Golf MK4 1.8T проблем километраж и още нещо?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
din_dan_80
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Golf MK4 1.8T проблем километраж и още нещо?

Мнениеот din_dan_80 » Съб 27 дек 2014 21:43


Здравейте извинявам се за въпроса но не знам вече къде да търся и да питам. Имам голф4 1.8 т AGU мотор на които преди 3 месеца километража и логично бензиномера спряха да работят.Четох в нашият форум и в чуждестранните но нищо не намерих,проблема е този че смених датчика с работещ,таблото е закачано на ваг ком и то няма проблем,окабеляването също е добре,и най на края развих новият датчик и го завъртях с дрелката вдигна 260км.значи проблемат е някъде другаде,пробвах да завъртя оста която задвижва датчикът и тя се върти свободно,извадих я и нейните зъбчета са добре :banghead .Вече не знам къде да търся трябва ли да отварян и скоростната кутия.Ще ме побърка този километаж.




Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: голф4 1.8т проблем километраж и още нещо?

Мнениеот Vag_activator » Нед 28 дек 2014 9:37


Бушон (за зачистване 11 или 15)
Буксите да си провериш,на синята букса е за горивомера....напръскай с контактен спрей и може да закривиш малко единя пин (там който е за горивомера)
5.) fuel gauge (G1) (5-ти пин)


din_dan_80
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: голф4 1.8т проблем километраж и още нещо?

Мнениеот din_dan_80 » Нед 28 дек 2014 9:50


Всичко това го направих колега,проблема е че като извадя датчика и го завъртя на тъка той отчита на километрaжа но оста която е във скоростната кутия и която би трябвало да задвижва датчика се върти свободно на ръка което според мен не би трябвало да е така трябва да се върти само когато колата се движи не е ли така?нещо може би е в кутията


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: голф4 1.8т проблем километраж и още нещо?

Мнениеот niki1_j » Сря 31 дек 2014 9:01


Точно така е - оста(привода) в скоростната кутия не трябва да се върти свободно на ръка.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], bobcho и 84 госта