Golf MK3 1HX0 95г. - автоматична трансмисия проблем

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
joniop
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 08 окт 2013 19:03
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3 1HX0 95г. - автоматична трансмисия проблем

Мнениеот joniop » Сря 24 дек 2014 19:19


Здравейте на всички и преди всичко искам да ви пожелая весело изкарване на коледните и новогодишните празници и да бъдете живи и здрави, това е най-важното :)

Та нека преминем към проблема. От 3-4 месеца разполагам с VW Golf 3 CL 1.8 от 1995г. ( бензин/метан ) с автоматична 4-степенна скоростна кутия! Колата е на около 205хил. километра и до ден днешен забележките по нея бяха единствено козметични, но днес се появи сериозен проблем. Както се прибирам към града и карам със 65-70 на 4-та скорост със 2хил. оборота, изведнъж колата включи на 3-та и оборотите скочиха на 3хил. Пробвах да отнема газта за да проверя дали ще включи на 4-та, но нищо, продължаваше все така да държи 3-та. Реших да намаля скоростта и на около 57-58 включи 4-та, но когато вдигнах 62-63 отново ми включи 3-та!! Реших, че може да е от скоростта и вдигнах на около 69-70 и изведнъж - смени неочаквано на 2-ра и направо щях да се залепя на прозореца. Веднага й отнех газта и скоростта падна на около 60 и пак 3-та. И така до града.. 57 - 4-та, 60 - 3-та, направо се побърках.

Според вас дали проблемът е в трансмисионното масло или филтъра, или проблемът е много по-надълбоко и както казва един познат, автоматичните скоростни кутии на Голфовете наистина са ,,кашкавалени''? Благодаря ви предварително :)




joniop
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 08 окт 2013 19:03
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf MK3 1HX0 (1995) - автоматична трансмисия проблем

Мнениеот joniop » Пет 26 дек 2014 15:21


Здравейте отново на всички. Днес пробвах да долея трансмисионно масло на колото ( Dexron 3 ) макари тя да си имаше ддостатъчно и я взех да я поразходя. Но днес нещата станаха още по-трагични. Ускорявам и до около 65-70 километра ми държи втора предавка и не иска да смени на 3-та. Чак на около 70 километра и 4500 оборота смени на 3-та, а за 4-та да не говорим.. Вдигнах 90, 4000+ оборота но 4-та така и не идва.. Моля който може да помогне, карал съм я едва 2500 километра и не ми се дава на скрап още. Благодаря Ви предварително отново :)


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Re: VW Golf MK3 1HX0 (1995) - автоматична трансмисия проблем

Мнениеот Glove » Пет 26 дек 2014 18:06


Някога сменял ли си маслото и филтъра на кутията, знаеш ли преди тебе да е правени това. Как провери нивото на маслото при работещ двигател или при загъсен. Маслото на автомата на Г3 се проверява на работещ мотор. Намери къде да закачът колата на диагностика и да се провери какво намира за автомата?!?


joniop
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 08 окт 2013 19:03
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf MK3 1HX0 (1995) - автоматична трансмисия проблем

Мнениеот joniop » Пет 26 дек 2014 20:20


Здравей. Маслото е сменено от мен преди около 2500 километра ( т.ест. когато я купихме ), но филтъра не съм го пипал. Относно това дали преди мен хората са подържали колата... ами не знам, взех я от Германия и казаха, че почти не е карана, но когато са я карали са я подържали, до каква степен е така.. ами личи си в момента.

и още нещо : маслото на трансмисията винаги го проверявам при работещ двигател!


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Re: VW Golf MK3 1HX0 (1995) - автоматична трансмисия проблем

Мнениеот Glove » Вто 30 дек 2014 2:44


Това добре че са я поддържали. До филтъра се стига лесно но трябва да се свали кртера на скоростната кутия. Можеш да огледаш как е ситоацията и да помислиш сам можеш ли да се справиш. Но това е краен вариант. Какво е състоянието на маслото, цвета му променен ли е има ли боклуци да се виждат в нвго като сребърни частици, бистро ли е?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: speedvw и 71 госта