готов. И да знаеш .че караш много здрав автомобил ,аз карам такова GTI вече 11години и не е мръднало,разликата е ,че при мен таблото е дигитално и е до 255 км. иска само редовна смяна на масълцето и пазене естествено иначе е бетон във всяко отношение стига да не е на газ.


Потребителски аватар
Митко.Димитров
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 29 апр 2017 12:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK2 странно изпълнение

Мнениеот Митко.Димитров » Съб 29 апр 2017 12:37


Искам да те питам за голфа,за толкова години където го караш има ли разлика в вървенето за толкова години



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта